Уверен съм, че парламентарното изслушване на Румяна Желева ще се фокусира върху някои от спекулациите около семейния й бизнес, заяви Андрю Дъф, евродепутат и докладчик за изслушванията на еврокомисарите.
"Очаквам успешна обмяна на мнения между нея и парламентарната комисия", посочи той на пресконференция преди старта на процедурата по изслушванията тази сутрин. Ако в края на изслушването евродепутатите решат, че искат допълнителна информация за кандидата, могат да я изискат от председателя на Европейската комисия Барозу, добави Дъф.
Евродепутатът изрази оптимизъм, че одобрението на новата комисия няма да се отложи след насрочената дата за гласуване - 26 януари.
Според него някои от кандидат-комисарите са подали "твърде тънки" декларации за финансови интереси. "Странно е, че някои кандидати се оказаха доста бедни и явно не са правили почти нищо в досегашната си кариера", посочи Дъф. Той отказа да съобщи имената на кандидатите, които според него са спестили информация за миналото и финансовите си интереси, като предпочете да похвали холандския комисар Нели Крус за честността, която е проявила в попълването на декларацията си.
Дъф напомни критериите, по които той и колегите му ще оценяват кандидатите за комисари - обща компетентност и екипен дух, специфични познания по ресора, "данни, че са способни да си сътрудничат с Европарламента, обществото и пресата", и "чисто финансово минало".
nqma zna4ka koi
Рейтинг: 876 ВеселоОчаквам да видя как мъжа на Желева ще го обявявят за втория Илия Павлов у нас! Бесепарската тъпанарщина стигна чак до европарламента.... Въобще не се и учудвам де, след като обявиха, че спестените 40 милиона от разпространението на винетки са престъпление, явно за социалистите срамът е непонятно нещо!
Вие искате капиталистически заплати и социалистически харчове, защото сте хибриди между двата строя, а истината е че не ставате нито за единия, нито за другия.
-29 +19
НИКОЛА ГЕШЕВ
Рейтинг: 6004 Неутрално???,,СПЕКУЛАЦИИ,,-Ясно!!!Не е както твърдеше Рот(който в последствие го коригираха),че мафията си има държава,а мафията си има цял КОНТИНЕНТ!!!
Политиката е новото средство след религията за зомбиране на нациите.Дали ще разчиташ и вярваш на бог,или на политик,ти ще си прдаден.Поздрави ARRI!
-4 +14
Росен
Рейтинг: 4233 Неутрално№1
Комунист и срам са несъвместими понятия.
Има две крайности : Да не слушаш разума и да слушаш само него. /П./
-11 +15
Помнещ
НеутралноОсновното занимание на Румяна Желева като евродепутат беше да плюе срещу правителството на Станишев. Сега комунистите и го връщат.
-8 +16
Румяна Желева
НеутралноТя е чиста като сълзица. Невинна е катоагънце. Няма нищо общо с мафията, БСП и ДС. Приказка за наивници. КОМУНЯГИТЕ СА НАВСЯКЪДЕ! ЗА ЧЕНГЕТАТА ДА НЕ ГОВОРИМ!!!
-11 +11
Дойче Веле
Неутрално"Аз също смятам, че тя е жертва на клеветнически сценарий. Вярно е, че комисар на ЕС е много висок пост, но вижте например австрийския кандидат, който ще бъде избран за комисар и който е заподозрян в пране на пари. Ако щете, вижте и германския комисар г-н Йотингер, който също не се ползва с особено добро име. В сравнение с тях г-жа Желева е направо като бисер. Да, срещу нея има кампания за дискредитиране. Доколкото я познавам, смятам, че Желева е компетентна и може би ще бъде добра комисарка. Що се отнася до обвинението, че е "гангстерска съпруга", това е насочено към нейния мъж. В Германия подобни обвинения биха били безпочвени, защото не могат да бъдат подкрепени с доказателства. Знае се само, че съпругът й работи в банка, която е част от групировката ТИМ и която по-малко или повече се занимава и с някакви не съвсем законни дейности, както и всяка друга по-голяма банка. В този смисъл тук няма някакви съществени разлики", е мнението на Рот.
-12 +6
май че....
НеутралноБат Бойко си е организирал агитката в защита на големите финансови идеали.....
-2 +10
НЕ ЖЕЛАЯ!!!
НеутралноНЕ ЖЕЛАЯ такъв Еврокомисар! Не зависимо от коя държава.
