Най-често задаваният въпрос в изборния ден винаги е какъв е резултатът от гласуването. Избирателният закон обаче забранява огласяването на данните каква е подкрепата за всяка от партиите, преди Централната избирателна комисия (ЦИК) да обяви края на гласуването в късните вечерни часове.
За да не нарушаваме изискването, ви предлагаме да прогнозирате в коя посока ще поемат българите в изборния ден. Ако нямате търпение да изчакате затварянето на секциите, за да сте информирани, посочете колко от избирателите ще поемат към:
Банкя
Бузлуджа
Кърджали
Батак
Синеморец
Мини "Бобов дол"
Царска Бистрица
Сандански
Вашите прогнози може да направите през анкетата надолу, като отбелязвате кое ще е най-посещаваното място. Можете да посочите само една посока. Първите резултати очаквайте малко след 12ч. Следващите данни можете да проверите около 15ч., 17ч. и 19ч.
Последните данни през седмицата сочеха, че намеренията за предпочитана посока в изборния ден са:
Банкя - 33.9%
Бузлуджа - 19.5%
Кърджали - 14.1%
Батак - 9%
Синеморец - 8.1%
Мини "Бобов дол" - 4.5%
Царска Бистрица - 4.2%
Сандански - 4.1%
с номер 19
НеутралноТръгнете с номер 19 за Синята коалиция!
-11 +82
йордан
НеутралноИДЕТЕ И ГЛАСУВАЙТЕ. НЕ КАЗВАЙТЕ ВСИЧКИ СА МАСКАРИ. КОЙТО НЕ ГЛАСУВА ОСТАВА ДРУГИТЕ ДА ГО УПРАВЛЯВАТ.
-2 +64
DEATH
ВеселоТрябва да минат 500 години от 1990, и да дойде некои да ни управи....пак,така че не бързайте,все пак Варна е най-добрият град за живеене.....
-39 +7
бай Мангал
НеутралноХодете, аз ще гласувам!
http://abonat.net/ipicture/
-2 +31
Гражданин от Требич
НеутралноДнес е чудесен ден и аз се обръщам към всички, които смятат, че на България й е необходимо дясно стабилно правителство.
Не стойте пред компютрите, а излезте и се опитайте да убедите всички ваши приятели, познати и роднини, които все още се колебаят дали да гласуват, че наистина България е на кръстопът в един изключително сложен моменти е важен всеки наш глас.
Има избор! Ако не за Синята коалиция, поне за ГЕРБ да се гласува.
Ако те не спечелят мнозинство и не съставят правителство, ни чакат трудни години. И ако това се случи, можем да се сърдим само на себе си.
Нека се държим като граждани и изразим своя вот!
-3 +49
инж. Филип
НеутралноСпоред мен трябва да тръгнат с еднопосочен билет.
-9 +10
Oт София
НеутралноВие хубаво се шегувате, но знаете ли колко хора няма да гласуват, точно защото няма да ходят никъде (разбирай по родните си места). Около мен са 90% с аргумента "да не съм луд да бия толкова път"
-2 +5
Анонимен
Рейтинг: 0 НеутралноВсички към Синеморец!!!
-7 +31
monaxa
НеутралноМили хора!Бьлгари!
Часовникът цъка!Остава 1 ден,който е съдбоносен! Eлиминирането на Станишев и Доган от управлението на страната ни е основната цел на всички честни,работливи и почтени българи,които 20 години мъкнат хомота на измамниците политици.Никаква милост не трябва да има за всички тези отрепки и политически девалвирали курви !
!И това ще стане ако всички сме сплотени на тези съдбовни избори!
Погледнете наглите им мръснишки червени и угоени физиономии!Погледнете им страхливите клипове ! Погледнете им странните предизборни заплахи и обещания!Нали никой разумен човек не би гласувал за тази измет с ориенталски манталитет!
”Бог дава,но в кошара не вкарва,а змията когато умира най много хапе”!
Вразумете се и се мобилизирайте за изборите!Всички бьлгари трябва да разберете че тези избори са битката за Бьлгария и нейното оцеляване в бьдешето като дьржава!В момента Бьлгария е като една гола,пребита и ограбена проститутка на пьтя за Европа.И това го направиха 2 -те Пети колони.Едната рьководена от агентите на Путин Сергей Станишев и Георги Пьрванов,хора без гордост и морал ,забравили Перущица и Батак,Шипка и Одрин, а втората рьководена от Ахмед Доган,които е роден турчин,турчин е и турчин ще умре.Не гласувате ли всички срещу БСП и ДПС след време Турция и Русия ще си стиснат рьцете на Шипка!Тогава предателите ще бьдете Вие!
Над нас е Бог,които ще ни съди!Под Него е нищото!
