Регистрация
09 мар 2010, 13:18
Тази статия е част от темата "Финансовата криза".

Подуправителят на БНБ: Гръцките банки не изнасят пари към банките майки

От Валентина Илиева Всички статии на автора
Последна промяна в 14:04 на 10 мар 2010, 5651 прочитания, 63 коментара
Категорично гръцките банки не изнасят средства към банките майки. Това заяви в отговор на журналистически въпрос подуправителят на БНБ Димитър Костов по време на кръглата маса "Капиталовият пазар в България - накъде след кризата", организирана от Асоциацията на индустриалния капитал.
До момента няма съществено влияние на кризата в Гърция върху страната ни, а само сигнали, и то в посока на прехвърляне на капитали от южната ни съседка у нас, каза още Димитър Костов. Причината е, че страната ни в момента се оценява от чуждите инвеститори като по-малко рискова.

Коментарът му идва ден след като "Блумбърг" публикува предупреждения на експерти на рейтинговата агенция Fitch и изследователската компания Capital Economics, според които дълговата криза в Гърция може да има отражение в страни като България, където гръцките банки са основен играч на местния банков пазар.

БНБ наблюдава всички банки непрекъснато, няма индикации да се случва нещо нередно в системата, посочи още Костов. По думите му реално дъщерните поделения на гръцките банки у нас с нищо не са по-зле от останалите кредитни институции, тъкмо напротив - дори са сред първата половина по показатели. Освен това гръцките банки тук реализират много по-голяма възвращаемост от банките майки и няма никаква логика в това да се унищожава нещо, което работи добре и е печелившо, каза Димитър Костов.

На въпрос какво би се случило с поделенията на гръцките банки тук при евентуален фалит на банка майка, Костов посочи, че това са силно хипотетични тези. Освен това банковата система на Гърция е силно интегрирана в тази на Европейския съюз, изтъкна той.

В продължение само на две седмици това е втори случай, при който представител на централната банка се налага да коментира темата. Миналата седмица управителят на БНБ Иван Искров обяви, че хората с вложения в гръцки банки нямат повод за притеснения. С думите си Искров задочно отговори на финансовия министър Симеон Дянков, който беше заявил преди това, че е загрижен дали българските банки, част от гръцките банкови групи, не изнасят средства към централите си заради кризата с държавните финанси на Атина.

  • Зарче
Етикети
63 коментара
 
Анонимен потребител

мминерева

Разстроено
  • 1
  • 13:26
  • 09 мар, 2010

Момчета и момичета , положението е лошо и ще става още по-лошо !!!

Оценка
-38 +37
 
Анонимен потребител

kostov

Неутрално
  • 2
  • 13:27
  • 09 мар, 2010

Що ли не му вервам. Същото ръководство на БНБ проспа надуването на кредитния балон, сега викат нема страшно. Който има глава да мисли.

Оценка
-16 +46
 
Анонимен потребител

AAA

Неутрално
  • 3
  • 13:29
  • 09 мар, 2010

Със сиурност печалбите от клоновете във България се изнасят в Гърция!За какво тогава се откриват тези клонове?

Оценка
-14 +37
 
Преглед на профил

balada

Рейтинг: 432 Неутрално
  • 4
  • 13:30
  • 09 мар, 2010

Ами той няма какво друго да каже!
Ако каже.....да изнасят...ужас и паника.
Ако каже....ами не знам.....то за какво е на този пост?
Лошото е, ако изведнъж всички банки станат зле....

www.svode.com

Оценка
-9 +37
 
Анонимен потребител

laik

Весело
  • 5
  • 13:33
  • 09 мар, 2010


г-н Костов рдостатъчно Ви уважавам ,за да мога да чета и двусмислията...Просто защо тази силна интегрираност на Гърция в европейския съюз не доведе до изкупуване на гръцките държавни облигации преди няколко месеца...купиха ги "майките" ,които съв сем случайно имат "дъщери" в България....

Оценка
-7 +21
 
Анонимен потребител

Някой си

Неутрално
  • 6
  • 13:37
  • 09 мар, 2010

1. За чии им е на гръцките банки да изнасят пари към Гърция при положение, че тук изкарват по добри печалби?

