"Дунав" се наложи над "Черно море" в спора за четвъртото място

"Дунав" победи "Черно море" в битката за четвъртото място в Първа лига. Двубоят на стадион "Калиакра" завърши 2:1 и отборът на треньора Веселин Великов събраха 49 точки, като има три повече от варненци. Точни за гостите бяха Мирослав Будинов и Бранимир Костадинов. За "Черно море" се разписа Михаил Венков.

Четвъртото място може да даде право за участие на бараж за Лига Европа срещу завършилия на седмото място. За целта шампионът "Лудогорец" трябва да спечели и Купата на България.

"Дунав" прекъсна серията си от четири мача без победа, а "Черно море" допусна четвърта поредна загуба. Русенци създадоха повечето интересни положения и можеха да се поздравят с по-изразителен успех. Резултатът беше открит в 17-ата минута, когато Васил Шопов изведе с прецизен пас в наказателното поле Самир Аясс, който излезе сам срещу вратаря Михайлов, но не отправи удар, а подаде към Будинов и той от около два метра се разписа.

Пет минути преди почивката "Дунав" можеше да удвои, но капитанът Димов прати над вратата от чиста позиция, след като получи топката от Будинов.

"Черно море" изравни в 56-ата минута. Венков отправи силен удар от въздуха след лошо изчистване и не остави никакви шансове на Станислав Антонов.

Отговорът на отбора от Русе дойде след две минути, когато Шопов отправи опасен удар, който беше спасен от Михайлов, а след още две гостите си върнаха преднината. Шопов центрира отдясно успоредно на голлинията и от близо Костадинов успя да засече.

"Тотално надиграхме отбора на "Черно море" и двата гола бяха най-малкото, с което се отърваха домакините. Имахме шансове за още голове, но всичко е добре, когато завършва добре", каза треньорът Великов.

В следващия кръг "Дунав" приема "Левски", а "Черно море" гостува на "Локомотив" (Пловдив).