-6 +24
mateosf
Рейтинг: 8 НеутралносАМО НОМЕР 19
НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ГЕРБ
ПАК ЩЕ НИ ИЗЛЪЖАТ
Първанов: Първите 2 партии да се разберат, Борисов козируваше на Доган
Само 48 часа преди парламентарните избори президентът Георги Първанов призова в интервю пред вестник "Труд" първите две формации, които спечелят най-много гласове, да се разберат и да съставят правителство.
"Изненадан съм от клипа с брадвата и частично от духа на кампанията на левицата. Това, че и отдясно нападките бяха много остри, не е основание за същия подход. Аз съм 20 години в политиката и винаги съм се стремял да правя позитивни кампании, въпреки че е имало дълги периоди, в които съм бил най-охулваният", казва Първанов и добавя: Лошото е, че сега цялата кампания се сведе до анти-ДПС. За това има и реални основания в поведението на някои от лидерите на ДПС - в прекаленото самочувствие, което демонстрират, особено по места, което създава напрежение в обществото като цяло. Но истината е и друга - българската политика започва да се радикализира. По повод и на критиките от страна на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов срещу президента, че той е козирувал на Ахмед Доган Георги Първанов казва следното: Длъжен съм да опровергая остро тази лъжа. Защото тогава, когато Бойко Борисов козируваше на Доган през 2001-2002 г., когато търсеше неговата подкрепа и ходеше на съборите и митингите на ДПС, тогава аз спечелих първите президентски избори. Още на първия тур! С разлика от повече от 120 000 гласа срещу най-големия ми опонент г-н Петър Стоянов и срещу кандидатпрезидентската двойка на ДПС, които имаха своите 5%.
"Искам да подчертая, че в тази кампания единствените, които си позволиха да заиграват безпринципно с президентската институцията, да я атакуват, и то с лъжливи аргументи, бяха Атака и ГЕРБ. Това е показателно! Сините имаха своите претенции, дойдоха и честно ги поставиха и получиха моя честен отговор. Дори Яне Янев, когато имаше искания, получи отговор в непосредствен диалог. Само Атака и ГЕРБ заеха доста груба позиция", казва още Първанов.
Според Първанов "лидерът на ГЕРБ поставя странното условие да има пълно мнозинство, за да управлява". "От друга страна, виждаме вяла кампания на ГЕРБ. Имам чувството, дано да не съм прав, че основните сили - първите, които би трябвало да получат мандат за съставяне на кабинет, като че ли са се примирили с невъзможността да реализират тази задача в настоящата сложна конфигурация. Като че ли предпочитат да останат встрани от властта, поне докато се излезе от кризата. Кризата обаче е шанс за лидерите, за добрите управленци. И това го подчертавам. Този, който сега покаже, че е кадърен, че става - той ще остане в историята, освен че ще завоюва нови мандати! А този, който сега се скрие - ще остане в периферията на бъдещия политически живот", казва още Първанов.
"На България й трябва правителство с подкрепата не на 121, не дори на 130, а поне на 140-150 депутати. Защото това правителство ще налага непопулярни мерки. То ще трябва да каже, първо, истината за страната в условията на криза. А истината предполага задълбочаване на негативните процеси в производството, увеличаване ръста на безработица, свиване на социалните разходи. Ще са наложителни непопулярни мерки. И със 121 гласа, получени от дву- или трипартийна коалиция със сложни вътрешни отношения, няма да стане работата. Затова най-добрият вариант за България за съставяне на правителство е да се разберат първите две формации...", казва още държавния глава и признава: Но не е възможно, аз съм обективен в своята преценка...
Според него в България сега дебатът ляво или дясно ще изглежда странно с оглед на задачите, които ни предстоят. "Трябва да има 10-15 стратегически, национални цели и задачи, по които големите лидери да се разберат и под които да се подпишат. И на тази база да се състави силно правителство от доказани управленци. Пък след година-две, когато се оттласнем от дъното на кризата, основните политически сили няма да загубят при един успех за държавата. Напротив, ще имат много по-благоприятна ситуация". "Подчертавам - най-добрият вариант за България е тези две първи формации плюс трета, която да може да балансира при моменти на напрежение, каквито във всяка коалиция ще има, да се разберат така, както стана в Германия, в Австрия и както беше и в България. Това, че някои от нещата се деформираха в управленските действия, не опорочава идеята за коалиция", повтаря Георги Първанов.
