Регистрация

Конкурс за млади журналисти на тема пътуване в Европа

Краен срок: 20 апр 2010

Последна промяна в 17:27 на 26 апр 2010, 2211 прочитания, 5 коментара
Ентусиасти на възраст между 18 и 35 години, които живеят в рамките на Европа, могат да участват в конкурса "От А до Б" на тема пътуване в Европа. Конкурсът е част от фестивала "Трансеуропа" (Transeuropa Festival), който се провежда в Болоня, Клуж, Лондон и Париж в края на април и началото на май.

Организаторите от неправителствената организация "Юро алтърнативс" (Euro Alternatives) описват конкурса по следния начин:

"Откъде идвате и накъде сте тръгнали? "От А до Б" разказва европейска история, историята на хора, които пътуват из континента. А и Б са променливи, които вие трябва да изпълните с живот. Темата на конкурса е мобилността в Европа във всичките й аспекти, така че разкажете история или направете репортаж за любов, пътуване, работа, обучение или всичко друго, което според вас е свързано с мобилността в Европа, нейното развитие и хоризонти."

Можете да участвате с текст, фотография, видео- или аудио файл. Текстовете трябва да са не по-малко от 1000 думи, максималната дължина на аудиозаписите е 30 минути, а на видеоматериалите – 10 минути. Снимките трябва да бъдат формат JPEG и не по-малки от 900 x 900 пиксела.

Краен срок: 20 април 2010 г.

Наградата е пътуване до Болоня по време на фестивала "Трансеуропа". Отличените журналисти ще участват в събитието и ще могат да го отразят. Освен това победителите с аудио или видео ще получат софтуер на Adobe (Creative Suite® and Photoshop), а победителите в категорията за фотография - Adobe® Photoshop. Победителят в категорията за текст ще получи парична награда от 250 евро.

Допълнителна информация може да намерите на уеб сайта на "Юро алтърнативс".


Фестивалът "Трансеуропа" е наследник на Лондонския фестивал на Европа, който е създаден през 2007 от група ентусиасти. Тазгодишното издание на "Трансеуропа" ще се проведе в 4 града: Болоня, Клуж, Лондон и Париж.

Целта на фестивала е да подкрепя активното и отговорно гражданство, като инициативата е насочена предимно към младите хора. Според организаторите в тазгодишното издание ще участват водещи мислители, куратори и артисти.

Ако сте учили или учите в друга страна от ЕС, разкажете ни вашите впечатления в специалната поредица "Какво е да си студент в чужбина".

  • Зарче
Етикети
5 коментара
 
Анонимен потребител

...

Неутрално
  • 1
  • 10:02
  • 11 мар, 2010

Темата или наградата е "Пътуване до Европа"?

Оценка
+1
 
Анонимен потребител

Ана Начева

Неутрално
  • 2
  • 10:18
  • 11 мар, 2010

До"...": Благодаря за коментара. И темата и наградата.

Оценка
+2
 
Анонимен потребител

Б

Неутрално
  • 3
  • 10:48
  • 11 мар, 2010

задължително ли е да са журналисти?

 
Анонимен потребител

Jacques

Неутрално
  • 4
  • 10:50
  • 11 мар, 2010

Чудесна инициатива, дано има български участници и, защо не, и победители.

Оценка
+1
 
Анонимен потребител

нааа

Неутрално
  • 5
  • 11:28
  • 12 мар, 2010

смешни конкурсчета за първолаци..детска му работи...и наградката им виж...

Оценка
-1
Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.

Абонамент
Аонамент за Капитал
Абонирайте се и получавате ПОВЕЧЕ
  • Допълнителни издания
  • Остъпка за участия в събития
  • Отстъпка за реклама
Абонамент