2. Простата сметка показва, че благодарение на "кредитния" балон, Гърция е наляла повече пари в БГ, от колкото може да изнесе към настоящия момент. Защото благодарение на кредитирането, тези пари са в БГ и то за доста дълъг период от време

Оценка
-13 +29
 
Анонимен потребител

Някой си

Неутрално
  • 7
  • 13:38
  • 09 мар, 2010

А ако сте толкоз убедени, че маляките ни източват - противодействието е адски елементарно:

1. Всички да си изтеглят депозитите от гръцки банки.

2. Всички да теглят по един як кредит докато още може. После понеже сте сигурни, че Гърция и банките и ще фалират - ще им връщаме цървули.

Оценка
-28 +13
 
Анонимен потребител

Y- ту

Гневно
  • 8
  • 13:39
  • 09 мар, 2010

Кредитния балон ,се пукна да му мислят тези които все още вЕрват ?

Оценка
-4 +27
 
Анонимен потребител

мминерева

Весело
  • 9
  • 13:45
  • 09 мар, 2010

Ето и първата ластовичка в имотите, по 300 евро за м2 !!!

"AПАРТАМЕНТ № 63 /шесдесет и три лева/, находящ се в гр.София, Столична община, ж.к.''Дружба'', бл.8 /осем/, вх.Г, ет.3, състоящ се от две стаи, кухня и сервизни помещения, застроен на 60,00 /шесдесет / кв.м.застроена площ, заедно с припадащото се ИЗБЕНО ПОМЕЩЕНИЕ от 2,752% и 2,752% идеални части и от общите части на сградата и от правото на строеж. Цена 36 000 лв ."

Отпуснатите кредити за имоти вече започнаха да се обезценяват , а в същото време се увеличават и невъзвращаемоста на банките !

З00 ЕВРО за м2 в София ,нима преди година ако някой беше казал нещо в този род щяха да му повярват ,нима някой излезе от управниците и каза ,че имотите ще има по 300 евро .
Бурканбанк е най-добрата банка в момента ,доходи не дава ,но затова съхранява .

Оценка
-10 +25
 
Анонимен потребител

laik

Весело
  • 10
  • 13:49
  • 09 мар, 2010

До коментар [#6] Приятел много секси се изказваш...ама май много е....ш, а малко четеш...Относно "за чий"-в банковото дело има една думичка дето се казва "ликвидност"...относно печалбите и техните ръстове прегледай рейтинга и данните на банков надзор за четвъртото тримесечие на 2009...По нататък относно "простата сметка"...май ,че не е толкова проста...надали си видял някъде колко кредити са отпуснати от привлечения ресурс по депозити на български физически и юридически лица и тътътътът...т.е. няма публикуван такъв анализ....Успешен учебен ден...

Оценка
-6 +14
 
Анонимен потребител

!!??!!

Неутрално
  • 11
  • 13:53
  • 09 мар, 2010

Какво ще рече "реализират по-голяма възвръщаемост"? Това може да се "преведе" на български като: дерат кожи, или че ножицата между лихвите по кредитите и депозитите е прекалено отворена.

Оценка
-5 +15
 
Анонимен потребител

Некой

Неутрално
  • 12
  • 13:53
  • 09 мар, 2010

Абе Костов те ги изнесоха бе )
ама сте опуснали тая далаверка май ,нарочно

Оценка
-7 +14
 
Анонимен потребител

ivanov

Неутрално
  • 13
  • 14:02
  • 09 мар, 2010

естествено че всички дъщерни банки пращат пари на мама - това се знае от всички в системата- става по -различен начин

Оценка
-5 +29
 
Анонимен потребител

Надзор

Неутрално
  • 14
  • 14:20
  • 09 мар, 2010

Положението не е чак толкова страшно. Никой няма да остави гърците да потънат, след като повече от 20 години наливаха пари при тях. Освен това ще си имат и надзор, който да следи за финансовата дисциплина: http://www.grreporter.info/Evropeyski_nadzor_za_banki_i_zastrahovateli/3215

Оценка
-7 +7
 
Анонимен потребител

laik

Весело
  • 15
  • 14:28
  • 09 мар, 2010

Някои банки трябва да си вземат за говорител....отец Нафарфориййй.....)))))))

