Кризата на "Интер" продължава след загуба от "Фиорентина"

"Нерадзурите" имат само една победа в последните си седем мача в първенството

"Фиорентина" постигна пълен обрат в домакинството си срещу "Интер "и спечели с 2:1 в последния мач от 25-ия кръг в Серия А.

Двубоят бе ключов и за двата тима, които са в битка за третото място. Със спечелените три точки временно в тройката се промъкнаха "виолетовите", които събраха 49 и изместиха "Рома". "Вълците" са четвърти с 47, а "Интер" остана пети с 45.

"Нерадзурите" са в сериозна криза, след като в последните си седем шампионатни мача записаха само един успех и от претендент за титлата се превърнаха в догонващ тимовете от топ 3.

Двубоят във Флоренция предложи зрелищен и офанзивен футбол и през двете полувремена. Първи шанс да отбележат имаха домакините, но резултатът на "Артемио Франки" беше открит от гостите. Марсело Брозович се разписа в 26-ата минута, като засече топката в мрежата след подаване на Родриго Паласио, който успя да асистира почти от аутлинията. В края на полувремето пък Ханданович с великолепна намеса опази мрежата си суха.

Домакините се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят след един час игра чрез Борха Валеро, който засече с глава далечно центриране в наказателното поле на Интер. "Нерадзурите" доиграха мача с човек по-малко, след като Алекс Телес получи втори жълт картон в 82-ата минута.

Численото превъзходство си каза думата и във втората минута на добавеното време "виолетовите" стигнаха до победното попадение. Негов автор стана резервата Бабакар, който довкара топката след като преди това Ханданович беше отразил изстрела на Мауро Сарате.

Минута по-късно и Сарате пое към съблекалнята, след като реферът прецени като груб негов жест към Жейсон Мурийо.