На въпорса "май вървим към предсрочни избори. Готов ли сте със служебен кабинет" Първанов отговаря: Няма да има никакво забавяне, ако ситуацията ни доведе до това. Но аз искрено се надявам да избегнем тази хипотеза. Не заради отсъствието на готовност от моя страна, а защото за България този е най-крайният и възможно най-лошият вариант - липсата на парламент, нови избори, служебно правителство, което ще има относително по-тесни правомощия..."Изборите ги насрочва президентът и много моля да не ми се подсказва какво да правя. А когато се развиват такива тези, трябва да се познава конституцията, включително и заложените в нея срокове. Това - от формално-правна гледна точка. От политическа - трябва да призная, че това е най-конкретният предизборен ангажимент на лидера на ГЕРБ - нови избори след 20-30 дни. Но философията “избори до дупка” не беше ли отречена още преди 15 години? За мен е безотговорно да искаш непрекъснато повторение на вота, докато стане твоето", казва Първанов по повод позицията на Борисов, че ако няма правителство да има избори през месец септември. /БГНЕС
-12 +34
Piranka
ВеселоАми из папратта, както обикновено !
-2 +4
Водолаз
НеутралноСамо СИНЯТА КОАЛИЦИЯ ще спаси България!
Гласувайте с #19!
-5 +32
Интервю(блиц)
НеутралноПреди 4 години
Въпрос
Какво гласи питагоровата теорема
Отговор(П Димитров)
Радиус по радиус по 3 цяло и 14
(Защо ми изчезнаха препинателните знаци - от клавиатурата ли е или от компютъра)-това не е от интервюто
-1 +6
бг
НеутралноЩе гласувам, защото ми писна "българските телевизии" да говорят за българи, а да показват т.н. "роми"!
-1 +25
Nan_Kurunir
Рейтинг: 2354 НеутралноАко българите не отидат да гласуват,те барабар с цялата държава отиват към МОРГАТА,но не като следствен лекар а като вмирисващ се труп!
"Представи си,че не съществуваш и бъди свободен!"- Омар Хаям
+22
Misho
НеутралноAko bulgarite glasuwaha kakto nie tuk, w tazi klasaciq, otdawna stiahme da sme civilizovana durjava.
-1 +12
Анонимен
Рейтинг: 0 Неутралнодо номер 10 - заглавието на статията е сгрешено (но не от теб, просто така си го копнал). Не би трябвало да е Борисов козируваше на Доган, а Борисов твърди че Първанов козируваше на Доган.... изтървали са част от изречението и то е променило смисъла си. Ако прочетете по долу интервюто на Първанов ще видите в какви грехове се обвиняват взаимно с Борисов....
-3 +4
topor
ГневноСпоред мен, все още всички са маскари. На България и трябва политико-административен борд, както валутния. Поне за 10 години.
Но ще гласувам! И децата ми ще гласуват тук и сега!
Надявам се сега поне малко от маскарите да отпаднат. Да отидат в небитието. И така след няколко цикъла да се изчистим. Илюзия е да очакваме, че много неща ще се оправят само след тези избори.
-6 +7
???
Коментарът беше изтрит от модераторите.
Ани
НеутралноВси4ки към Синеморец -Успех
-6 +14
бай ДУХАН
НеутралноВсеки член на БСП - обрязан! Ако не гласуваш с 19, значи си морално обрязан!!!
-3 +18
ANTI
РазстроеноnEКА АЗ ОТГОВОРЯ. им,безстрашеН,безнадежен,б лгарски народ,за пореден път,бавно но сигурно пое към огромното,обятно,вечно,доб е познато и смръдливо.............БАЛКАНСКО ТРЕСАВИЩЕ.
В деня на изборите,славния,непоколеб
-3 +3
NPaine
Рейтинг: 3147 Неутралноhttp://photo-zona.net/images/user62998/album18918/ large/1246597894_bgwu4084_PLAKAT.jpg
"People should not be afraid of their government. Governments should be afraid of their people."
-1 +4
TT
Неутрално"Гражданин от Требич" много добре го е казал. Утре да си вдигнеме задниците и да гласуваме, а не да висим пред компютрите.
. Пробвал съм го. Даже може да направиш и социални контакти
.
"Чудиш се дали да гласуваш в неделя, нямаш време или те мързи?"
Абе, веднъж на 4г. имаш възможност за половин час да се разходиш до избирателната секция. Нито е страшно, нито боли
А причината да гласуваме е:
"....че наистина България е на кръстопът в един изключително сложен момент и е важен всеки наш глас.
Има избор! Ако не за Синята коалиция, поне за ГЕРБ да се гласува."
Мислете днес, за да не не съжалявате в понеделник и през следващите 4год.!
-2 +12
ВДИГНЕТЕ ГЛАВИТЕ!
НеутралноПравилният избор е или Сините, или Герб. За да има демократично, антикомунистическо, антидепесарско и антисимеоновско правителство! Не бъдете крепостни - гласувайте! Не бъдете пионки на мафията - гласувайте!
-3 +17
бг
НеутралноНикъде няма да ходят,заваля дъжд,няма плаж и море, времето работи против Доган,за да избягаш от скуката отиваш до урните да гласуваш и след това щи е интересно колко силно си бил шута на Станишев и Доган..... в лошото време и голямата скука само сеира от изборите има интрига.
