- 00:42
Стойчо Младенов остава в ЦСКА и ще инвестира в играчи, започва с Христо Янев
- 00:07
И Софи Маринова не успя да класира България на финал на "Евровизия" (допълнена)
- 00:06
Конте подписа нов договор с "Ювентус" с най-висока заплата в Серия А
- 00:02
Чернобилски дневници
- 23:29
Хубав ден за българското кино в Кан
Бизнес: Капитал • Кариери • Бизнес • Ho Re Mag • Регал • Градът.bg • Одит • Foton.bg • Онлайн магазин • Блог
Новини: Дневник • Европа • Foreign Policy - България
IT: IDG.BG • Computerworld • PC World • CIO • Networkworld
Развлечение: Бакхус
In English: The Sofia Echo



























Търсене
Към началото
ana_ni
Рейтинг: 504 Неутралнопредишен министър на екологията е "извадил" плажа и блатното кокиче от списъка на защитетените зони, заради бъдещия строеж.Дори инспектори са установили през зимните месеци ,че блатно кокиче на Корал не вирее.Престъпници!
Надеждата умира последна.
-1 +91
maskuzi
Рейтинг: 92 НеутралноДано не го застроят!!!
+68
Dehumanizer
Рейтинг: 812 НеутралноПовече материали за това има тук: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=166339 и тук: http://picasaweb.google.com/parisvesti/GzuZzD# Сайтът на А. Чобанов: http://atanas.fr/
«Enjoy yourself. It’s later than you think.» - chinese proverb
+34
Митев
Рейтинг: 1407 НеутралноОнзи ден бях там - морската вода е като в картичките - лазурна и прозрачна. Пясъкът много чист. Хората - ведри...
+68
VaKY
Рейтинг: 790 НеутралноНищо не може да се спре с инициативи и правене на групи във Фейсбук .... Всъщност, откакто започнаха строежите нищо не е спирано. Политиците се въртят на всеки 4 години и винаги ще дойде един, който е пръснал мангизи за плакати, балони и бира-скара и т.н.....
Pro bono publicum with a bit more gusto
-5 +44
Коки
Рейтинг: 407 ЛюбопитноЗащо ли не се сетиха да протестират, когато червените гниди печелеха 4000-та процента?????
-28 +18
ana_ni
Рейтинг: 504 НеутралноДо коментар [#5] от "VaKY":
именно - следващия на всяка цена трябва да си избие воженията в кампания и да ги умножи за 4 години, а след тях - потоп!
-1 +25
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноЦялата помпозна високо моралност и самопревзета обществена загриженост на еколозите е повече то жалка.
Всъщност тум имаме един частен тесен егоистичен интерес - този на любителите на плажа в сегашното му състояние - противопоставен на друг - този на инвеститора и на хората, които биха идвали в бетонирания плаж. Само че ако първите са х, то вторите ще бъдат поне 5-10*х.
Първите може да имат по-високи естетически схващания, но вторите са повече. С какво естетическите нужди на първите от природа да са по-заслужили от естетическите нужди на вторите от бетон?
Да си представим въпроса в друг пример:
Един производител има фабрика за деликатеси, които ядат 1000 души. Иска да спре да произвежда деликатесите, за да започне да произвежда в огромни количества хляб, който ще ядат 50000 души. Е, питам аз: чии нужди трябва да бъдат задоволени - на 1000-та души или на 50000?
Кое е по-важно: 1000 души да си угодят на префинения вкус или 50000 души да имат какво да ядат?
Това мразя у еколозите: фалшивото чувство за самодоволна моралност и обществена загриженост.
Всъщност става дума единствено за един/едни егоистични групови, лобистки интереси срещу други.
И нищо повече. Оттам тататък е въпросът от коя страна ще застанеш. На мен лично в пъти са ми по-истински и симпатични "мутрите", отколкото "приятелите на земята".