Оценка
-4 +16
 
Преглед на профил

BBC

Рейтинг: 506 Любопитно
  • 16
  • 14:29
  • 09 мар, 2010

Този не беше ли финансов министър при Жан по време на "феноменалният успех" на правителството през последната му година?!

Инфантилните народи се изтребват сами!

Оценка
-1 +38
 
Анонимен потребител

Bushido

Неутрално
  • 17
  • 14:30
  • 09 мар, 2010

Димитър Костов беше финансов министър по времето на Жан Виденов, няма как да му имам доверие.

Оценка
-3 +48
 
Анонимен потребител

дидо

Неутрално
  • 18
  • 14:42
  • 09 мар, 2010

Защо ли като ме успокояват така напоително все си спомням за 1994-1995г. и изявленията на големия мошенник от бнб Тодор Вълчев. Впрочем къде изчезна този човек и защо не е в затвора!

Оценка
-1 +39
 
Анонимен потребител

Юмруков

Весело
  • 19
  • 14:46
  • 09 мар, 2010

Дърпайте всичко от гръцките банки и внасяйте в Български. Не купувайте нищо гръцко. Не работете за гърците.

Оценка
-10 +30
 
Анонимен потребител

Хммм

Неутрално
  • 20
  • 14:49
  • 09 мар, 2010

"Подуправителят на БНБ: Гръцките банки не изнасят пари към банките майки"

Е, аз пък не ти вЕрвам и за всеки случай си изнесох парите от ОББ.

Оценка
-4 +29
 
Анонимен потребител

Паметлив

Весело
  • 21
  • 14:51
  • 09 мар, 2010

До коментар [#16] от "BBC":
Същият е. Няма да забравя една негова крилата фраза, която май е настолна за всички финансови министри. Гарелов го попита в "Панорама": "Господин министър, докога ще затягаме коланите и кога най-сетне ще ги разпуснем?". А този вика:"Необоснованото разпускане на коланите не води до напълване на стомаха, а до падане на гащите.".

Оценка
-1 +39
 
Анонимен потребител

За няколко €

Неутрално
  • 22
  • 14:52
  • 09 мар, 2010

До коментар [#9] от "мминерева":

мминерева ти си "дъбоко" болна, не си губи времето с висене по разни форуми ми се лекувай, како, че утре може да е късно

Оценка
-15 +8
 
Анонимен потребител

gara

Неутрално
  • 23
  • 15:02
  • 09 мар, 2010

не изнасят със сигурно, още 2008 ги изнесоха, сега си играят с лихвени проценти от кредитите

Оценка
-2 +13
 
Анонимен потребител

петроФ

Любопитно
  • 24
  • 15:06
  • 09 мар, 2010

...а на бащите?

Оценка
-2 +3
 
Анонимен потребител

money, money

Неутрално
  • 25
  • 15:07
  • 09 мар, 2010

Парите са изнесени миналата година в началото на лятото.Сега може и да не изнасят.

Оценка
-2 +12
 
Анонимен потребител

laik

Неутрално
  • 26
  • 15:08
  • 09 мар, 2010

Айдеееееее гледайте приятели колко фанариоти се нароиха,плюсовет и минусите отиват към превес в полза на Митацето,...аз пък му пускам това линкче....http://www.investor.bg/?cat=5&id=94963

Оценка
-5
 
Анонимен потребител

!!!

Неутрално
  • 27
  • 15:10
  • 09 мар, 2010

Ужас! Във форума е пълно с неграмотници! Първо между криза в публичния сектор и криза в банковия сектор има разлика от замята до небето. И второ, само ако предположим, че има някаква вероятност публичния сектор да влияе дотолкова на банковия, че да е способен да го фалира за кратък период от време, тогава логичен ли ви се струва вариантът гръцките банки да изтеглят капитала си на по рисков пазар???

Но пак по стара традиция трябва да се оплюе някой в България. Успех в начинанието!