-5 +25
do#6
ГневноДо коментар [#6] от "Дойче Веле":
Е.С. също е мафиотска структура.Мутреси,перачи на пари,все от нашия си контингент.Ама поне да не ни обиждат,като сме си еднакви.
-2 +12
Тони!
Рейтинг: 4301 НеутралноАбе значкар като спестиха 40млн къде отидоха тези пари?
-3 +9
tsekata
Рейтинг: 525 ВеселоДа са повлияли БСП на ЕК!!?! Голям смях!
Тия хора там знаят със сигурност по-добре от обикновения Ганьо що за стока е тази госпожа!
-2 +16
?
НеутралноТрябваше да предложим Масларова, нейният мъж не е крал никакви държавни пари
-4 +14
Гогич
Рейтинг: 1189 НеутралноДо коментар [#1] от "nqma zna4ka koi":
Никой не е говорил колко са спестени на хазната от новия договор за винетките, а за явен конфликт на интереси - търгът се печели от банка, в която дял има жената на ББ. Другият кандидат не е допуснат до конкурса въобще, така че не се знае каква е била офертата му и дали не била по-добра от тази на жената на ББ.
Колкото до Желева, да оставим настрана на кого е жена и как е попаднала в политиката. Въпросът е, че тя е явно некомпетентна и ако бъде одобрена за еврокомисар, само ще ни излага. Румяна Желева - "Кен Ли" в политиката.
-2 +16
keko2
Рейтинг: 211 ВеселоИ да не забравят да и турят ЧУЛ на главата да не се изплашат....
-2 +11
berbenkov
Рейтинг: 2646 ЛюбопитноАко е толкова богата,
колкото е устата -
цена няма да има!
Ама е много уязвима!!!
www.berbenkov.hit.bg
-5 +9
BULЧестNO
Рейтинг: 0 Неутралнохахах...значи върху ТОВА ще се фокусирали??? значи това е супер за нея-ще отхвърли и ще им отговори! къв е проблемът?! нямат доказателства..да питат Бг съда!
ще се фокусирали върху нещо си ясно! а не върху това колко е компетентна и т.н.!!! Абе за какви компетентности говорим когато се говори за висши харни постчета?!а ,да,знаем-за такава заплата 90% от хората ще се пишат компетентни и спецове-па нали и партийно-партизанско поръчение има-да стане комисИрка! й-одухотворение и красив,най-най-най..най до безкрай кандидат български! това е тя!
Ко да праиш-това е по партийна линия най-кадърния,най-честния,на
жалка историйка...известна отдавна...
България не заслужава никакви комисари-ако това са й кадърните най-най кандидати! А всъщност истински кадърните и неопетнени хора са натикани в 9 глуха в БГ или отдавна са избягали и...продължават да бягат!
-4 +7
Китаец
Неутралнокато че ли ще се укаже прав Янев,че Герб е сбирщина от комунистически мутри и милиционери.
-3 +12
лий
НеутралноКато всичко останало в тази държава ,"Да не е Нане ами Вуте " ,така съсипахме собствения си авторитет като държава - Да не е професионалистката - Кунева ами да е неизвестната Желева ",защото е от "Герб" ?!!! Божичко, защо простотията ходи само по българските земи ???
-4 +7
Рибар
Неутралнодо #1 и други като него
Абе, защо сте такива риби и се ловите не на гола кукичка, ами на бастун. Ако са искали да спестят тези пари защо не намалиха винетките с по 5 лева
+2
svoi
НеутралноНима предния наш бе по добър като мълчеше като пуек и никъде не упрекна триглавата ламя по телевизия или радио за задкулисните си игри или предупреждението на ЕС за икономическата катастрофа.Мълча до край защото тези които я пратиха така и нареждаха.Нима сестрата на Маргините трябва да влезе в затвора затова че братята и са мафиоти.Така ако се гледат на нещата всички над 35 години трябва да се разтрелят че не по своя вина са били чавдарчета,комсомолци,член ове на червената партия.Борбата на всички нас е данакараме правителство,съдебна система и полиция да работят в полза на народа а не на шайка червени разбоиници и ако постигнем успех всички ще сме доволни.Виждам че има още подържници на тази клика но това са хора които косвено или не са яли и пили от народните пари и сега ги е страх да не им се търси отговорност.Грешите напредъка на страната не е само за дадени личности а за всички и наи вече за тези след нас за да не ни плюят след време заради нащо безотговорност.