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-95 +9
zarzawat
Рейтинг: 257 НеутралноВсъщност местността е била резерват заради блатното кокиче в миналато. Обаче след една измислена експертиза се решава че вече не расте там и престава да е резерват. Нищо че и до ден днешен си го има - продължава да расте даже в незаконния канал, който наскоро направиха за да източат блатото в което расте кокичето.
-1 +47
Раковски
Рейтинг: 652 НеутралноИзпратете официална петиция до Европейскат общност, много лесно става и е онлайн - http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/st aticDisplay.do?id=49
Аз бих го направил но не съм много запознат със случая, ако някой иска да напише тук точно какъв е казуса, аз ще го преведа и изпратя.
-3 +28
Alien
Рейтинг: 1094 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
Ами всъщност единствено и само се вижда за пореден път, че се изказваш с наизустени реплики, вероятно чути от някой алкохолизиран професор по право (доколкото си спомням беше студент по това), без да се поинтересуваш за казуса. Хората ти казват, че с измислена експертиза е премахнат статута на резерват на терена, за да може да се строи. Утре някой ще реши, че в Сребърна също може да се вдигнат хотели за 10 Х 5000 души. И тогава? Правим фалшива експертиза и айдеее - багерите да идват. От бъдещ юрист се очаква да има повечко уважение към законите, въпреки че като гледам вече завършилите от съсловието каква са паплач нищо не ме изненадва...
-1 +50
Fanetti Mazakura
Рейтинг: 745 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
" Само че ако първите са х, то вторите ще бъдат поне 5-10*х."
Забрави да споменеш, че на бетонираният плаж ще довтасат сополиви, скъсани и болни германци на социални помощи от които пари не се печелят.
Истинските туристи, които разполагат с пари не ходят в бетонните диарии на Бълхаристан.
BOYKO BORISSOV – “RAPONA,” current Prime Minister of Bulgaria,(от Wikileaks)
-1 +40
Axl_Rose
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
Става дума да се опази природата! А това е в интерес на всички. Не може навсякъде да се наблъскат бетонни сгради, трябва да останат и незастроени места.
http://www.youtube.com/watch?v=E9VhD4SccSE
+44
Гилгамеш
Рейтинг: 2910 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
Азис също събира повече хора от Софийската Филхармония. Да направим ли, по твоята логика, зала "България" чалга-коптор?
Ако ББ беше президент на Египет => http://prikachi.com/images/27/4258027E.jpg
+55
Митев
Рейтинг: 1407 НеутралноОт хора без душа и сърце, с лъснати тикви, крака и ръце какво да очакваш? Да лежат на шезлонг пред басейн под палма в саксия и да си мисли, че това е удоволствие!
+32
Fanetti Mazakura
Рейтинг: 745 НеутралноДо коментар [#14] от "Гилгамеш":
"Азис също събира повече хора от Софийската Филхармония. Да направим ли, по твоята логика, зала "България" чалга-коптор?"
Вероятно да, понеже ми се струва, че albert v. dicey е див чалгар. Чалга, бетон, цигания и борци - какво по-добро от това?
BOYKO BORISSOV – “RAPONA,” current Prime Minister of Bulgaria,(от Wikileaks)
+34
mariavitanova
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
А, кажи ми идиоте, кой ти е по-симпатичен, убийците на Мартин Борилски или самия Мартин Борилски. Всеки който е чел малко форумите на Дневник си спомня твоята идиотска позиция за невинността на убийците.
Носиш ли им хляб в затвора, между другото?
+41
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноГилгамеш,
да, точно така - чалга, а не опера!
Всъщност не е там въпросът - не трябва да има никакви държавни културни учреждения, както и плажове. Те трябва незабавно да се приватизират, за да може пазарът да решава как да се ползват благата.
Така ще изчезнат тези безкрайни политически и обществени търкания как да се използват публичните блага. Просто това вече няма да е обществен, а частен въпрос, който ще се решават от части свободни и равнопоставени субекти, а не от държавата под натиска на фанатизирани групи "защитници на доброто", от една страна, и мутризирани индивиди от бизнеса от друга.