Оценка
-15 +11
 
Анонимен потребител

croko

Весело
  • 28
  • 15:15
  • 09 мар, 2010

Не знам защо, може ни в мен е проблема, но като ме заливат с информация, че нещо няма да се случи, ми светва лампата, че това нещо ЩЕ СЕ СЛУЧИ

Оценка
-4 +23
 
Анонимен потребител

bnb

Неутрално
  • 29
  • 15:16
  • 09 мар, 2010

Димитър Иванов Костов е български финансист и политик от Българската социалистическа партия. Той е министър на финансите в правителството на Жан Виденов (1995-1997).

Димитър Костов завършва Висшия икономически институт „Карл Маркс“ през 1981, след което е чиновник в Държавния комитет по планиране (1981-1990). В началото на 90-те е заместник-министър (1990-1992) и първи заместник-министър (1993-1995) на финансите. Димитър Костов оглавява министерството на финансите в кабинета на Виденов. Този период е свързан с тежка икономическа криза и хиперинфлация, като правителството е изправено пред реалната възможност за втори път след 1990 да прекрати плащанията по външните си задължения.

След падането на кабинета Виденов, Димитър Костов се отдава на банкова дейност. От 1997 до 1999 г. той е изпълнителен директор на Централна кооперативна банка, а след това - председател на УС на Асоциацията на търговските банки и изпълнителен директор на банка „Алианц България”. От юни 2005 г. Димитър Костов е член на УС и подуправител на БНБ, както и шеф на управление "Банково".

Оценка
+25
 
Анонимен потребител

Бушмен

Неутрално
  • 30
  • 15:17
  • 09 мар, 2010

Кажете кои са Гръцките банки за всеки случай хората да си направят сметката.

Оценка
-3 +13
 
Анонимен потребител

Читатель

Весело
  • 31
  • 15:17
  • 09 мар, 2010

Димитър К. (да се чете Пъ - от Путьо) къде се вре?! Смотан червеняк...

Оценка
-2 +15
 
Анонимен потребител

дада

Неутрално
  • 32
  • 15:23
  • 09 мар, 2010

Да бе да. Не изнасят пари към банките-майки, а към банките-бащи!

Оценка
-3 +11
 
Преглед на профил

Orda

Рейтинг: 129 Неутрално
  • 33
  • 15:25
  • 09 мар, 2010

Колко ти платиха византийците та да говориш така?

Orda

Оценка
-2 +11
 
Анонимен потребител

ядец

Неутрално
  • 34
  • 15:26
  • 09 мар, 2010

От известно време гръцките банки в България и тези с гръцки собственици НЕ ДАВАТ кредити. Но приемат с охота депозити...

Оценка
-4 +21
 
Анонимен потребител

ВИИ Крал Мас

Весело
  • 35
  • 15:29
  • 09 мар, 2010

Щом е Костов - знае.

А и снимката вдъхва ли вдъхва доверие...

"Коментарът му идва ден след като "Блумбърг" публикува предупреждения на експерти на рейтинговата агенция Fitch и изследователската компания Capital Economics, според които дълговата криза в Гърция може да има отражение в страни като България, където гръцките банки са основен играч на местния банков пазар."

Оценка
-2 +9
 
Анонимен потребител

Ганю

Любопитно
  • 36
  • 15:30
  • 09 мар, 2010

Че другарят Д. Костуфф (дал' не е братчет на Черния Костуфф, а?) лъже, се познава по мутрата му (на снимката)

Оценка
-10 +7
 
Преглед на профил

BBC

Рейтинг: 506 Весело
  • 37
  • 15:30
  • 09 мар, 2010

До коментар [#19] от "Юмруков":И право при банката на Иренка и Гоце?!

Инфантилните народи се изтребват сами!

Оценка
-2 +11
 
Анонимен потребител

Тъжно

Разстроено
  • 38
  • 15:32
  • 09 мар, 2010


ДИМИТЪР КОСТОВ
1995-1997 г. министър на финансите в кабинета на Виденов, управител за България в Световната банка.

От май 1997 г. е изпълнителен директор в Централна кооперативна банка.

Оценка
-2 +10
 
Анонимен потребител

Пренастройка

Неутрално
  • 39
  • 15:35
  • 09 мар, 2010

Иван Костов - Тодор Живковски експерт по политиконономика и пропаганда на БКП.

Искров - настоящ директор на БНБ... при Тройната социалистическа Корупция БСП ДСП НДСВ,
ако не и от по-рано...

bnb
* 29

Димитър Иванов Костов е български финансист и политик от Българската социалистическа партия. Той е министър на финансите в правителството на Жан Виденов (1995-1997).

