"Еразмус Мундус" предлага двегодишна магистратура по икономика, която е с фокус върху количествените методи и практики в икономиката. Програмата се провежда в четири града, три от които са едни от най-големите в Европа: Париж, Барселона и Венеция -
университетът Париж 1, Пантеон – Сорбона, Университетът "Ка Фоскари" във Венеция, Автономния университет в Барселона и Университетът в Билефелд, Германия.
Целта на курса е да обучава студентите в методологията на съвременната икономика, да им помогне да развият своите изследователски умения, както и да подобрят способностите си при прилагането на количествената икономика в практиката.
Студентите прекарват първия семестър в Университета Париж 1, Пантеон – Сорбона, Университет "Ка Фоскари" във Венеция, Автономния университет в Барселона или в Университета в Билефелд, Германия. След това студентите продължават обучението си в две от другите висши учебни заведения в зависимост от специализацията си. Тя може да бъде в една от следните области: макроикономически модели, микроикономика (теория и приложение в практиката), финанси и математическа икономика или иконометрия.
Магистратурата е предназначена за най-добрите европейски студенти, като се избират 40 всяка година. При успешно завършване на програмата, студентите получават двойна диплома от университетите, в които са учили.
Такси: За учебната 2007/2008 таксата за студенти от ЕС е била 4000 евро.
Стипендии: "Еразмус Мундус" отпуска 20 000 евро стипендия за студентите от ЕС за двете години на обучение. Финансовата помощ ще бъде отпусната на 18 студенти от и извън ЕС общо.
Краен срок: 20 май 2010 г.
Програмата е на английски език, но студентите ще имат и курсове, които да ги запознаят с културата и езика на страната, в която учат.
Необходимите документи за кандидатстване са диплома за бакалавърска степен по икономика или друга близка специалност и сертификат за свободно владеене на писмен и говорим английски език.
Повече за магистратурата и формулярите за кандидатстване можете да намерите
тук.
que?
Неутралноколичествени методи - опитайте отново с механичния превод...
-1
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.