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-52 +4
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноИзвънземен,
отдавна не съм вече студент, а настоящ юрист, а след няколко месеца ще надяна черната тога.
И не, не знам какво разбираш под наизустени реплики. Наистина. Дай пример за НЕнаизустена реплика.
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-41 +3
mariavitanova
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
Що за идиот-юрист си ти ? След като не можеш да разбереш че тук има ИЗМАМА с която е ощетена държавата. Терена е продаден за НИСКА ЦЕНА, а след това продаден за ВИСОКА ЦЕНА. А не са осигурени 350 раб. места.
Същото е с АЛЕЯ ПЪРВА ВЪВ ВАРНА - 120 декара продадени от Контров на ТИМ за цена 50 евро/квадрат........
Ти нали докторат щеше да пишеш АЛБЕРТ? Докъде стигна? Дай ни линк да ти прочетем труда , да видим там какви глупости си писал !
-1 +35
slon_balon
Рейтинг: 534 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
"На мен лично в пъти са ми по-истински и симпатични "мутрите", отколкото "приятелите на земята"."
Любовникът ти да не би да е "мутра"?
Съществуват хора, които са толкова бедни, че единственото, което притежават са пари
-2 +31
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноФанети Мазакура,
твоето изказване е просто смешно - оня, който иска да строи, ясно си е направил сметката колко и какви туристи очаква.
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-39 +2
komba
Рейтинг: 23 НеутралноПо принцип е много хубаво да има такива запазени местенца и съм ЗА тях, но не съм съгласен с определението "смешна цена".
Смешна от сегашната камбанария, но през 2002г. ДВА ПЪТИ ПО-ГОЛЯМА от пазарната за тогава. Единствената екстра е че парцела е един и няма наследници и т.н.
-22 +1
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноМарийо Витанова,
моля не ми слагай думи, които не съм казвал, както и се опитай да използваш сивото вещество в главата:
говоря за (псевдо)моралната страна на казуса, а не за закона.
Моралът и законът са две различни неща. Нещо, което е незаконно, може да е високо морално и/или оществено полезно, и обратно - нещо законно може да бъде вредително и аморално до безкрай.
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-32 +4
slon_balon
Рейтинг: 534 НеутралноДо коментар [#18] от "albert v. dicey":
"Всъщност не е там въпросът - не трябва да има никакви държавни културни учреждения, както и плажове. Те трябва незабавно да се приватизират, за да може пазарът да решава как да се ползват благата."
Културата не е само бизнес, бе примитив!
Съществуват хора, които са толкова бедни, че единственото, което притежават са пари
+32
Black_Hole
Рейтинг: 1652 НеутралноВъобще от Созопол на юг природата е толкова уникална, особено с това слизане на Странджа до морето, че всеки строеж, който не е в пълна хармония със нея /природата/, е като тумор. Да не говорим за самата Странджа, която няма аналог в Европа. Просто е съвършена.Райска планина. И затова турците си пазят тяхната част, която е нъпълно девствена. Както и плажовете там.
Почукай по небето - вслушай се в звука!
+38
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноМарийо Иванова,
моля научи се да употребяваш пълния член, доволна ще останеш (или поне малко по-грамотна).
Колкото до дисертацията - догодина.
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-30 +3
Black_Hole
Рейтинг: 1652 НеутралноДо коментар [#22] от "albert v. dicey":
Ти не вдяваш ли, че на такива места е престъпление да се строи?! Не разбираш ли, че твойте деца и внуци ще псуват всички тия, дето бетонираха с катакомби морето? Ако междувременно не са се оттеглили в някоя държава, където хората уважават природата поне колкото себе си!
Почукай по небето - вслушай се в звука!
+29
Гилгамеш
Рейтинг: 2910 НеутралноДо коментар [#18] от "albert v. dicey":
Сега очаквам да ми кажеш поне една цивилизована страна, в която да няма национални културни учреждения, както и национални паркове и защитени зони. Една единствена!
