Очаква се парламентът да започне работа днес с освобождаването на Емилия Масларова (БСП ) от председателското място в социалната комисия. Предложението е на повече от половината членове на комисията, а преди тях
искането за отстраняване на Масларова от поста й в социалната комисия беше внесено от "Синята коалиция" с аргумента, че не е редно депутат със свален имунитет и разследван да заема такъв ръководен пост.
В момента
Масларова е разследвана за присвояване на 10 млн. лв. вследствие на нарушения при ремонта на сградата на социалното министерство в Стара Загора.
При гласуването на седмичната програма на парламента в сряда
от БСП възразиха срещу включването на тази точка в дневния ред и обявиха, че няма да участват в заседанията на председателския съвет при шефа на Народното събрание Цецка Цачева. Социалисти коментираха, че ако Масларова бъде освободена с решение на парламента, което според тях е груба намеса в решенията на парламентарната им група, ще изтеглят всичките си представители в ръководствата на комисии.
из блога на Радан Кънев
Неутралноhttp://radankanev.blogspot.com/2009/12/blog-post_0 2.html
2.html
Отива ли си моделът "Масларова" ?
Процедурата по отстраняване на г-жа Емилия Масларова от поста председател на социалната комисия в Парламента е твърде добра новина за повечето българи, които се интересуват от социални дейности. Толкова добра, че има опасност част от тях разсеяно да подминат факта, че твърде малко от „модела Масларова“ е на път да се промени.
(Снимка Blitz.bg - "моделът Масларова" в действие - лицемерна загриженост за хора, поставени в условия на социална изолация. Паралелните социални структури - "домове" за болни хора, гета и зависими общности - са идеална среда за финансови злоупотреби и политически натиск...)
Няколко стъпки и идеи на правителството дават основание да се опасяваме, че сериозни реформи не предстоят, а голяма част от социалните проблеми тепърва ще се задълбочават...
Особено тревожна е идеята на управляващите да увеличат рязко минималния осигурителен доход за самоосигуряващите се лица – от 260 на 420 лв. Тази мярка засяга десетки свободни професии, занаятчии и еднолични търговци.
Съвсем не става дума за обикновено заможни групи от населението като адвокати, нотариуси, архитекти, които и досега изравняват вноските си въз основа на годишна данъчна декларация и се осигуряват на много по-висок доход. Засегнати са и дребните предприемачи – обущари, шивачи, собственици на малки търговски обекти, които дори в големите градове едва свързват двата края. Да не говорим за малките градчета и селата...
В момент, в който големи предприятия съкращават част от работниците си или направо закриват бизнеса си, самонаемането и дребния бизнес – търговия, занаяти, селски туризъм – са основна надежда за преодоляване на тежката безработица и осигуряване на минимални доходи за домакинствата. Това самонаемане трябва да бъде насърчено, а не пресечено по подобен начин. Тази мярка, вместо да насърчава инициативата и излизането от сивата икономика, ще постигне обратен ефект – изхвърляне на хиляди дребни предприемачи от осигурителните системи и увеличаване на сивия сектор. Основна задача на партиите от Синята коалиция трябва да бъде защитата на самоосигуряващите се лица и съхраняването на шанса им за легален бизнес и участие в пенсионната и здравната система.
/Следва/
http://radankanev.blogspot.com/2009/12/blog-post_0
-4 +20
Сашо
РазстроеноОбществото иска справедливост, когато фактите говорят боговеге мълчат, Бентли, 10 000 лева, и така нататък, хайде сега във Сливенският затвор за дълго време
-2 +49
красьо
ГневноМасларката, Ковачки, Батко и Братко, спансорите на първанБЕЙ, Р.Овч, Гергов, Черепа, Г. Ганчев и още много партизани във колона по един от Г - 13 , във Централният затвор, това е справедливост
-1 +39
Alex
НеутралноТя и без това е щяла да напусне! Там не може да се краде
-1 +43
nqma zna4ka koi
Рейтинг: 863 Любопитно"Социалисти коментираха, че ако Масларова бъде освободена с решение на парламента, което според тях е груба намеса в решенията на парламентарната им група, ще изтеглят всичките си представители в ръководствата на комисии."
Муаххахах, давайте искам да видя как ще случи!
Вие искате капиталистически заплати и социалистически харчове, защото сте хибриди между двата строя, а истината е че не ставате нито за единия, нито за другия.
-1 +33
RI
НеутралноХаиде ако я "Освободят" от Парламента да може "да я хване" съдебната система... освен ако не е в тефтерчето на ония с ланците.
-1 +21
Почна се !
ВеселоДнес в София- Масларова, утре в Русе -Мария Димова и в други градове....
-2 +14
затвор
ГневноКрайно време е за това!!Нагла Мазница!!
-1 +24
Дон Кихот (..::be green::..)
Рейтинг: 1347 Неутралнодо #1 - защо галсувах с минус:
подяволите ти си прав.... и въпреки това все пак приказки от този род са чиста проба популизъм - много добре знаем, какво би напрвил Костов, ако беше на мястото на Бойко/Дянков - СЪЩОТО - защото знае, че дори тази мярка да е непуполяран и неодобрявана от обществото - това е ЕДИНСТВЕНОТО ПРАВИЛНО РЕШЕНИЕ за бюджета/държавата, което равносилно за бъдещето на страната.
Сори и ти знаеш, че съм прав, но няма да си го признаеш.... или греша
БИВШ ТАРИКАТ... ВЯРНО, ЧЕ ТУЙ НЕ Е ДЪРЖАВА, НО ДОКАТО ИМА БАЛАМИ, ЩЕ ИМА И ТАРИКАТИ...
