Държавата ще съди бившия министър-председател Симеон Сакскобургготски за надвземането на 4521 дка гори в Рила, обяви по БНТ председателят на Държавната агенция по горите Георги Костов.
В същото време бившият царски депутат и бивш областен управител на София Олимпи Кътев категорично отрече да има заграбване или надвземане на държавни гори. Според него през 1998 г. царското семейство подава молба за възстановяване на над 20 000 декара гори, от които са възстановени 16 000. Той припомни, че тогава прокуратурата извършва проверка за допуснати грешки или нарушения, чието становище е отрицателно.
Председателят на Държавната агенция по горите доц. Георги Костов обясни, че решението на поземлената комисия в Самоков е от 2003 г., когато НДСВ е във властта. Кътев пък контрира, че горите са възстановени през 2000 г. Костов поясни, че от горите е взето над 10% от съществуващите правила, което води до печалба около 2 млн. лева.
Сведенията, които имаме в Държавната агенция по горите са, че пет декара и малко са извадени от горския фонд на страната с решение на председателя на Държавната агенция по горите през 2007 г. и са предоставени за инфраструктура на "Бороспорт", уточни Георги Костов. По думите му държавата трябва да защити своето право на собственост.
На въпрос за това кога започва делото доц. Костов каза, че това е доста сложен въпрос, който не зависи от него.
Хм
НеутралноАко има надвзети гори, то по-скоро трябва да съдят този, който е дал в повече.
Не е луд, който изяжда зелника.
-1 +23
наивник
Гневнопривет,
ужаснто е , че прединдиращият да е качествена личност Симеон Сакскобурготски - така е алчно приел грешката и върнатите земи. смешна пе обосновката , че ...Та този човек е с претенции зае царска кръв и искаше да му повярваме, че ще управлява страната ни . Мисля, че той трябва показно да бъде разкрит е наказан много строго, защото претендира, че не е обикновен човек а царски наследник и пхри това без морал!!!
поздрави
-2 +25
Пърдящият вълк
НеутралноАбе доста уволнения и затворени трябва да има заради случая. Накрая няма да има нищо - може да си сигурен
+20
Пърдящият вълк
Неутралнонаивник,
в съда адвокатите му ще докажат, че той въобще не е разбрал и че са го излъгали, тоест че е невинен.
-1 +19
Тревен
НеутралноЛицемерие.
-1 +5
Минаващ
НеутралноТрябва да съдят и това недоразомение Кътев.
+17
левак
НеутралноСимеон не е виновен, че му наддали повече гора. Виновен е този, който му я е наддал.
-6 +5
Дениза К.
НеутралноНяма да го осъдят, я на тия поляни да иде Мешо да си пуфка тревица.
-2 +3
mi6osp
Рейтинг: 1580 НеутралноВръщането на тези гори/по точно- на тези 4521 дка,защото там гора ще има след стотина години/ ще стане. С това хем ББ ще се удря в гърдите,че е върнал" царски имоти",хем ще бъде на практика узаконено връщането на всичко останало на Симеон . Разбира се с много циркове в съда в един продължителен процес,за да се замажат нещата и да се стигне до владеене по давност.
Когато някой е глупав,то е за дълго!
+16
KANT
НеутралноНе бил виновен, че му върнали в повече!?
Виновен е, и още как! Тогава е бил министър-председател, в дълбок конфликт на интереси. Освен това е експлоатирал надвзетото в своя полза, като е знаел, че е придобил повече.
Ако беше обикновен данъкоплатец още щяха да вървят процедури и нямаше да е възстановил реалната си собственост, а какво да говорим за нереалната.
+10
дел
РазстроеноДържавата ще съди бившия министър-председател Симеон Сакскобургготски и после ще плати всички разходи по делото, тъй като Дедо е невинен и добре си е опекъл нещата, вервайте ми
-1 +8
shut v gaza
НеутралноЧучелото от Мадрид да се разкара от БГ с ритници!
-1 +11
Аристократ
НеутралноДа залеси изсеченото и да си ходи в Мадрид. Отделно да бъде съден за измама!!!!
+11
SATANAILOFF
ГневноГЕРБ!
ОПИЧАЙТЕ СИ АКЪЛА!
СЛЕД СИМЕОН СЛЕДВАТ СТАНИШЕВ<ДОГАН И ЦЕЛАТА КОМУНИСТИЧЕСКА МАФИЯ!