+12
Dimb
Рейтинг: 32 НеутралноГрешка е като мислите, че синята коалиция ще помогне за възстановяването на България. Тя продължи започнатото от Жан Виденов разрушаване и разграбване на страната. Преди следващите избори се изпокараха кой да е на върха и отстъпиха на Симеончо, който беше следващият успял да измами населението с лъжливи обещания и помогна след това червените отново да дойдат на власт. Сега отново сините искат да са на върха макар и в коалиция защото власта е сладка и облагодетелства много. И ако се върнем години назад, ще видим, че червените и сините дадоха възможност на Доган да създаде етническа партия и да бъде постоянно във властта.
За ваша информация:
Три имена
Ахмед Демир Доган
Дата на раждане
29.03.1954 г.
Място на раждане
с. Пчеларово, обл. Толбухин
Вербувал го служител
Ст. лейт. Стайчо Любенов Стайков на 21.08.1974 г.
Ръководил го служител
Ст. лейт. Стайчо Любенов Стайков; подп. Васил Панайотов; подп. Стойко Стойков; капитан М. Маринов; майор Иван Михайлов; о. р. Георги Георгиев; о. р. Евгени Крушков; о. р. Георги Йорданов
Структури, в които е осъществявано сътрудничеството
Управление ІІІ-ДС, отдел ХІ, отделение 4; на 21.01.1976 г. делото е прехвърлено в отдел І на ОУ-МВР-Варна; от 14.03.1979 г. - Първо главно управление, отдел V
Качеството, в което е осъществявано сътрудничеството
Агент
Псевдоними
Ангелов; Сергей; Сава
Документи, въз основа на които е установена принадлежността към органите по чл. 1
Собственоръчно написана и подписана декларация за сътрудничество; собственоръчно написани агентурни сведения; документи за получени възнаграждения; разходни документи, отчетени от оперативния работник; документи от ръководилите го щатни служители; рег. бланка; картони обр. 1 – 2 бр. и обр. 3 – 2 бр.; лични и работни дела Ф.1, а. е. 7576-10 тома.
Не ви ли прави впечатление, че виждаме все едни и същи хора в Парламента! Само тук там по някоя различна физиономия за миризма. Сега тези същите допуснаха и бандити да се кандидатират ........ станахме за смях и подигравка на целият свят. В Европа само в Косово и Албания управляват хора от Мафия-та. Вероятно България ще е третата в Европа. Но жалко първата член на ЕС.
Не желая да съм досаден и да ви оттегчавам повече само ви моля - ГЛАСУВАЙТЕ!
http://abonat.net/ipicture/ БЪДИ УМЕН !
-18 +3
Български шоп
НеутралноВиновни за “мафиите“, олигарсите-комуняги и ченгета, корупцията, процентите на ДПС са онези 3 милиона избиратели, които не отиват да гласуват. Те нямат право да мрънкат след това. Българите са спечелили всички битки и изгубили всички войни. Техния шанс ще дойде ако се събудят и вместо да бойкотират изборите, отидат да гласуват, за да не се оставят цигани и турци да ги управляват. Гласувай БЪЛГАРИНО !
-2 +8
vili
Рейтинг: 16 Гневноматериален електорат и население на БГ територия- МОЛЯ вИ ,ГЛАСУВАЙТЕ!!!
-2 +8
Памела
НеутралноИмаше една песен "Всичко хубаво на този свят е синьо"...
-4 +16
инж. Филип
НеутралноИмаше една песен "И да паднем и да бием, пак ще се напием".
Анонимен не се притеснявай за гласуването. Очакват се над 4млн. (дори 4.3)да гласуват от 7.6млн общо население. 1млн. до 18г. и 1.5млн. в чужбина. Процента на гласуващи изглежда 75-80%. Така че каквито и да са резултатите ще трябва да ги преживеем. Очакват се и околко 500,000 манипулирани гласа.
-4 +6
до 19!
НеутралноНаистина Дневник трябва да изведе точно СЕГА, преди изборите ,статията на Капитал "МИнало неразделимо", за да има коментари и да се четат!
Решението, че Хитлеризма и Сталинизма са два равностойни тоталитарни режима е победа за за милионите, които живяхме в унищожителната социалистическа диктатура!
"Решението (23 август 1939 г.) да се отбелязва като Ден на паметта на жертвите на нацизма и сталинизма. Има и още, на Русия (юридически правоприемник на СССР) й се препоръчва да се въздържа от възхваляване на съветското си минало. "
Нещата са наречени с ИСТИНСКИТЕ им имена.
Моментът е много важен, всички да мислят, защото Първанов ОТНОВО призовава за правителство между ГЕРБ и БСП!?!?!!!!!!!!
Голям е страхът от Синята коалиция!
Иван Костов не може да бъде заблуден да поддържа правителство с ориенталско- руско-социалистическа политика, която ЗАМЕНЯ ОНОВА, заради което сме ПРИЕТИ в ЕС!!!