Ако ББ беше президент на Египет => http://prikachi.com/images/27/4258027E.jpg
-1 +23
mariavitanova
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#24] от "albert v. dicey":
Добре, нали си юрист. Ето ти документите по случая :
http://picasaweb.google.com/parisvesti/GzuZzD#
Чети ги и ни кажи ЗАКОННА ли е цялата работа. За МОРАЛНОСТТА разбрахме че за тебе всичко е ОК. Кажи ни поне ЗАКОННО ли е. Чакаме.
+26
Dexx
Рейтинг: 261 НеутралноДо коментар [#24] от "albert v. dicey":
Еййй ама как ме дразните такива “колеги”. “Настоящи юристи” от първата лекция по “Обща теория на правото”, отличници, за които представата за интересна книга е съдебната практика на СГС и за които е законът е по- важен от морала.
Аз пък такива като теб не ги взимам на работа. Ей тъй, на. За собствено удовлетворение.
+24
ck
Рейтинг: 484 НеутралноОт Корал е заинтересован Владимир Каролев, който се изживява като десен човек. А всъщност Корал е придобивката на "цариста" Каролев за ролята му при изместването на СДС и ОДС през 2001 г. от политическата сцена. Симеон получи имоти, а Каролев Корал. И сега идва най-важният въпрос: Кой ги докара на власт Симеон, Каролев и др.? - българският избирател. Значи грешките на българския суверен се заплащат накрая от самия него.
-1 +20
leshii
Рейтинг: 0 Неутралнодо "albert v. dicey"
За юрист не ставате, за черна тога - няма да ни учуди нищо. Българските съдии са известни, че не познават конституцията. Сигурно я нямате, затова ще Ви я цитирам:
Чл. 15. Република България осигурява опазването и възпроизводството на околната среда, поддържането и разнообразието на живата природа и разумното използване на природните богатства и ресурсите на страната.
Чл. 18. (1) Подземните богатства, крайбрежната плажна ивица, републиканските пътища, както и водите, горите и парковете с национално значение, природните и археологическите резервати, определени със закон, са изключителна държавна собственост.
Чл. 55. Гражданите имат право на здравословна и благоприятна околна среда в съответствие с установените стандарти и нормативи. Те са длъжни да опазват околната среда.
Думите "хотел" и "апартаментен комплекс" не се срещат в конституцията. Плажната ивица няма как да се приватизира, макар, че ни е известен Вашия опит в тази насока. Опазването на околната среда е задължение на гражданите и е публична услуга, дължима на гражданите от трите власти, включително и от съдиите.Бог да пази бургаските съдилища и граждани щом Вие ще ставате съдия там.
+24
Лилия Костова
Рейтинг: 2010 НеутралноТук с мнението на този номер 8 всъщност имаме чудесен пример невероятно кривото разбиране какво е демокрация.
На пръв поглед логиката му е желязна: повече хора искат бетон, значи трябва да има повече бетон.
Това, което той удобно забравя е, че на българското Черноморие има НЕВЕРОЯТНО МНОГО БЕТОН.
Толкова, че българските туристи ужасени избягаха къде ли не, само за да запазят спомените си за българския бряг, какъвто беше, преди червените другари да станат върли капиталисти.
И това беше ГОЛЯМАТА ГРЕШКА.
Като избягаха, те оставиха нещата в ръцете на мнозинството, което се кефи на бетона, музиката до дупка и евтините пияни мацки, от които дрехи и задръжки падат само при гледката на нещо мъжко и по-така синеоко, русо и англоговорящо от балкански мачо.
Та номер 8 удобно забравя колко много бетон има на Слънчев бряг - стига за цялото мнозинство от любители на бетона, че и хартисва даже - като гледаме колко много празни хотели има.
Забравя също бетона на Златни пясъци, в Равда, в Несебър, във Варна, в Обзор, в Синеморец, в Бургас, в Китен, в Приморско... Изпуснах ли нещо?
