Стаж в японски компании за студенти предлага програма "Вулканус". По нея могат да кандидатстват студенти от инженерни специалности и точни науки. Целта на програмата е да поощри индустриалното сътрудничество между ЕС и Япония, съобщава
Еurodesk.org.
На стажантите се предлага едноседмичен семинар за запознаване с японската култура, четиримесечен интензивен курс по японски език и стаж в японска компания с продължителност осем месеца.
По програмата могат да кандидатстват студенти от страните-членки на ЕС, които учат инженерни или точни науки като например, електроника,биотехнологии, ядрено инженерство, физика, телекомуникации и др. Кандидатите трябва да са поне в третата година от своето обучение, да владеят английски език, да имат висок академичен успех и да представят препоръки от преподаватели.
Стипендиите, които програма "Вулканус" и компаниите-домакини осигуряват, са в размер на 15 хил. евро за разходи за живот и път. Също така на стажантите е осигурена квартира, а семинарът, езиковият курс и стажът са безплатни.
Крайният срок за кандидатстване е 20 януари 2010 г.
Повече информация за програма "Вулканус и фомуляри за кандидатстване може да намерите
тук.
Още стипендии, стажове и магистратури може да намерите в рубрика 'Образование'.
Spiro
Неутралнои още: "... машинно инженерство, материалознание, строително инженерство ..."
Прочетете японската страница, защото за "Дневник" инженерството се изчерпва с електроника и ядрено инженерство.
+3
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.