Димитър Костов завършва Висшия икономически институт „Карл Маркс“ през 1981, след което е чиновник в Държавния комитет по планиране (1981-1990)...

Оценка
-10 +4
 
Анонимен потребител

croko

Весело
  • 40
  • 16:00
  • 09 мар, 2010

До коментар [#27] от "!!!":

Логично ми е с нашите депозити да финансират(разбирай кредитират) техните си бизнеси. А за нашата икономика, кредити ли, не палец! Ето ти и друг прочит

Оценка
-2 +8
 
Преглед на профил

Десен

Рейтинг: 5172 Весело
  • 41
  • 16:08
  • 09 мар, 2010

А знаете ли вие че един мармот завива шоколадите в станиол?

No one is taller than the last man standing.

Оценка
-6 +5
 
Анонимен потребител

Гоцан

Неутрално
  • 42
  • 16:11
  • 09 мар, 2010

Лелееее, финансовия министър на Жан станал подуправител на БНБ, мале мале мале.....

Оценка
-2 +17
 
Анонимен потребител

Ani

Неутрално
  • 43
  • 16:16
  • 09 мар, 2010

Леле а този откъде изпълзя, този червей -финансов министър на
Виденов сега е подуправител на БНБ-евала, машала.
Направо да му повярва човек, така де той е експерт и никога не е лъгал, Ха ха ха, е докара няколко хиляди процента инфлация ама иначе е много способен защото е наше момче тъмно червено. А вместо шеф в БНБ дали мястото му не е другаде а???

Оценка
-1 +16
 
Анонимен потребител

Justice

Гневно
  • 44
  • 16:26
  • 09 мар, 2010

тоя ще не е в затвора????????????????????????

Оценка
-1 +10
 
Анонимен потребител

mydrec

Неутрално
  • 45
  • 16:35
  • 09 мар, 2010

До коментар [#14] от "Надзор":

браво надеждата...последна!

Оценка
+2
 
Анонимен потребител

типо

Неутрално
  • 46
  • 16:41
  • 09 мар, 2010

"БНБ наблюдава всички банки непрекъснато, няма индикации да се случва нещо нередно в системата"
Що се притеснявате???

Оценка
-3 +3
 
Преглед на профил

Минувач

Рейтинг: 700 Неутрално
  • 47
  • 16:48
  • 09 мар, 2010

Гръцката национална банка е собственик на ОББ, а Пощенска банка е собственост на Юробанк. Дъщерни дружества в България имат още "Пиреос" и "Емпорики", която е част от френската група "Креди агрикол". Алфа банк е регистрирала бизнеса си в България като клон.
В началото на март се промъкна съобщение от БНБ, че за януари и февруари от гръцките банки към Гърция са източени 803 млн лв (като евро). Сега се опитват да замажат гафа си. Нещо повече, тогава споменаха, че имат начини това източване да се ограничи.
Преди фалит на банки винаги някаква подобна личност ни успокоява.

Оценка
-2 +16
 
Анонимен потребител

Ха-Ха

Весело
  • 48
  • 16:50
  • 09 мар, 2010

И какво им пречи да си ги изнасят еврата в Гърцията с автомобилите с които се прибира инкасото ,а БНБ вика нема проблем при нас всичко е нормално,нема изнасяне ,само внасят горките да подпомагат Бг икономиката

Оценка
-2 +5
 
Преглед на профил

Минувач

Рейтинг: 700 Неутрално
  • 49
  • 16:56
  • 09 мар, 2010

Според данни предоставени от Банката на Гърция, изложени в гръцкото издание Етнос, общите задължения на домакинства и частни лица към банките са 119.556 милиарда евро през януари 2010 г.

Оценка
-2 +10
 
  • 50
  • 17:39
  • 09 мар, 2010

Ама за Гърците им вярвам!

" Да бе, да!"

; - )

Хитростта пречи на мисълта!

Оценка
-1 +8
 
  • 51
  • 17:42
  • 09 мар, 2010

Намериха кои да ни успокоява!

Направо , финансов Кашпировски!

; - )

Хитростта пречи на мисълта!

