Регистрация
Тази статия е част от темата "Въздушната блокада".

ЕС обмисля да отваря отделни въздушни коридори

Последна промяна в 13:53 на 19 апр 2010, 1624 прочитания, 1 коментар
Авиационните служби на ЕС обмислят да отварят отделни въздушни коридори вместо цялото небе над Европа, съобщи френският министър на екологията Жал-Люи Борлоо, цитиран от Ройтерс. "Опитваме се да направим реалистичен анализ на рисковете", заяви Борлоо по време на пресконференция преди началото на конференция на европейските транспортни министри по повод транспортната криза на континента.

По-голямата част от европейското въздушно пространство остава затворено за пети пореден ден, след като гигантски облак вулканична пепел от Исландия покри Европа. Последвалият блокаж на авиотранспорта остави милиони пътници по летищата и докара многомилионни загуби за превозвачите.

По думите на Борлоо Франция ще се опита да разреши колкото се може повече полети в хода на днешния ден. "Още по-решени сме от други страни да възстановим въздушните връзки възможно най-бързо, за да могат гражданите ни да се приберат у дома", посочи министърът.

Той обаче подчерта, че засега използването на военни кораби за прибирането на блокираните в чужбина французи не се разглежда като опция от властите в Париж. По-рано днес Великобритания обяви, че ще изпрати военни кораби през Ламанша, за да прибере британците, останали на континента, предаде АП.
  • Зарче
Етикети
1 коментар
 
Анонимен потребител

pitanka

Неутрално
  • 1
  • 17:27
  • 19 апр, 2010

Защо еко-министър коментира точно тази тема?

Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.