-3 +1
Professor
НеутралноДо коментар [#1] от "nqma zna4ka koi":
Човече, защо вярваш на думите на хората, облечени във власт? Нямаш ли минал опит, йа да знаеш, че всяка дума от устата на властимащия цели нещо и рядко има връзка с истината... Е това поне за двадесет години преход трябва да си усвоил. Айде не вярвай много каквото ти казва Бойко и дружината, вярвай на това, кото виждаш на улицата, в болниците, в училищата и по кръчмите, разбира се.
+4
Brussels
НеутралноДо коментар [#18] от "лий":
09-1207-am-1997.html
Въпросът изобщо не е да не е Кунева, а да не е Желева. Чети, господине!
http://politkovskaya-bg.blogspot.com/2009/09/29-20
+4
KPETEHKOB
НеутралноСемейният Бизнес на Румянка
е сива имкономика в сянка.
+3
Открит
ВеселоВсички, които срещу Желева сте обикновени завистници.
Желева е високо интелигентна дама.
Много енергична и упорита. Тя е най добрата кандидатура за този, за съжаление не особено значителен пост.
Била некомпетентна! В каква област е некомпетентна, каква практика или диплома трябва да има тя за да бъде компетентна?
Духайте супата дребни душици и завистници.
-10
COKPAT
НеутралноТака е, Уважаеми Г-н Кретенков,
/цитат/:
"Семейният бизнес на Румянка
е сива икономика в сянка"
/ край на цитата/
+3
KPETEHKOB
НеутралноЖелева върти дупето сластно
и иска да ви гледа властно.
BPETEHKOB
НеутралноИ тук, Уважаеми Г-н Кретенков,
сте безусловно прав!
Какво друго да очакваме, освен секс-материалният нагон на Румяна Желева!
В Бюксел ще сме ве'че,
поток гюбеци
страстно ще поте'че.
Развихри се Румянка,
с икономиката в сянка.
+3
1 ДО 1
НеутралноДо коментар [#1] от "nqma zna4ka koi":
Комуняга мазен, прочети й биографията и тогава се изцепвай.
Марш в кварталния клуб.
-3
/
НеутралноРумяна Желева има опит в това, само да върти задника си.
Хуманитарната помощ е непознато понятие за нея.
Румяна
има опит в хитрини
само задника си
сластно да върти.
Герб е на Румяна марка,
Тимаджийска шишарка.
+2
1-1
НеутралноДо коментар [#14] от "Анонимен":
В Деня на хумора и сатирата, нито на филмите за мистър Питкин, не съм се смял така.
Благодаря, френд.
y.yon
ВеселоНедейте така бе господа, тя идва с такива велики идеи, за промяна на света, а вие ще се фокусирате върху семейният и бизнес!
+2
Observer
НеутралноРумяна Желева представлява сенчестата и мръсна иккономика в България.
Както и самият Гангстер- Министър - Председател на България Бойко Борисов
+3
KPETEHKOB
НеутралноЗа Румяна Желева подхожда дива Салца..., а не Европейският Съюз.
+1
Ей Ако Бех Аз На Терено Какив Гол Щех Да Вкарам
ВеселоАбе в тяло е пичка бе. Ше ги сгъне. Бойна дама е, не е михлюзин. Я ги вижте другите какви са задрямали тюфлеци.
А онова предното жуженце със зубрашките цайки и с кривите устенца, беше мухла неам думи. Такава мазна натеглива мечтателка беше, че само чифт наполеонки можеха да имат по-мощен страстоубийствен ефект връз крехкото авропейско либидо.
Разбира се по света и у нас, и ЕСТЕСТВЕНО у форумето има къде, къде по-компетентни люде от Румянка, ма да бехте се бухнали на изборите и да ги бехте спечелили, бе ора.
Сега някого от вас щехме дружно да хвалим, като убавец и аслан чутовний.
+1
Стрезов
НеутралноАбе този Кретенков, нали беше Граф?
+1
:)
НеутралноНе е по темата, но парите от винетките не са спестени, ами са направо спечелени. Въпрос на гледна точка.
+1
Ха, ха
НеутралноЕдно време им казваха матросовци. С извинения към форума за комунистическата асоциация, матросовци казваха на тези, които се хвърлят за да запушват вражеските амбразури с телата си. Та и привържениците на Желева...
А понеже това занимание не е за хора, които могат да мислят, нека обясним - еврокомисарите не са представители на своята страна, в техните задължения не влиза нито хваленето, нито плюенето на правителството, което ги е изпратило.
Така, че нека не обвиняваме Кунева, че не плюла по страната си и нека не се надяваме, че Желева ще я хвали.
-1
ynkov
Неутралноантония парванова е от ндсв миглена кунева са6то няма какво да кажа
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.