+9
Масльонката
ВеселоЩе си цоцам до последно! Като един истински сергей-цоциалист!!!
-1 +12
Pen4o
НеутралноКога ще вкарат крадците от ГЕРБ по затворите?
Костов защо не е в панделата вече?
Прокуратурата за какво взима заплати....
-15 +1
Мариан
НеутралноОсвобождават я и директно в Сливенския!
-1 +11
факОффф
НеутралноЕ,и,наивни народе?? какво станало?? някаква си комисийка!! хахах
ще й,ще им напрашите окото!!
Радостта на народа...жалка..малка!! на какво се радвате??
КОГА ще върне до стотинка паричките..паричките народни си ни ги дайте!!! ТОВА кабете и тогаз манифестирайте-с основание!!
А само ви се привиждат затвори за такива..ама къде са ?? Няма ги в затворите..! някой да е вкаран там от НАЙ-ЗАСЛУЖИЛИТЕ ТОВА ??? нямааа!!
"Социалисти коментираха, че ако Масларова бъде освободена с решение на парламента, което според тях е груба намеса в решенията на парламентарната им група, ще изтеглят всичките си представители в ръководствата на комисии."
аххахахахах..заплашват че щели да се махнат оттук-оттам щели да напуснта!! Кой,вие ли,комуняги престъпни..вой ли ще напуснете??!! да не сте луди!! че къде другате ще просъществувате извън България и един ден живи и здрави?? Къде другаде ако не в ненормална България със страхливия народ?!
Ще напуснете вий ..ахахахахах...
Те за дръвника а ще ми заплашват оттам.от ешафода че щели да си направят сепуко..хахахах!!
няма един здрав дървен Господ за вас...до откат!!!
-1 +7
антикомунист
НеутралноМного искам да я видя че е в пандиза тая дърта комуниска откраднала и обогатила се с много милиони от народа но бъдете сигорни че веднага ще ревнат в нейна защита комунисти и масони от Брюксел Разни комисари ще ни обесняват колко не демократично е колко е заслужила тя за демокроцията колко много я ценят на запад ще се обади и американския посланник в нейна защита и нищо няма да стане даже може и награда да и дадат както на снахата на комуниста Пръмов -М Кунева!
+7
swinq maslarowa
Гневноразкарайте я тази проста и нагла крадла!!!
+9
.
НеутралноНе го разбирам това варварско мислене. Нали имаме институции нали имаме държава. Казусът е отвратителен. Заради симпатии и подозрения ще уволняваме. Далеч не симпатизирам на БСП, но искам сега като я премахнат, неправомерно (не защото не е виновна, а защото още не е доказано), Масларова да заведе иск срещу работодателя си и да го спечели. Току виж поизтрезнеят ГЕРБ, СК и РЗС. Щото работата отива на зле.
-4 +3
Ежко
Рейтинг: 1373 ВеселоДо коментар [#16] от ".":
Имаш + от мен за поста си.
Аз обаче съм на мнение, че държава и институции нямаме. Или най-малко не са във вида, в който би трябвало да бъдат. Дали ще е Масларова или ще е някой друг... всеки би се облажил, щом системата позволява а гражданската съвест отсъства.
За да се промени това са нужни много честни хора събрани накуп, което към настояшия момент граничи с фантастика.
Не съм съгласен с Вашето мнение, но съм готов да умра за правото Ви да го изказвате. Волтер
-2 +5
георги
Неутралноима ли някакъв вариант да освободят Масларова от политиката и държавните структури като цяло?
-1 +6
Passenger
НеутралноДа я освободят от свободата и т.е. да я тикнат в дранголника!
Те комунистите разбират само като им бръкнеш джоба и като ги набиеш!
-1 +4
Weingro
Рейтинг: 1186 Гневно10 млн. лева - това е откраднал само един комунист само в един град, само от една сграда.
Сега се опитайте да си представите поне 1 % от всичко, което са откраднали изобщо. Щото са социалисти, кожата им гадна.
-1 +8
maslaroa
Неутралномаслароа треба да се махне щото е лош пример за новите и младите политици, иначе -заразата е неминуема и няма управия....
+4
kradla
НеутралноКРАДЛА в критическата - по лошо не може и да има...
+5
студент
Неутралнотова са 10 млн лева и най-вероятно други "по-дребни" нарушения...
да си ходи - тези хора срам нямат ли
надяваме се правосъдието да заработи
+1
студент
НеутралноОт тези 10 млн са платени много от златните накити, които тази безсрамна жена се кичеше...
Грозна работа не и е мястото в парламента.
+1
диаманта с Бугатито
ВеселоКифла, свиня, грух грух, мазна пача .
-1 +4
emigrant
Неутралноa pak az o4akvah da q vidq v zatvora taq kradla.....eeeeeh nadezdi samo mi ostanaha....
+1
Мани
Рейтинг: 1939 ВеселоСамо едно мандатче трябваше още и щеше да забучи диаманта "Кохинор" връз фишуто. Па като му седнеше тогава в "Бентли"-то! Ама ядец, работата тръгна "на бургия". И задуха сливенски вятър.
One Man** Show
+2
4erniar riatsar
НеутралноАбе,тая па4а още ли не е махната незнам 4ии го дърви там. Наи-голямата мафиотка да си ходи по Якоруда и да гледа картофи! Еи, Боико маи си обграден още от помии като тази махаи ги ,4е народа ве4е е освирепял!
+3
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.