11 яну 2017, 23:39

"Саутхемптън" взе крехка преднина срещу "Ливърпул" след първия полуфинал

От Дневник
Последна промяна в 23:39 на 11 яну 2017, 1913 прочитания, 7 коментара
"Саутхемптън" взе крехка преднина срещу "Ливърпул" след първия полуфинал за Купата на лигата.

Домакините изиграха добър мач и победиха с 1:0, като могат да съжаляват и, че не се поздравиха с по-убедителен успех.

Играчите на Юрген Клоп пък не показаха нищо интересно и рядко стигаха до положения пред вратата на съперника, което доведе и до логичното им поражение. Единственото положително за тях бе завръщането в игра на Фелипе Коутиньо, който през последните два месеца се възстановяваше от контузия.

Двата тима влязоха много открито в срещата и атаките се редуваха преди двете врати. Гостите опитаха да пробият противниковата отбрана с продължителни разигравания пред наказателното поле, но "светците" бяха добре групирани.

В 18-ата минута червените направиха прекрасна триходова комбинация между Емре Джан, Лалана и Фирмино, но Фрейзър Форстър изби мощния удар на бразилеца. "Саутхамптън" отговори с хубав удар на Редмънд, но Лорис Кариус спаси с крак.

В 20-ата минута защитата на "Ливърпул" се оказа неподготвена за един хитър пас на Джей Родригес към Редмънд и крилото на домакините тоди път успя да преодолее Кариус. Веднага след това "мърсисайдци" трайно взеха инициативата, но стигнаха само до няколко корнера. В края на полувремето Тадич можеше да удвои за домакините, но Кариус се намеси решаващо.

Втората част също започна по-добре за домакините, които атакуваха по-често и това принуди Клоп да пусне в игра завърщащия се след контузия Фелипе Коутиньо. Бразилецът се включи активно, но сякаш не срещна достатъчно подкрепа от съотборниците си, а и двумесечното отсъствие от терените си личеше в играта му.

В 66-ата минута Редмънд изведе на чиста позиция Седрик Соарес, но португалецът се провали със завършващия удар. В 83-ата минута късметът помогна на "Ливърпул", след като резервата на "светците" Шейн Лонг подаде на Редмънд и той технично копна топката, но тя срещна гредата, а после беше изчистена от гол линията.