За да бъдем Европейци в Европа, гласувайте с номер 19 за Синята коалиция!
+13
positive
Рейтинг: 8 НеутралноАз пък ще ходя в гората.
-11 +1
y.yon
НеутралноЗА ТЕЗИ, КОИТО СЕ КОЛЕБАЯТ: ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ПАРТИЯ, КОЯТО Е ПОЗНАВАЕМА. Т.Е. ЗНАЕТЕ КАКВО МОЖЕТЕ ДА ОЧАКВАТЕ ОТ НЕЯ. ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ЛИЧНОСТИ, КОИТО СА ОТКРОИМИ Т.Е. УБЕДИЛИ СА ВИ С ДОСЕГАшНАТА СИ РАБОТА, ЧЕ СА ДОБРИ ЕКСПЕРТИ, ГРАМОТНИ УПРАВЛЕНЦИ, ПОЧТЕНИ И С ГРИЖА ЗА СТРАНАТА. РАБОТЯТ ЗА СЪЗИДАНИЕТО И ВЪЗХОДА НА БЪЛГАРИЯ!
-1 +9
ръпончо
Рейтинг: 3355 ВеселоАнонимен,
тамън има и гъби- нали вали напоследък
Много народ тук се е взел на сериозно! :)
-2 +2
Памела
ВеселоТук някои лъжат, че утре ще ходят за гъби само и само да не изпълнят гражданския си дълг и да гласуват.
Статистиките от предишни избори показват, че не се наблюдава масово ходене за гъби защото в изборния ден и след него няма изменение в броя на приетите в болница с признаци на тежк натравяне предизвикано от консумация на гъби.
+7
Анонимен
Рейтинг: 0 НеутралноА защо не за тези: sueid=3785§ionid=hotnews&id=0009999
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?is
-3 +3
до 33-анонимен
НеутралноМожеш и там да си останеш, щото заради такива като тебе в понеделник пак мафията ще ни възседне!
-1 +6
един видял
ВеселоХора, на предишните избори не можах да гласувам, поради причината, че не съм в България.
обещах в един от мойте коментари (за една статия за минутите свобода и защо ни няма в клипа, посветен на 20- те години край на комунизма), че моите 3 минути са утре, в 06.05 местно време, след като бия шута на комунизма (нещо, което правя от както има "демократични" избори).
Да, приятели мои, утре аз ще гласувам за Синята коалиция!
Моя син, на 18 години, също!
Надявам се и моите родители, близки и приятели също да направят добрия избор!
Дай Боже късмет на България! И най-вече разум на хората!
-2 +13
n
Неутралночета,чета и отново чета,но явно българина си остава наивник,наивен та чак престъпно наивен(или глупав,резултата на края е еднакъв,катастрофирала държавица,бедни хорица и невиждано тежък живот,дори и по африкански стандарти),робско мислене,вайкане по цял ден и нощ,а изобщо му хрумва че дори да си избрал грешният политик ти самият можеш да му покажеш пътя,но не като си мрънкаш у вас,до булката,а примерно да вземеш пример от,примерно "нецевилизованите французи или от "онези също толкова нецевилизовани гърци",не е сложно,не ти трябва дори и да мислиш нещо фундаментално ново,ясно е че мисленето не е силната страна на българина,просто пускаш телевизора и гледаш,толкоз,после си вдигаш задника и правиш нещо,което ще върши работа,а не с ракийката,до булката в къщи и после защо Бг била кочина,ами защото на прасе му отива кочина,логично нали!?
+6
stara baba
Неутралносамо бйе се пйе
-7
Zelen
НеутралноДо всички които се двоумят за кого да гласуват,утре просто гласувайте с 12 и няма да ви е яд че отново са ви излъгали.
-7 +2
Anid1940
Рейтинг: 0 Неутралносамо 19
anid1940
+7
Ot USA
НеутралноBoiat nastana, tupat surza ni. Eto go blizo nashte dushamani; kuraj drujina viarna, sgovornia, nie ne sme veke raia pokorna! Yspeh, Sinemorez!!!Glasuvai s No. 19!!!!
+2
Зеленка
ВеселоНакъде щели да поемат българите?
, по изключение и други плодове. Вярно, че няма кой знае какъв избор измежду презрелите дини и пъпеши.
То, както винаги по време на избори българите поемат дълга си да избират дини, пъпеши и сливи
Да разгледаме по-детайлно вкусовите навици на българина.
33.9% от българите предпочитат гола вОда вместо плодове от марката "Банкя". Комбинират ги със слънчоглед като апетитовъзбуждащо средство. Абе, където и да ходят, все ги преследва слънчогледа, и на море, и на планина, и в града, и на село, и от телевизора, и от новините, и от чешмата все тече и залива. Тече слънчогледа и произвежда семки-занимавки, нещо като жълта медия, задоволяващя естественото човешко любопитство. Ми, като нямат какво друго да ги задоволява в живота хората и от това се възбуждат, възбуждат и започнаха да проявяват неподозирани и от тях самите страсти...
