Регистрация
15 юни 2009, 17:14

Къде ще гласуват българите в чужбина - Читателски дневник

От Дневник
160! Това е числото на подадените до днес заявления в Инициативния комитет. След две седмици на безпрецедентна мобилизация на българската общност в Тулуза, стотици телефонни обаждания, чатове, разменени мейлове, сбирки, лични срещи, обиколки по домовете... резултатът е налице.Българска изборна секция в Тулуза ще има! (Очакваме потвърждение от френското Mинистерство на външните работи). За първи път българи във Франция ще могат да гласуват и извън дипломатическите представителства.Единствената б ...

За да прочетете тази статия, трябва да се регистрирате. Регистрацията е безплатна.

Предимства:

  • Достъп до над 600 000 статии от архивите на Капитал и Дневник
  • Единен вход за всичките сайтове
  • Възможност за персонализация на вашия профил

Ако вече сте регистрирани, влезте с вашия email и парола.

8 коментара
 
Преглед на профил

Атанас Чобанов

Рейтинг: 1358 Неутрално
  • 1
  • 19:08
  • 15 юни, 2009

Ако искате да се регистрирате за застъпници и представители на Синята коалиция в чужбина, прочетете тук:

http://www.cik2009.org/?resh=14

...и изпратете мейл на atanas@izbor.eu

Важно е да имаме застъпници в секциите, за да гарантираме честно броене и да осуетим изборния туризъм на избирателите на ДПС. Те пътуват с автобуси: сутринта са в Хага, на обед в Брюксел и вечерта в Париж. Но можем да ги хванем по ЕГН-тата им в избирателния списък ако имаме координация помежду си.

Красьо, обади им се!

Оценка
+9
 
Анонимен потребител

chirak

Неутрално
  • 2
  • 06:16
  • 17 юни, 2009

Ти си болен мозук - какви турци ти се привиждат при нас в Европа

Оценка
-10
 
Анонимен потребител

Krus

Разстроено
  • 3
  • 12:58
  • 17 юни, 2009

chirak, или болния мозУк си ти или пък си просто неосведомен. Според изборните резултати сред гласувалите в чужбина ДПС е на второ място. Как ДПС постигна това ти го е написал г-н Чобанов, но "чукча не читатель - чукча писатель"

Оценка
+6
 
Анонимен потребител

АЗ

Неутрално
  • 4
  • 15:13
  • 17 юни, 2009

Ще гласувам " За родината"!

 
Анонимен потребител

Мехмед

Неутрално
  • 5
  • 09:48
  • 18 юни, 2009

В Турция са разкрити само 123 секции!Та потомците на изселниците от българия в Майка ТУРЦИЯ са над пет милиона,а за тези осем години на само около 450 000 души са извадени паспорти.Дайте възможност на останалите 4 500 000 да гласуват.Бъдете демократи

Оценка
-8
 
Преглед на профил

PavelCZ

Рейтинг: 2118 Неутрално
  • 6
  • 10:24
  • 19 юни, 2009

Мехмед, къде ги преброи тези пет милиона български турциж Турция ? В края на Османската Империя цялото население на Румелийското бейлербейство е под 7 милиона душа, от които турците са около 20%. В края на Втората Световна война цяла България има около 5.5 милиона души население, от което турците са около 10-12%. През 80-те години на ХХ век населението на България отбелязва своя връх - около 9 милиона души, като турците отново са около 12% - т.е. някъде около 1 милион. Следва катастрофата с т.нар. "възродителен процес" и около половината турци са прогонени от домовете си. Това съответства на реалното количество турци в България в момента - около 700 000 души (има ново поколение, някои са се върнали след 1990 година и така). Значи около 500 - 600 000 живеят постоянно в Турция или по Света.
Фалшификациите на списъците и изборният туризъм трябва строго да се ограничат без оглед на турци ли други граждани. Просто е неморално и нередно.

E PLVRIBVS VNVM

Оценка
-1 +4
 
Преглед на профил

malart

Рейтинг: 955 Неутрално
  • 7
  • 16:37
  • 19 юни, 2009

Между другото в един голям полски град - Вроцлав, където имаме консулство 3 дни пред крайни срок ми казаха, че там няма да се гласува. Как са го установили това, след като имаше още 3 дни. По този начин отказваха желаещите да гласуват и не ги информираха за възможността за 100 заявления. Аз лично им пуснах в пощенската кутия моето заявление, но предполагам е завършило в коша за боклук

malart.blog.bg

 
Анонимен потребител

Проглеждане

Неутрално
  • 8
  • 19:05
  • 24 юни, 2009

1.Гласуваш за Станишев или Симеон - получи Доган и етнише зойберунг - 6 обалсти на България,
2.Гласуваш За Ламбо - получаваш Лютви - и ламбо си снима филми и трупа килограми . Винаги е бил безотговорин и мързелив - но ако го паресвате такъм харесватели ли Лютви.
3.Гласуваш за Овчаров - получаваш в пакет Осман Ремзи - я питайте кърджалийци кой е тоз герой и чий е той.
Може да се продължи дълго но едва ли някой комунист ще го прочете ако имате приятели честни хора и по някаква причина комунисти или социалисти поговорете им. №19

Оценка
+1
Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.