"Ливърпул" скъси разликата до "Манчестър юнайтед" на 1 точка

"Ливърпул" се доближи на една точка от лидера във Висшата лига "Манчестър юнайтед" с вдъхновяваща победа с 5:0 срещу претендента за място в четворката "Астън вила".

Капитанът на червените Стивън Джерард реализира хеттрик срещу останалия с човек по-малко съперник, с което оформи един фантастичен 10-дневен период в историята на клуба. "Ливърпул" вкара общо 13 гола в три поредни мача, включително срещу "Реал" (М) и "Манчестър юнайтед".

Шампионите на Англия все още имат един мач в запас, но "Ливърпул" вече е с по-добра голова разлика преди последните осем двубоя от сезона.

"Манчестър юнайтед може да спечели всички оставащи мачове. За нас е важно да продължим да печелим и да сме концентрирани върху нашата работа, да продължим да ги притискаме и да им дишаме във врата", коментира Джерард.

Холандският нападател Дирк Каут започна головата серия още в седмата минута, а Алберт Риера удвои след половин час игра на "Анфийлд".

Английският национал Джерард добави третия гол от дузпа шест минути преди почивката. Четвъртият дойде от фаул пет минути след подновяването на играта. След това Стиви Джи вкара още веднъж от наказателен удар, след като вратарят на гостите Брад Фридел беше изгонен за нарушение срещу Фернандо Торес.

Мениджърът на червените Рафа Бенитес призова своите играчи да останат здраво стъпили на земята. "Струва ми се, че през първото полувреме предадохме топката в няколко случая, в които можехме да разиграваме по-добре. Играхме добре, но можехме и още по-добре", заяви испанският мениджър, който получи подарък за новия си договор с клуба.

"Подобряваме играта си. Имаме увереност, но ни остават много мачове. Трябва да останем здраво стъпили на краката и да продължим да работим", заяви още Бенитес.

"Астън вила" остава пети в класирането на три точки след "Арсенал", но вече в осем мача няма победа във всички турнири.