19.5% предпочитат дини, но никой не знае защо ги търсят на Бузлуджа и то зрели и червени?!? Може би, защото сляпо вярват на двата си пророка Ленин и Сталин, които звездите им ги говорили едни такива подобни.
14.1% не обичат плодове, само сини домати, но им пробутват ферментирали сини сливи и така ги опияняват, че каквото и да им поднесат, им се привижда като медена тахан халва от Кърджали. Във всеки случай не са лишени от салфетки.
9% обичат черни боровинки от Батак заради антиоксидантните и диуретични свойства, като добро пречиствателно средство и добър антисептик за отделителната система. Но вместо черни боровинки почитател(к)ите хапвали червени такива, защото имат ограничен далтонизъм и не разпознаваткакъв цвят са плодовете.
8.1% предпочитат синьо сирене и синьо грозде, но все им пробутват стафиди. И то мухлясали. Уж били сушени по високи технологии покрай Синеморец, а то... някакъв бракувана продукция с неизвестен произход отпреди 10-ти 1989 г.
4.5% предпочитат бяла халва (булама). Да, казва се булама, но Ковачки и Кошлуков вместо това разбрали балама. И решили двамката да свършат хляба на хората и да ядат пасти, което е постулат още от времето на Мария-Антоанета. И ако няма и пасти в Бобов дол, тогава - халва. Освен това двамката решили, че не те, а хората трябва сами да си я направят. Затова ето една рецепта:
Нарязват се на ситно 150 г корени от чувен; заливат се с 2½ л вода и се варят, докато водата остане наполовина.
Пресичат се с бяла пръст или с дървена пепел 15 л гроздова шира. След като се утаи пръстта, ширата се изсипва в голяма тава. Прибавят се 1½ кг захар и половината отвара от чувена. Сместа се вари на силен огън, докато остане наполовина. След това силата на огъня се намалява, а варенето на сместа продължава при непрекъснато бъркане с дървена лопатка (за да не изкипи сместа). Щом врящата маса започне да се сгъстява, разбива се на пяна останалата половина от отварата на чувена и се прибавя чаша по чаша към халвата, като се бърка без прекъсване. Когато бъркането стане трудно, халвата е готова. Съдът се сваля от огъня, но бъркането продължава, докато халвата изстине напълно и добие хубав бял цвят.
Халвата се насипва в буркани, които се държат открити 1 нощ. На другия ден върху халвата се слага плътно пергаментова хартия, а бурканът се похлупва с капак или се завързва с двойна кърпа.
Ако халвата не е добре сварена, след 2-3 месеца се отделя част от петмеза. В такъв случай, за да се поправи, тя се преварява, като й се прибавя малко отвара от чувен.
Халвата е особено вкусна, когато е поднесена с опечени обелени фъстъци или с орехови ядки.
Е, да, халвата е вкусна, но да ги правят на балами - едва ли.
4.2% обичат банани, но такива в България не растат. Обаче тези хора са непоправими оптимисти и все се надяват да започнат да се раждат едни такива големи, жълти, сладки банани в
Царска Бистрица. Но, кога, питат. Като му дойде времето, бре. Отправете молитви и благословия към сакрала си.
4.1% обичат анасонлийката двоен препек поради богатото съдържание на етерично масло в анасона, спомагащ отхрачването, разреждането и изхвърляне на секрети. Анасонът се прилага за много цели, но да не забравяме особено при метеоризъм (газове). Ми, няма как тези почитатели да не са наясно с този факт, защото техният пророк Яне Янев има постоянно подобен проблем от това естество. Рекордьор го раздава човекът по напъни.
Много известна в България (и не само там) е анасонлийката от региона на Розовата Долина - Сопот, Карлово и региона. Има аромат на мастика. Приготвя се от гроздови(или сливови) джибри. Напоследък има фешън мания да се пие от тази 50 градусова ракийка и да се слуша Мастиката, пардон слуша се Яне Яне и се пийва мастиката. Е, това е, трябва да има ред кое след кое е, законност и справедливост.
п.с. Авторката предпочита фрешове и утре тях избирам
-1 +3
Иван
НеутралноХора, утре e битката за България, нашата мила Родина! Трябва да избираме дали да бъдем част от Анадола или Европа, да избираме меьду манафско-комунистическата шайка или едно цивилизовано европейско общество.
