Новините от деня

Днес

Моуриньо: Във футбола има поети, но те не печелят много титли

"В един лош сезон, в който понякога чувствах, че моят отбор е най-слабият на света, в който понякога мислех, че аз съм най-лошият мениджър на света, ние успяхме да спечелим три трофея и се класирахме за Шампионската лига, благодарение на спечелена купа, а не защото сме завършили втори, трети или четвърти", каза Моуриньо.

/ Дневник 7
"Уважаван бизнесмен" ще води "Ботев" към светло бъдеще, каза президентът на клуба

"Само светло и хубаво бъдеще ни чака. "Ботев" има собственик и ще го бъде. Ще научите след десет дни кой е той. Говорим за известен бизнесмен, който е уважаван в средите си. Оцеляхме и ще ни има", каза президентът на клуба Ангел Палийски.

/ Дневник 7

Вчера

"Манчестър юнайтед" нареди пъзела с триумф в Лига Европа

Англичаните спечелиха с 2:0 срещу "Аякс" финала в Стокхолм. Освен престиж, успехът носи и огромни финансови ползи за "Манчестър юнайтед", тъй като гарантира участието на отбора в Шампионската лига през есента.

/ Дневник 43
"Ботев" пресече пътя на "Лудогорец" към трети дубъл и вдигна купата

"Ботев" спечели Купата на България, след като победи с 2:1 "Лудогорец" на Националния стадион "Васил Левски". "Канарчетата" вдигнаха трофея за трети път в историята си и ще играят в Лига Европа.

/ Виктор И. Иванов 59
Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос" след тричасова битка

22-годишната българка спечели първия сет срещу Аранча Рус от Холандия, но изпусна пробив аванс във втория и третия и отстъпи с 6:4, 6:7 (5), 6:7 (5) в оспорвана битка, която продължи два часа и 58 минути.

/ Дневник 2
Всичко или нищо за "Манчестър юнайтед" в най-важния мач от първия сезон на Моуриньо

Освен възможност за първо европейско отличие от 2008 г. двубоят на стадион "Френдс арена" в Стокхолм ще даде шанс на "червените дяволи" да хванат последния влак за Шампионската лига - най-голяната цел пред отбора през този сезон.

/ Дневник 13
"Кливланд" отговори на обрата с обрат и поведе с 3:1 на "Бостън"

Шампионите наваксаха пасив от 16 точки и спечелиха със 112:99 у дома. Те записаха 11-и успех в 12-ия си двубой в тазгодишните плейофи и се доближиха на една победа от трети пореден финал с "Голдън стейт уориърс".

/ Александър Иванов 2
Тренирай с най-добрите - в Южния парк ще се проведе урок по спортно ориентиране

Днес в 15.00 часа в Южния парк в София (на поляната до входа откъм бул. "Витоша") ще се проведе открит урок. В ролята на учители ще влязат световният шампион по ски ориентиране Станимир Беломъжев и четирикратният световен шампион по лятно ориентиране за ветерани д-р Цветан Тодоров.

/ Дневник 1

23.05.2017

Путин обеща на феновете световно първенство на най-високо ниво

Президентът на Русия се срещна с президента на ФИФА Джани Инфантино. Швейцарецът на свой реда заяви, че той и ръководената от него организация нямат никакви съмнения, че Русия ще изпълни всички изисквания и ще организира страхотен турнир.

/ Дневник 33
Стомашни проблеми стопиха аванса на Дюмулен в Джиро д'Италия

Миналогодишният шампион Винченцо Нибали донесе първата италианска победа в стотното Джиро д'Италия, а лидерът в генералното класиране Том Дюмулен беше забавен от стомашни проблеми и изгуби по-голямата част от преднината си.