Контролираният вот - натискът върху работници и служители в предприятия да гласуват за определена партия, надминава проблемът с купуването на гласове, заяви Диана Ковачева, председател на асоциация "Прозрачност без граници".
В райони като Кюстендил, Бобовдол, Пловдив, Хасково и Перник нашите експерти констатираха опити за упражняване на натиск върху избирателите да отидат и да гласуват, допълни тя. По думите й хората били заплашвани, че ако не гласуват, ще бъдат уволнени. Според експертите толкова масов контролиран корпоративен вот е нов феномен за България.
Пряко купуване на гласове е имало в Монтана, Айтос, Враца и Пловдив. Експертите са установили, че цената на един глас е варирала между 20 и 100 лева. На някои места са били раздавани и храни и предмети.
Експертите са наблюдавали и прехвърляне на гласове от ДПС в полза на партия Лидер. Ромска махала във Видин например е гласувала изцяло за партията на Христо Ковачки, въпреки че е контролиран от ДПС район.
Направихме индекс на контролирания вот, съобщи за "Дневник" социологът Антоний Гълъбов. По думите му индексът отчитал не само купуването на гласове, но и "вота в условията на несвобода - когато работата и сигурността на бизнеса ти зависи от това дали ще гласуваш". Ако приемем, че 0 е максимално зависимият вот, а 10 - максимално свободният, индексът, който отчитаме за цялата страна, е 5,63, малко над сивата зона, обясни Гълъбов. Допълни, че според направените изследвания 16,5% от всички гласували могат да бъдат определени като зависими. Това са около 360 00 души, уточни той, а 16,5% се равнява на 3 мандата в Европейския парламент.
Според експертите данните са тревожни, защото показват много голям дял на хората, несвободни в собствения си политически избор. Тяхното влияние в общия политически процес не може да бъде подценявано, предупредиха те.
аз
Неутралноа какво ли ще е на парламентарните....
from all the things i've lost i miss my mind the most
от 59 гласа
Синдикалист
ВеселоА ние в Кремиковци пък всичките гласувахме за НДСВ!
от 53 гласа
Прошляка
НеутралноДПС взима 14%. Лятото, когато по-заможните отидат на море и когато гласуването в секции в Турция е позволено, ДПС със сигурност задминава БСП. Потвърждение на старата поговорка, че който е тръгнал след бръмбара, накрая ще се озове на лайното
от 68 гласа
Sunny
НеутралноДа - това е тъжната истина
от 35 гласа
ДПС - гр. Попово
НеутралноНаправи си наново хисапите! Вече писах, че трябваше да услужим с гласове на тоя-оня, за да си върже гащите поне за 1 депутат. Ако броиш и тези гласове, направо сме си втора партия. А по влияние в политиката отдавна сме първа, с космическо разстояние пред следващия зад нас. Дори самите софиянци са ни оставили на нас да редим играта: избирателна активност в София 24%.
от 47 гласа
Последни резултати
НеутралноГЕРБ 27.02%
КБ 18.67%
АТАКА 11.68%
ДПС 10.25%
НДСВ 8.85%
СК 8.30%
ЛИДЕР 5.86%
РЗС 4.89%
от 16 гласа
Красимир Кабакчиев, дфн
НеутралноОСТАВКА - НЕЗАБАВНА ЗА СИНИТЕ НЕКАДЪРНИЦИ!
ОСТАВКА! ВЪН!
Красимир Кабакчиев, дфн
от 96 гласа
скептик
НеутралноДвайсет процента най много гласували през юли
Мъгла, мъгла и след мъглата пак мъгла
от 27 гласа
Гуру Питка
Неутрално.
Хора, това което сте си надробили - това ще сърбате....
.
.
.
от 31 гласа
Кагебапчиев, КФН
ВеселоИстината за нашия пациент - психопата кадесар
Красимир Кабакчиев, дфн - Генерал Кобалт :
http://www.liteos.de/biogrKK.htm
http://mediapool.bg/forum/popmsg.php?msgid=995955
Красимир Кабакчиев, дфн - Генерал Кобалт : Горд съм, че съм работил за ДС, защото ние работихме за просперитета на родината и това не е нещо от което да ме е срам. Но вие Костозомбита това не можете да го разберете, защото знаете да плюете. А титлата ми съм я постигнал с много труд и не са ми я подарили за вярна служба !
от 26 гласа
До ДФН
НеутралноПри тази черна кампания срещу тях и при прогнози за 2,4% сините вземат 8% . Мотивирай се с нещо по научному , освен ако титлите са ти давани за вярна служба на БКП и изчерпателни доноси
от 44 гласа
Hristo Hristov
НеутралноТо се видя ясно, че точно тези, които се биеха в гърдите, че ще се борят срещу купуването на гласове, се оказаха точно тези, които ги купуват. Не че не беше ясно това, но е лицемерно
http://economistbg.blogspot.com/
от 28 гласа
НЕ ТАКА
НеутралноКабакчиев, това дфн, дет го ръчкаш вместо малко име, говори колко си тъпо тщеславен. Характерно е за дребните душици. Та явно много си го ръгал това име и при сините, нахално желаещ като Чудомиров опълченец да те пуснат до стълбата, та белким и се качиш на две три стъпала. Явно там не си попаднал на филолог, да оцени малкото ти име, а на зоолог, който веднага е определил, че родените да пълзят, могат само да пишат.Та там ти е проблемът, че са нямали лупа да те забележа....