СЪДЕТЕ ГИ СТРОГО! ЗА ТОВА ЧЕ СА СЕ ПОДИГРАЛИ С ДОВЕРИЕТО НА НАРОДА!
КОЛКОТО И ДА СКИМТЯТ КАТО МАСТИЙ!
ИНАЧЕ КЕ СЕ СМЕНЯМЕ!
-2 +12
читател
НеутралноНе само да си вземе държавата терена който величеството е присвоило ами да го осъди за изсечените дървета.Мошеника от мадрид вън от България!
+12
Orda
Рейтинг: 125 НеутралноПак нищо няма да се случи.
Orda
-3 +5
ММ
НеутралноГОРИТЕ СА ВЪРНАТИ ПО ВРЕМЕТО НА КОСТОВ. МИСЛЯ ЧЕ ТОЗИ ЦИГАНИН ТРЯБВА ДА ОТГОВАРЯ КАК ТАКА Е ВЪРНАЛ 4 200 ДКА ПОВЕЧЕ НА СИМЕОН.
-12 +6
посмали манго
НеутралноПожарникарски популизъм...
-5 +3
boris
Неутралноне симион а софиански трабва да баде осаден софиански му варна имотите на симион са да всеме софиански милионите от симион прес периода на кмет в софиа софиански е наи големиа коромпиран тип и мрасник това 4е да6ера му е с сина на милиардера васил бо6ков исвесниа 4ерепа не сна4и софиански да не баде накасан тои мо6еник това го снае прокоратурата и б.вел4ев и парванов а наи ве4е фил4ек кото го отрсраниха са6ото го бесе по4нал и 6е6е да го довар6и софиански но в бг.не се допуска исвесните крад.да са в сатворите каде са маргените каде са убиизите и мутрите с мутресите си
-6 +4
ММ
НеутралноКОСТОВ МУ ВЪРНА ГОРИТЕ, А НЕ СОФИЯНСКИ. СОФИЯНСКИ БЕШЕ КМЕТ, А КОСТОВ МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ И ШЕФ НА МИНИСТЪРА НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО ВЪРБАНОВ, КОЙТО ВЪРНА ГОРИТЕ.
-5 +8
1-1
НеутралноВ понеделник пак сте заподскачал, комунета зомбирани /изключая 2-3, те се знаят/. Да сте чули, че на депута от ДПС Ариф Агуш му са възстановени 50 000/петдесет хиляди/ дка гори, а и на оная Мария Капон - толкова. Там няма грешка, нали. А тук се драпате за някакви си бъхливи 4 500 дка. Завистници нещастни. А колко от полагащото му се по наследство и възстановено имущество, вкл. и гори, дари на Бг?!?!
Да знаете, че Царят и за Трапезица има нотариален акт. Хайде , барекововци на барекадата в Търновград.
А любимата ви бокова - снахата на сатрапа, сестрата на виночерпеца, лелята на автоджамбазина - стигна до този си пост не без благословията на Царя.
-5 +4
Радостина
Рейтинг: 793 Веселокъдето и да се ровне ,все мирише !! То затуй и ни изтипосаха като кенеф ?
Свободата Санчо, ....
+9
pensioner
ГневноДържавата преди да почне да съди,да си направи работещи съдии и съдилища.И тъй като няма такива,да си внесе от чужбина.Колкото и добри да са правителството и парламента,няма ли действащи съдилища-няма държава!Не впрягаите каруцата пред коня.Направете старите казарми затвори,внесете съдии от чужбина и действаите !
Иначе след десетина години ще станем отново турски вилает.Но този път Русия няма да има кого да освобождава.Турцизирането на страната върви с пълна сила и няма кой да го спре.
-1 +4
tuk
Рейтинг: 464 НеутралноСъс закон трябва да се отнемат всички земи и имоти на Симеон Сакскобургготски.Голямата грешка на Стамболов е довеждането на голия и бос Фердинанд,а след това и на Костов върнал Симеон от Мадрид.
А и да не забравяме случая с 69-годишният принц Виктор Емануел, който е син на последния италиански крал Умберто II и първи братовчед на бившия български премиер и лидер на НДСВ Симеон Сакскобургготски и бе арестуван поради участие в корупция и склоняване към проституция през 2006.
I'm not crazy. My reality is just different than yours.
+1
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.