Вижте, манафите вече здраво са се настанили в Герамания. Холандия и др. европейски страни. Хората там вече негодуват на висок глас срещу тях. Време и ние да отсвириме Доган и неговата престъпна пасмина, както и родоотстъпническата комунистическа шайка. Да КАЖЕМ НЕ НА КОРУПЦИЯТА И МАФИЯТА! КАРАЙНО ВРЕМЕ Е! БЪЛГАРИНО СЪБУДИ СЕ НАЙ-НАКРАЯ И ГЛАСУВАЙ ЗА НАШАТА МИЛА РОДИНА БЪЛГАРИЯ!
ТОВА Е НАЧАЛОТО НА НАЙ-НОВОТО НИ ОСВОБОЖДЕНИЕ!
-1 +5
Зеленка
ВеселоЪъъъ... ВРЕМЕ Е .... за свирки
Иване #46, кажи си.
Иване, фффнимавай с пяната на уста, щото как после ще отсвирваш
-6 +2
До 47
ВеселоЯвно само това знаеш, много опит имаш в тези неща. Браво, машала бе Зеленка.
-2 +2
Зеленика
ВеселоМашала? Предпочитания към турцизми?
Иии... от две изречения и се нави. Ужас! Избор без разум. Е, такъв е мат'риала - масов избирател у нас. И затова такъв ще бъде и резултатът утре.
+2
До 47,49
НеутралноТо турцизма беше насочен към тебе, дано разбереш смисъла. Мислиш се за прекалено умен (умна), а бълваш простотии и цинизми. Замисли се, дано да можеш, Зеленка. От такива като тебе странични наблюдатели, правещи заключения от 2 изречения за някой, мога да кажа само едно, ЕЛЕМЕНТАРНОСТ.
Айде, изпий си питието и лягай да спиш, дано сънуваш по-нормални масови избиратели, може би повечко зелени човечета (нали си зелен).
И не обиждай хората, всеки си има право на собствено мнение.
-1
Софиянец
НеутралноВ деня на моя рожден ден и избори си пожелавам само едно нещо..по-ценно от всички възможни подаръци, а именно МАЛКО СПРАВЕДЛИВОСТ! Време е вече мръсните комунисти да бъдат изметени..време е България да тръгне напред, а не да се лута настрани и назад. Време е българският народ да се събуди, да се разработи и да просперира. Време е всички измекяри, крадци, лайнари и тъпанари да измрат.
Гласувайте с номер 19
-1 +3
привет от пернишките металурзи
Неутралнонещо връзката с мини "Бобов дол" ми се губи?!
привет от пернишките металурзи
Веселоааа, май е ковачки и ко, той беше в енергетика
Thucydides
НеутралноАз съм в Отава вече 7 години, но също смятам гласувам, защото все пак имам роднини в България и искам тази страна да излезе от блатото най-после. И аз мисля, че комунистите и депесарите трябва да са извън властта, но все още се колебая за кого да гласувам. Колебанията ми са между Синята коалиция и Атака. Винаги съм гласувал за СДС/ОДС, но сега наистина не знам, защото Иван Костов се сближава с Боко Тиквата в последно време, а за мен Боко си е комунист, и то комунист с много нисък коефициент на интелигентност.
http://www.youtube.com/watch?v=Ee7bNgdF79Q
-2 +1
nn
НеутралноБатак?
-1 +1
aNON
РазстроеноGLASUVAITE, BRATIA BULGARI! DA SPASIM MAIKA BULGARIA!!!!
-1 +4
един видял
ВеселоДдано не ви досаждам, но съм длъжен да ви кажа, че си удържах на думата си. За всичко- за часа, в който гласувах и за номера на бюлетината!
Дай Боже късмет на България и разум на българите!
На вас съмишленици, радостен ден!
+2
Bulgarin v Canada
НеутралноГЛАСУВАЙТЕ:
80% гласували = ГЕРБ и СИНЯТА КОАЛИЦИА
50% гласували = БСП и ДПС
ЕВРОПА ПРИЗНАВА РЕЗУЛТАТ ОТ ИЗБОРИ !! после е важното -
ЕВРОПА СПИРА ИЛИ ДАВА ПАРИТЕ ! мИСЛИ РАЗУМНО !!
+4
ДО №58 CANADA
НеутралноТИ ЩО НЕ СПИШ БЕ?
Както Бойко беше казал: Абе, Вие, що избегахте от БГ-то?
Елате штото ни требете, защото имаме само лош мат'риал роми, турци и пенсионери.
-4 +2
Bulgarin v Canada
НеутралноТръгнете с номер 19 за Синята коалиция!
-2 +4
Lili Kostova
НеутралноА Волен е продукт на КГБ, ама много тънко изпипан продукт. Ако не искаш да глкасуваш за Сините - гласувай за Зелените.
http://www.zelenite.bg/
-3 +2
Glasuvaite
НеутралноВъв Виена гласувахме масово за Синята Коалиция! Даите надежда за промяна!!! Гласувайте!!! Не оставяйте Кърджали да стане столица!