Целият този бетон обаче явно не е достатъчен на любителите на бетона. Те искат да бетонират и последния див плаж, защото къмпингарите били малцинство.
Да, миличък, но при демокрацията малцинствата също ИМАТ ПРАВА. На това не са ли те учили по право? Не бих се учудила, ако не са, затова ти го казвам с ГОЛЕМИ БУКВИ.
БРАВО на къмпингарите, които защитават правата си. Браво на човека, който се връща тук от Гуам, за да защити правото си на спомени.
Човек получава свобода и права, когато е готов да се бори за тях. И ако тези хора не останат 100, ако сме готови да натиснем прокуратурата да работи, ако избираме политиците по делата им, а не по това какво ни обещават...
... може един ден децата ни да живеят в демократична България.
+16
albert v. dicey
Рейтинг: 8 НеутралноМили форумци, то на интереси.
аз знам, че сте тъпи, че и не четете това, което другите коментират (аз самият също го давам ларж в това отношение), ама моля ви се:
аз никъде не съм коментирал законността на нищо!
Писах ви за съвсем различно нещо - за фалшивата морална поза и за конфликтите/противоборств
П.П.
Декс,
аз съдебна практика на СГС няма да чета, освен ако не се наложи, а часовете по ОТП ми бяха скучни, закона ги пропусках.
Колкото до работата, удоволствието е взаимно.
Government is the great fiction through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
-21 +1
Гражданин
Рейтинг: 1754 НеутралноДо коментар [#29] от "Гилгамеш":
Уважаеми господине, тъй като този "умник" ще се затрудни да ви каже такава страна- моля. Афганистан например. А доскоро нашият петвековен поробител също нямаше опера, а може и още да няма, не съм питал чичко Гугъл. Е, няма на вас печени форумни бойци да ви разправям адвокатски вицове сега я!
-1 +8
mariavitanova
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#35] от "albert v. dicey":
Добре, да приемем че всико е морално. Кажи ни ЗАКОННО ли е. Дадох ти линк към всички документи - давам го пак : http://picasaweb.google.com/parisvesti/GzuZzD#
Прочети ги и като ЮРИСТ, бъдещ МАГИСТРАТ ни кажи да цялата работа е ЗАКОННА. Чакаме твоето мнение на специалист.
+14
Гилгамеш
Рейтинг: 2910 НеутралноДо коментар [#36] от "Гражданин":
Уважаеми Гражданино,
Аз в поста си изрично съм помолил да ми посочи ЦИВИЛИЗОВАНА страна, а не каква да е. Така че Афганистан не върши работа. Що се отнася до операта, все пак Турция и без нея има достатъчно държавни културни институти и охраняеми природни забележителности.
Ако ББ беше президент на Египет => http://prikachi.com/images/27/4258027E.jpg
+10
Irina
Рейтинг: 2660 РазстроеноНе искам ,да съм песимист ,но ако земята е продадена ,не мисля ,че има особено големи шансове..
-5 +5
Гилгамеш
Рейтинг: 2910 НеутралноДо коментар [#39] от "Irina":
Има огромни шансове, ако се докаже, че е продадена в нарушение на закона.
Ако ББ беше президент на Египет => http://prikachi.com/images/27/4258027E.jpg
+19
Иван Петров
Рейтинг: 711 НеутралноЩо се трепете с дайси - той си е тъпо наизустено копеле.
Такива, като него се развиват с около 10 години по-бавно от другите и когато видят, какво са пропуснали ги застига първият инфаркт.
За вторият ще ви кажа по-късно.
-1 +13
vlad_m1
Рейтинг: 459 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
ти си идиот
-1 +11
evata
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#8] от "albert v. dicey":
това, за количествените натрупвания ми е много познато от някъде...явно юристчето е назубрило няколко урока ...вероятно има и други автори; много се надявам 50 000 да не се изсерат на това място, което 1000 се опитват да опазят!