от 25 гласа
Генерал Шестокович Търся онова говедо Кбапчиев
НеутралноКебабчиев Говедо ,ти тук ли си бил бе Идиотино, колегите те търсят от една седмица бе животно. Не разбрали че си понижен в длъжност и шефа те изритва в Северна Корея ,кретен малоумен. Ти вместо да разединиш тези СИНИ ГАДОВЕ КОСТОЗОМБАРИ ти с простата си кратуна неграмотнико ,така ги обедини че след месец тия ще ни ха да не казвам кво майката. Аз си знаех че си идиот ,ама ти направо се осра . Ха сега събирай си багажа и тури два самуна ляб в куфара че другарите са на трева има няма от десетина години.Пфуу Ахмак.
от 28 гласа
acdc
НеутралноИ все пак ,ченгетата да стягат багажа!
от 20 гласа
евала 14
Неутралномайтап
от 6 гласа
АНА
НеутралноКабакчиев - ти пак ли плюеш в работно време
ИДАТ СИНИТЕ И МЪРЗЕЛИЕИ ХРАНТУТНИЦИ НА ДЪРЖАВАН СОФРА КАТО ТЕБ ОТИВАТ ДА КОПАТ КАРТОФИ
от 9 гласа
Красимир Кабакчиев, дфн
НеутралноАЛОООУ, КОСТОЗОМБОСЕДЕСАРИТЕ!
ВИЕ ПАК ЛИ НЯМА ДА ПОИСКАТЕ НЕЗАБАВНА ОСТАВКА ОТ ВИНОВНИЦИТЕ ЗА ТАЯ КАТАСТРОФА, БЕ, АЛООООУ?
Красимир Кабакчиев, дфн
от 36 гласа
Красимир Кабакчиев, дфн
НеутралноАЛОООУ, КОСТОЗОМБОСЕДЕСАРИТЕ!
КОЛКО ПЪТИ ДА ВИ СЕ ОБЯСНЯВА, БЕ, АЛОООУ?
НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ, ЧЕ СТЕ ЖЕРТВА НА ЕДНИ КЕШ-ЕНД-КЕРИ ТЪРГОВЦИ, НА ЕДНИ НАПЪЛНО БЕЗПРИНЦИПНИ ИНДИВИДИ, МИСЛЕЩИ САМО ЗА ЛИЧНОТО СИ ЕГО И БЛАГОПОЛУЧИЕ?
ДОКОГА ЩЕ ДАВАТЕ КРЕДИТ НА ЕДИН ПИСАЧ В "РАБОТНИЧЕСКО ДЕЛО" - А СЕГА ВЕЧЕ И НА ЕДИН ВЧЕРАШЕН И НАПЪЛНО НЕКОМПЕТЕНТЕН МЛАДЕЖ?!?
НАИВНИЦИ! НЕЩАСТНИЦИ!
_____
Добавка. Тая партия СДС аз ЛИЧНО съм я правил. И ако пиша тук, то е, защото не съм съгласен некадърници, безхаберници, кеш-енд-кери търговци, лъжци, мошеници и байганьовци да я загробват!
Красимир Кабакчиев, дфн
от 36 гласа
ZEKO
НеутралноДо словоонаниста КАБАКЧИЕВ
Не се учудвам че си създавал СДС - В началото това бе най-голямата конспирация на Луканов. После обаче заверата не се състоя защото в СДС влязоха не само ченгета. И така се наложи първата голяма изборна фалшификация.
НЕКАЧЕСТВЕН ЧОВЕШКИ МАТЕРИАЛ И МОЩНИ ФАЛШИФИКАЦИИ - НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ КЪДЕ СЕ БРОЯТ БЮЛЕТИНИТЕ В ПРОВИНЦИЯТА !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ПРОСТ НАРОД - СЛАБА ДЪРЖАВА - БОГАТИ ЧЕНГЕТА
от 21 гласа
Красимир Кабакчиев, дфн
НеутралноДа, бе, аз съм повикал Луканов да отиде с Костов за ръчичка при Желев и да лансират драгалевския соцполитмислител в СДС!
Цирк!
Аз съм виновен, че давалият съвети на комунистическите убийци в собствения им парцал е лансиран в СДС?
Ха-ха-ха!
Красимир Кабакчиев, дфн
от 26 гласа
прозрачно
НеутралноКогата една партия не я хващат предварителните проучвания, означава, че си е напазарувала индианците в последния момент. Това са партиите с финансов ресурс - управляващите и мафиотските. Сега пазаруваха по малко, пазят парите за юли. Само тия, дето искаха да окуражат потенциалните гласуващи и да покажат, че минават бариерата и няма опасност да иде гласа на халос, наляха пари - НДСВ, РЗС и Лидер.