-1 +3
student
НеутралноИ ние в София също гласувахме за Синята коалиция! 19
Късмет!
-1 +2
Alice
Рейтинг: 57 ВеселоСлед малко поемаме към Синеморец!
+2
Възмутен от Дневник
НеутралноНали не сте такива идиоти от Дневник?????? Как може така да манипулирате - нито давата източник, а резултатите към този момент няма гаранция, че са близки до окончателните. И са абсолютно различни от тези, които агенциите даваха за Лидер, РЗС през седмицата.
-1 +1
Тъпото копеле
НеутралноАнонимен потребител
Тъпото копеле
Неутрално
* 10
* 16:21
* 05 юли, 2009
„Кой е виновен ще установят разследващите и правораздавателните органи. Този репортаж е прекрасен повод прокуратурата да се самосезира за действията на репортера на БНТ, общо взето аз смятам, че това е пълно безобразие националната телевизия да учи гражданите как да гласуват неправомерно." Цитата е от Александър Александров говорителя на ЦИК
Това ако не е гьонсуратлък от най-високо ниво, здраве му кажи. Вместо да си вземеш бележка и да подобриш нещата в името на честните избори-обвиняваш честните, че ти мътят водата. Този екземпляр е вече доста годинки в "услуга на обществото" време му е да се маха. Аман от ибрикчии.
Авраам
НеутралноДа си направим ДЪРЖАВА НА ЧИТАТЕЛИТЕ НА в-к ДНЕДВИК!
С такъв резултат - жителите на автобуси и грл Кърджали ще се скъсат да искат гражданство!
filip
Неутралноаите ;4ипа; това фатална Господа 4етете и мислете какво казва г-н Кобургодски, и не забрявистина заштото има идруга истина която е гибелна а тя е ; 4е вси4ки критикуваме и се самосажеляваме а наи ве4е медите и за сажеление слабите журналисти наблягат на краини инструменти за оценка на тозили онзи... 4уждте журналисти копират негативните матрияли иги отазяват в ;великите техни средства за осведмяване на западния свят; колко не достино заштото имамам много примери от моя дълаг проферсионален живот в хотилиреството и рест. кадето всеки изповядва ли4ните си 4уства ;агресия,омраза , любов или просто казано вси4ко товас го казвам за да напомня 4е, през многобрини те си срешти с разли4ни нацоиналности не сям 4увал да се оплакват от своята майкаИ ;даржавата; А ИМАШЕ МНОГО ПОВОДИ КАТО;воината в югославия ,пороблемите в цялия свят и т.н. ние трябва да сме много горди с мира и спокоиството изглежда някои не знаят 4е, няма по лошо от гржданската воина.Н е достоно да сажиталстваме с недостоини обиди и стремеж за власт някои хора трябв да знаят от каде са запо4нал и наи важно е каде трябва да стопирад и изпият една студена вода и да киажат високо или тихо; до тук бях.Ако не спрат последствията са много, разо4ерование ;внуци,синове,даштери,маики ,башти и много други ште се запитат какво саправили на младини техните родители. Моля да си одговорите на вапроса колко монархйи има в Европа и има ли една която да е по зле и 4улилисте някои да ругае монарха .Имотите бяха предоставени от констатициония съд на основание дукоменти и и настояване в мое присаствие на покоиния Татар4ев тогава гл. прокорор.
Авраам
НеутралноИзвинете грешките - бързане!
Да си направим ДЪРЖАВА НА ЧИТАТЕЛИТЕ НА в-к ДНЕВНИК!
С такъв резултат - "жителите на автобуси" и гр. Кърджали ще се скъсат да искат гражданство!
Зелена-12
Весело12 ! за Зелени балкани!
-1 +1
до 17
Неутралномного си зле, прочети пак параграфа бе
омфг...
Неутралноама и вие сте много зле беее.. синята коалиция мрън мрън ... кфо е напраел Костов .. пенсиите от 180 лева кой ги свали на 65.. добре че бяха БСП .. Борисов и той не се знае от къде е излязъъл .. добре че е бил Тодор Живков.. единствените които могат да управят България са БСП ... тоя Волен от Атака ... той ако започни пък смятайте че тука ще е 3-тата световна война .. колкото и тъпо да звучи ... :# ии БСП да спечелят.. то се знае че няма всичко да е перфектно .. ама пак ще е по-добре ... Борисов и той колко време се изхвърля че ще махни боклука.. тъй като гледам нищо не е напраел .. абе всички лъжат и се изхвърлят... ама погледнете реално на нещата... то се знае че ГЕРБ ще спечели .. но пък ми е чудно .. какво ще стане с България.. каквито глупости се носят че 2012 е краЯ на света.. покрай ГЕРБ можее и тфа да стани .. не се и учудвам..!
П.П не че се меся не че нещо такова.. просто се изказвам .. и мисля че всеки има право на собствено мнение..
+1
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.