+13
Kamen Yanakiev
Рейтинг: 8 ГневноПроблемът не е само в бетона. Поразходете се на юг от с.Лозенец за да видите как цялото крайбрежие до бившия къмпинг Оазис е завладяно от "елита" на Бг в това число Евгения Живкова, Аня Пенчена, Белослава и компания, оградено от непрекъснати дувари с амбразури за стрелба. В самият Оазис също не може да се припари - гъмжи от пазачи и се говори само на руски. Родното ни море става все по-недостъпно за българи.
-1 +19
nosimoto
Рейтинг: 1440 НеутралноИ аз се надявам да не бъде застроено това райско място!
-- i'm sick enough to be totally confident
+9
Опа
Рейтинг: 8 НеутралноМай всички тук сте гадни драскачи, а? С изключение на №10 Раковски. Той написа "Аз бих го направил но не съм много запознат със случая, ако някой иска да напише тук точно какъв е казуса, аз ще го преведа и изпратя." Но, не! Много е важно да сте форумни лъвове и да си сипвате лайната? Защо един не си направи труда да напише за какво иде реч и с помощта на да се изпрати въпросната петиция? Идея си нямам колко работа ще свърши, ама няма как да е по-малко от всичките глупости по-горе!
-4 +4
Gerasi
Рейтинг: 671 РазстроеноДано да го защитят. Така или иначе в БГ на море няма къде да се ходи. Ще ходя на планина или в Гърция.
Изгони ГЕРБ преди да отровят Добружда заради шистовия газ, тогава освен бедни ще бъдем и гладни... Петиция http://citizenspeak.eu/node/45
+7
Gerasi
Рейтинг: 671 Гневноalbert v. dicey покай се !!! Грях ти на душата да говориш така !!!
Оправдаваш унищожаването на малкото останала небетонирана ивица. 99% процента бетон "нахраниха" ли твоите 50000, не няма щото са лакоми, нищо няма да им стигне, но накрая знаеш и една шепа пръст стига. А 5000-те се нахраниха с 5 хляба и 2 риби.
Изгони ГЕРБ преди да отровят Добружда заради шистовия газ, тогава освен бедни ще бъдем и гладни... Петиция http://citizenspeak.eu/node/45
-1 +10
moreni
Рейтинг: 756 НеутралноРаковски, ето ти петицията за "Корал", не знам дали те устройва: П Е Т И Ц И Я за възстановяване на природна забележителност "Блатно кокиче в къмпинг Корал"
От: Клуб Екстрем и всички българи които милеят за опазването на природата в България
Линк на петицията: http://bgpetition.com/koral/index.html
SOS Витоша! Не позволявай да унищожат 1000 дка от най-стария парк на Балканите!
+2
moreni
Рейтинг: 756 НеутралноИнформация по случая:
http://forthenature.org/news/432
http://www.clubextreme.org/node/345
SOS Витоша! Не позволявай да унищожат 1000 дка от най-стария парк на Балканите!
+2
d11111
Рейтинг: 281 НеутралноДо коментар [#42] от "vlad_m1":
Той не е просто идиот, той е ГОЛЯМ И НАПЪЛНО ЗАВЪРШЕН ИДИОТ!!!
+1
emto
Рейтинг: 0 Неутралнокак да защитим блатното кокиче? или как да защитим и увековечим концесията на плаж "Корал" заедно с концесионерите, облекли кожата на правоверни природозащитници? ами простичко - първо концесионираш, после вдигаш шум за гнусните лапи на министерши и мутри, дрънкаш балади за зелените гори и поля, чистия пясък, кристалното море и т.н., фокусираш блуждаещите погледи на кръшни еколожки и чакаш - чакаш да се хвнат на въдицата .. и хоп - на бял кон развяваш знамето на доблесният концесионер защитник на блатното кокиче !! ПФУ! Помия и то такава каквато всяко лято се излива далеч от хорските очи в същото това кристално море от увеличаващите се пъплещи тълпи с или без зелена клонка в г..а !
-2
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.