Оценка
+10
 
Анонимен потребител

ФЛАША

Неутрално
  • 52
  • 18:13
  • 09 мар, 2010

ТУК НАКРАТКО ЩЕ ИЗЯСНИМ КАК ЛИХВИТЕ В БЪЛГАТИЯ СА ТАКА НЕРЕАЛНО ВИСОКИ ЗА РАЗЛИКА ОТ ЕВРОЗОНАТА . СХЕМАТА Е СЛЕДНАТА :

- БАНКИТЕ "МАЙКИ" /ПРИМЕРНО - УНИКРЕДИТ-БУЛБАНК, ОББ, ПРОКРЕДИТБАНК РАЙФАЙЗЕН И МН.ДРУГИ/ В ЕВРОЗОНАТА ВЗИМАТ ПАРИЧЕН РЕСУРС ОТ ЕЦБ И БАНКАТА ЗА ВЪСТАНОВЯВАНЕ И РАЗВИТИЕ НА 1% ПРОЦЕНТ . СЪЩИТЕ ТЕЗИ БАНКИ "МАЙКИ" ГИ ОТПУСКАТ НА СВОИТЕ ФИЛИАЛИ НА СТРАНИ ИЗВЪН ЕВРОЗОНАТА / В СЛУЧАЯ БЪЛГАРИЯ /КАТО ЦЕНАТА НА ТОЗИ РЕСУРС ВЕЧЕ Е ПОСКЪПНАЛ НА 5 до 15 % ПО РАЗЛИЧНИТЕ КРЕДИТИ .ВСИЧКО ТОВА СТАВА С МЪЛЧАЛИВОТО СЪГЛАСИЕ НА НАШИТЕ ЕВРО-"ПАРТНЪОРИ" И НАШИ ПОЛИТИЦИ. ЕТО КАК КОГАТО ВИ ОБЯСНЯВАТ ЧЕ БАНКИТЕ "МАЙКИ" НЕ ИЗТЕГЛЯЛИ СВОИ АВОАРИ ОТ КЛОНОВЕТЕ СИ В БЪЛГАРИЯ СА ЧИСТА ЛЪЖА. ТЕ ВСЪЩНОСТ ИЗТЕГЛЯТ СВОИТЕ ПЕЧАЛБИ ОТ "ПОСРЕДНИЧЕСКАТА" СИ ДЕЙНОСТ. КЛИМАТА И КОМФОРТА КОЙТО ИМ УСИГУРЯВА БЪЛГАРИЯ НЯМА АНАЛОГ ДОРИ В ДРУГИ БАЛАНСКИ СТРАНИ КАТО СЪРБИЯ ,СЛОВЕНИЯ И ДР. РАЗЛИЧНИ МЕДИИ КАНЯТ БАНКЕР ОТ ЕДНА ИТАЛИАНСКА БАНКА КОЙТО НИ РАЗАСНЯВА КОЛКО БИЛ СКЪП РЕСУРСА И Т.Н. И Т.Н. ИСТИНАТА Е ЧЕ ТЕЗИ БАНКЕРИ МНОГО ЛОВКО МАНИПУЛИРАТ АУДИТОРИЯТА И НЕЗАПОЗНАТИТЕ С ТЕЗИ ПОДРОБНОСТИ ИЗПИСАНИ ПО-ГОРЕ.

Оценка
-2 +12
 
Преглед на профил

soonvarna

Рейтинг: 8 Неутрално
  • 53
  • 18:42
  • 09 мар, 2010

Защо подуправителя на БНБ говори глупости. Напротив още от миналото лято започнаха изтеглянето на капитали в посока Гърция, като най-усезаемо това направи Пощенска. Прави са коментарите, че държавата допуска такива своеволия. Аналогичен е примера и с големите търговски вериги, на които предоставят редица преференции, а те на финала дават смешни заплати на своите служители - срамота е за град като Варна да се дават заплати от порядъка 340-390 лева. След това какво покупателна способност търсим от тези хора.

Оценка
-2 +11
 
Анонимен потребител

??

Неутрално
  • 54
  • 18:43
  • 09 мар, 2010

България, Гърция все е ЕС - все едно да се притесняваме, че някоя банка прехвърля пари от Пловдив в Пазарджик.

