"Берое" направи стъпка към шестицата с разгром срещу прекия съперник "Дунав"

"Берое" се доближи на две точки от шестия "Дунав"

Берое" започна новата година с убедителна победа. Старозагорци спечелиха с 4:0 срещу "Дунав" като гост в първия мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

"Берое" направи важна стъпка в борбата за влизане в шестицата. Съставът се изкачи на седмо място с 26 точки и се доближи на две от шестия "Дунав", който допусна трета поредна загуба при голова разлика 0:8.

Още в третата минута Жуниор Мапуку пусна извеждащ пас към привлечения под наем Антон Карачанаков, който се възползва от грешката в защитата и вкара. След гола "Дунав" владееше повече топката и атакуваше по-често, но не можа да изравни.

В 53-ата минута Юлиян Ненов от "Дунав" се контузи и беше сменен от Бранимир Костадинов.

Изходът беше решен в следващите няколко минути. В 57-ата съдията показа директен червен картон на Михаил Милчев от "Дунав" за фаул срещу откъсващия се Мапуку. Карачанаков изпълни отлично фаула и удвои.

След още три минути Карлос Охене изведе Мапуку, който вкара за 3:0. В 79-ата минута Мапуку пусна към Виле Салмикиви. Останал сам срещу Мартин Луков, той беше точен.