Регистрация
03 дек 2009, 17:04

ЮНЕСКО поиска ФИФА да дарява пари за образование на деца

От Божидар Къртунов Всички статии на автора
Последна промяна в 17:10 на 03 дек 2009, 895 прочитания, 3 коментара
ЮНЕСКО предложи ФИФА и петте най-големи първенства в Европа да дарят 0.4% от приходите си от търговски права за образователни програми, информира в. "Паис".

Екип от независими специалисти са изготвили доклад за организацията и са поискали между световните първенства през 2010 и 2014 г. футболът да насочи малка част от парите, които получава, за децата от бедните страни.

Според изчисленията става дума за около 32 млн. евро. Експертите се надяват, че предложението им ще бъде прието, като директорът на доклада Кевин Уоткинс припомня, че "това е само една трета от сумата, която "Реал" (М) плати за Кристиано Роналдо".

Анализите показват, че 3 млн. евро биха дошли от световното в Южна Африка. Към тази сума от сезон 2010-2011 ще се прибавят 14 млн. евро от Висшата лига, 8 милиона от испанската Лига ББВА, Бундеслигата и серия А, както и 6 млн. евро от Лига 1 във Франция.

Парите биха помогнали за записването на близо половин милион деца в училище. Докладът ще бъде публикуван през януари.
  • Зарче
Етикети
3 коментара
 
Преглед на профил

Alien

Рейтинг: 1138 Весело
  • 1
  • 17:37
  • 03 дек, 2009

Предлагам с подобно джизие да се обложат и приходите от творенията на Майкъл Мур, Ал Гор и други знайни и незнайни герои на левашката мисъл и борци за "справедливост". Ама при тях да е 50%, че те нали уж са истински радетели за "един по-добър свят".

Оценка
-2
 
Анонимен потребител

Peter

Неутрално
  • 2
  • 21:47
  • 03 дек, 2009

Алчо Горчев, Мики Мурчев и другите подобни модерни гангстери са щедри само с парите на другите, не тяхните собствени.

 
Анонимен потребител

:-

Неутрално
  • 3
  • 09:34
  • 04 дек, 2009

И БКП е добре да направи едно голямо дарение

Оценка
+1
Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.