Министерството на вътрешните работи на Македония повдигна обвинение срещу 23-годишния Сотир Филески, който е собственик и е управлявал кораба "Илинден", потънал в Охридското езеро. Това съобщи aгенция "Фокус", позовавайки се на информация от македонското електронно издание Инпрес.
Покрай капитана Сотир Филески МВР на Македония повдигна обвинение и срещу неговия помощник Владко Юстиниатноски за съучастие в тежки престъпления срещу безопасността на хората.
Двамата вчера бяха прехвърлени от охридската полиция в Основния съд в Охрид за по-нататъшни разпити пред съдия, който ще определи тяхната отговорност и как се е случило нещастието.
Пред полицията младият капитан Филески заяви, че първо чул силен трясък в задния дял на кораба, после изгубил контрол. Затова предположил, че се е скъсало кормилно въже до кърмата, заради което корабът се наклонил надясно и взел да се пълни с вода.
Корабът "Илинден" потънал до дъното само за няколко минути. Капитан Сотир Филески е бил спасен във водите на езерото и откаран в болницата. Разследването ще продължи утре.
м да а а а!
НеутралноИв Македония и в Сърбия има държавност, има държава. След снощната трагедия вече има повдигнато обвинение. И подал оставка министър.
У нас при подобен инцидент обвинение щеше да има след 1-2мес., и то срещу "неизвестен извършител"! А за оставка не можеше и да се говори у нас поне при тройната коалиция и царския.
-2 +10
жертви
НеутралноЖалко за всички починали и живи, претърпяли това ужасно преживяване.
Някъде прочетох, че собственик на гемията е бащата на капитана Сотир(23 г.)
Урок за нас, възрастните, когато (уж ) искаме да подпомогнем младите.
Младият капитан се е доверил на баща си( вероятно и той капитан).
като че трябва да оставим децата да "вървят нагоре" по собствена воля.
както казва и поетът-философ:
" Твоите деца не са твои деца.
Те са деца на стремежа на живота към самия себе си.
И дори да са при теб-
Не ти принадлежат..."
+3
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.