Волейболният ЦСКА отстрани "Левски" и стигна финалите за купата

Срещата в "Универсиада" не оправда очакванията за висок интерес

Волейболистите на ЦСКА победиха с 3:1 (25:23, 31:33, 25:15, 25:18) "Левски" и се класираха за финалите в турнира за Купата на България.

Червените постигнаха трети успех от три мача срещу големия си съперник. Две седмици след дербито, събрало рекордните за първенството около 5000 зрители в "Арена Армеец", сега мачът предизвика слаб интерес в "Универсиада", отворена само за фенове на "Левски" от съображения за сигурност.

ЦСКА, който е шампион в рекордния сезон в Суперлигата, започна по-добре. През първия гейм няколко пъти гостите повеждаха с по три-четири точки, но съперникът им успяваше да се доближи. Така се случи и в края, но "Левски" изпусна добра възможност за изравняване за 23:23 и загуби.

Фотогалерия: Шоуто с марка "вечно дерби", което постави нови стандарти във волейбола >

Във втория червените направиха обрат от 6:9 до 16:12. "Левски" се вдигна и изравни, за да даде начало на дълго и оспорвано преследване на успеха в гейма. Сините триумфираха при 33:31 и изравниха.

ЦСКА заигра по-уверено и в следващите два гейма имаше пълно превъзходство и не позволи на "Левски" да създаде интрига.