"Нефтохимик" взе комфортна преднина в баража за оцеляване срещу "Монтана"

"Нефтохимик" постигна убедителна победа срещу "Монтана" в първия бараж за оцеляване в Първа лига. Двубоят в Ловеч завърши 3:1. Реваншът ще се проведе в понеделник на "Лазур" в Бургас.

Победителят ще се изправи срещу победителя от другия бараж "Локомотив" (Горна Оряховица) – "Славия". Който спечели този нов бараж в два мача, се спасява, а загубилият ще играе един мач срещу третия от Втора лига за място в елита.

Загубилият от "Нефтохимик" - "Монтана" играе два мача срещу загубилия от другата двойка и там вече загубилият изпада, а победителят ще играе един мач срещу втория от Втора лига в битка за елита.

Отборът на Христо Янев създаде всичко по-интересно в мача и можеше да се поздрави с по-изразителна победа. В деветата минута Яни Пехливанов отправи удар от около 20 метра, но късметът не беше на негова страна, след като топката се отби от напречната греда.

Гостите откриха в 16-ата минута, когато нападателят Костадин Хазуров беше точен от дузпа. Съдията Георги Кабаков отсъди наказателния удар, след Хазуров излезе сам срещу вратаря Корин Брукс и той извърши нарушение, за което получи жълт картон.

В 21-ата минута Владислав Романов удвои с прехвърлящ удар. Той получи от Хазуров и със самочувствие завърши.

Нападателят вкара втория си гол в 55-ата минута след пас на Иван Вълчанов в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл.

Почетното попадение за "Монтана" вкара Петър Атанасов в първата минута на добавеното време. Той се възползва от лошо изчистена топка и с техничен удар се разписа.