През юли, ще налеят пари и основните - БСП, ДПС и ГЕРБ. Общо купените гласове ще гонят 35%. Целта е една супершарена коалиция, в която куче влачи аероплан.
от 18 гласа
lelemale
НеутралноБез да съм пристрастен, мисля че поне от чувство на някакво уважение към участниците и четящите този форум, модераторът трябва просто да отстрани постингини на този Красимир Кабакчиев, дфн. Лично мнение...
от 8 гласа
кебапчиев
Неутралновиждам, че кобалта е изпаднал в мензис от резултатите
от 4 гласа
В
Неутрално"дфн"-ето има психологически проблем и той идва от комплекса му за малоценност - ненужен човек, вече никому ненужен и същевременно пример за нещастие, за безмислено пропилян живот.
от 4 гласа
Доган загуби изборите - медиите лъжат пак! Докога?
ЛюбопитноДПС с техните 360 /триста и шестдесет/ хиляди гласа нямат право дори на 1/един/ евродепутат, а Доган ще изпрати 3 /трима/ евродепутати. Докога медиите ще заблуждават българския народ и ще оставят шепа мошеници да узурпират народния суверенитет в нарушение на действащата ни Конституция и всички възможни Европейски норми?! 6/шест/ милиона и 704 /седемстотин и четири/ хиляди гласоподаватели могат да изберат само 17 /седемнадесет/ евродепутати. Това означава, че 1 /един/ евродепутат може да бъде избран само ако за него са гласували поне 396 /триста деветдесет и шест/ хиляди евроизбиратели. Това означава, че гласувалите 2 /два/ милиона 287 /двеста осемдесет и седем/ хиляди и 509 /петстотин и девет/ гласоподаватели на евроизборите могат да изберат за евродепутати само 6 /шест/ евродепутата. Останалите 11 /единадесет/ евродепутати, които ще бъдат изпратени в Европарламента не са избрани от суверена на властта - българския избирател, а са назначени от своите партийни шефове, защото за тях...
Прочитане на целия коментар
от 2 гласа
Доган загуби изборите - медиите лъжат пак! Докога?
ЛюбопитноДПС с техните 360 /триста и шестдесет/ хиляди гласа нямат право дори на 1/един/ евродепутат, а Доган ще изпрати 3 /трима/ евродепутати. Докога медиите ще заблуждават българския народ и ще оставят шепа мошеници да узурпират народния суверенитет в нарушение на действащата ни Конституция и всички възможни Европейски норми?! 6/шест/ милиона и 704 /седемстотин и четири/ хиляди гласоподаватели могат да изберат само 17 /седемнадесет/ евродепутати. Това означава, че 1 /един/ евродепутат може да бъде избран само ако за него са гласували поне 396 /триста деветдесет и шест/ хиляди евроизбиратели. Това означава, че гласувалите 2 /два/ милиона 287 /двеста осемдесет и седем/ хиляди и 509 /петстотин и девет/ гласоподаватели на евроизборите могат да изберат за евродепутати само 6 /шест/ евродепутата. Останалите 11 /единадесет/ евродепутати, които ще бъдат изпратени в Европарламента не са избрани от суверена на властта - българския избирател, а са назначени от своите партийни шефове, защото за тях...
Прочитане на целия коментар
от 1 глас
ет
Неутралноехо, политическите централи може ли да ни освободите форума поне за седмица. като наближат следващите избори пак пишете пропагандата си, аз няма да я чета но вие си я пишете.
от 0 гласа
еврореалист
Любопитно16,5% ??? Ако се вярва на стъкмистиката.
Умножете го поне по 2 и може и да започне да ни се прояснява картината.
"Гладен вълк и насред село влиза."
от 1 глас
Az
НеутралноИ все пак този корпоративен натиск само увеличава избирателната активносрт - в тъмната стаичка всеки може да гласува според съвестта си.
от 0 гласа
Ковача
ВеселоДо 30:
Може в стаичката да излъжат, ама на работниците не се плащата заплати преди да видя резултата! И към заплатите - ако са ОК данните - по 50 лв премийка.
Ако не - уволнение, пардон - съкращение. Криза е, все пак.
от 0 гласа
999
НеутралноПряко контролирания вот е 16,5%, а непряко - посредством манипулации и лъжи - 22%. Общо 38%
от 0 гласа
Гяур
НеутралноНие сме овце БЕЕЕЕ БЕЕЕЕЕЕ
от 1 глас
marystaneva
НеутралноИнформация от ЦИК:
http://rezultati.cikep2009.eu/results/rik_25.html
от 0 гласа
kkv
НеутралноМакар и с доста груб тон, Красимир Кабакчиев казва чистата истина. Нямам представа защо толкова агресивно се отнасяте към казаното от него. Дори и с многото минуси, то си остава вярно.
от 2 гласа
Dorasier
НеутралноВы абсолютно правы. В этом что-то есть и мысль хорошая, согласен с Вами.
от 0 гласа