Гръцките фермери са блокирали и железопътния преход Промахон – Кулата, съобщи агенция "Фокус", като се позова на Гранична полиция.
Два товарни влака са блокирани от протестиращите фермери на гръцката граница на "Кулата", съобщиха за "Дневник" от Министерство на транспорта. Още в София пък е спрян международният влак "Букурещ-Солун. От ведомството са информирали премиера Бойко Борисов за ситуацията.
В 17.00 часа земеделците затвориха и ГКПП Орменион – Капитан Петко войвода за всички превозни средства. По първоначални данни пунктът ще бъде отворен за преминаване в 19.00 часа.
През ГКПП Кулата – Промахон започна пропускане на леките коли и автобусите. ТИР-овете, чакащи от българска страна, са към 210.
ГКПП Илинден - Ексохи също е отворен за леки коли и автобуси. На пункта чакат 16 ТИР-а, по първоначална информация се очаква от 21.00 ч. до 9.00 ч. утре да бъдат пропускани всички превозни средства.
ГКПП – Златоград работи нормално.
Yard
Рейтинг: 1953 ГневноБоклуци!
+8
Мале, мале
Неутралноцела зима мале, евала на ЕК, да живей туризма.
+9
Аlexander
ВеселоАбе тия мърши защо не си блокират парламента в Атина, а?
+4
ГУМАТА
НеутралноВместо правителството да отвори пункта и да остави тираджиите да се саморазправят с фермерите, че им отиде стоката, те стоят като балерини.
Гръцките цървули заслужават пълно разпретушинване, а правителството им трябва да си даде оставката, поради явна негодност.
+3
O6te 1 neiurist
ГневноСъд за наглите гърци до дупка !
+1
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.