Оценка
-9 +3
 
Анонимен потребител

БУДНАТА СЪВЕСТ

Гневно
  • 55
  • 18:52
  • 09 мар, 2010

ей такива специалисти с амнезия какно са причинили като почнат да дават акъл става страшно и защо не е в затвора това е друг интересен въпрос аз днес си изтеглих кинтите от Пощенска и съм по-спокоен то бяха разправии то само дето не стана цирк щото не ги тегля на падеж по добре със 100 000 евра в наличност от колкото лафа за лакомото дупе така, че всеки да му мисли

Оценка
-3 +8
 
Анонимен потребител

патил

Разстроено
  • 56
  • 19:53
  • 09 мар, 2010

До коментар [#1] от "мминерева":

ВЯРНО Е! БЯГАЙТЕ КАТО ОТ ОГЪН ОТ ГРЪЦКИТЕ БАНКИ, ОББ Е ВЪВ ФАЛИТ! ПОМНЕТЕ ПРЕДИШНИЯ ФАЛИТ НА ВСИЧКИ БАНКИ, КОГАТО БЪЛГАРИТЕ ОСТАНАХА БЕЗ СПЕСТЯВАНИЯ. НЕ ВЯРВАЙТЕ НА БАНКЕРИТЕ, ТЕ ВИ ЛЪЖАТ!

Оценка
-7 +9
 
Анонимен потребител

Seamus

Неутрално
  • 57
  • 20:05
  • 09 мар, 2010

Това момче не трябва ли да е в затвора, заедно с Хърсев?

Оценка
-2 +9
 
Анонимен потребител

ПИТАН4О

Неутрално
  • 58
  • 20:14
  • 09 мар, 2010

ПОЩЕНСКА БАНКА ГРЪЦКА ЛИ Е ??? ЗАЩОТО СЕ ЧУВА ЧЕ НЕ ИЗПЛАЩАТ ПАРИ

Оценка
-4 +6
 
Анонимен потребител

Възмутен

Неутрално
  • 59
  • 21:17
  • 09 мар, 2010

Какво приказва тоя за банките народното събрание трябва да изгони тоя лудия Сидеров да не ни излага пред хората вие само със слухове се занимавате Гърция е европеиска страна и това никога не може да и се случи това не ви е Русия и оня лудия от Атака

Оценка
-3 +4
 
Анонимен потребител

Баш Баш Фараоня

Весело
  • 60
  • 22:17
  • 09 мар, 2010

До коментар [#58] от "ПИТАН4О":

точно така Пощенска банка са едни от най-големите мошенници. Гръцка е и раздаваше пари едно време на които поиска може ли ни можели за ги мръща не ги интересуваше сега нещо не могат да си съберат бих се радвал това да е парвата банка дето ще изгърми

Оценка
-4 +2
 
Анонимен потребител

патил

Гневно
  • 61
  • 22:24
  • 09 мар, 2010

Спомням си как този червен буклук ни лъжеше по времето на Жан. Ако сме държава трябва да е в затвора.

Оценка
+5
 
Анонимен потребител

додо

Неутрално
  • 62
  • 00:52
  • 10 мар, 2010

Виждам тук са се събрали доста "жертви" и никой не казва къде си държи парите , ако ги има . Ако ги няма , кво му дреме коя банка ще фалира .
За тези , които имат - диверсифицирайте . Имате избор между 5 гръцки , 2 френски , 2 немски , 1 австрийска , 1 италианска , 1 турска ,банката на ТИМ - ЦКБ , ПИБ и СИБ също имат интересни собственици , а кой беше собственик на Корпоративна ?
А може и в дюшека - но престъпността расте .
Абе най-добре не се стискайте , ами харчете . Всичко е евтино , но не се знае до кога .

Оценка
+4
 
Анонимен потребител

Морган

Неутрално
  • 63
  • 10:26
  • 10 мар, 2010

Пропуснал е само 1-но допълнение - "За сега"

Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.

Щраус / Ostrich
Инвеститор, който пренебрегва важна информация и други фактори, влияещи на пазара и на цената на акците. Идва от приликата с поведението на птицата, която при опасност крие главата си в пясъка.
Още от Речник