"Славия" постигна категорична победа над "Локомотив" (Горна Оряховица) в борбата за оцеляване

"Славия" постигна категорична победа над "Локомотив" (Горна Оряховица) в първия двубой между двата отбора в борбата за оцеляване в Първа лига. Белите се наложиха с 3:0 като гости в дебюта на новия си треньор Златомир Загорчич. Реваншът е в понеделник в София.

В другия бараж, който се игра по-рано, "Нефтохимик" победи с 3:1 "Монтана". Победителите от тези двойки ще играят нов бараж и който го спечели ще се спаси. Загубилият ще играе един мач срещу третия от Втора лига за място в елита.

Загубилите от тези два баража ще се изправят един срещу друг и победителят ще играе срещу втория от Втора лига, а другият ще изпадне.

Резултатът на стадион в Горна Оряховица беше отрит в края на първото полувреме, когато Минчев преодоля Стефан Цонков пред наказателното поле, проби и подаде към Ивайло Димитров, който с глава не остави шансове на Николай Банков.

Скоро след почивката "Славия" можеше да удвои отново чрез Димитров, който отправи удар от няколко метра, но от голлинията Мартин Кавдански изчисти.

Малко след това Владислав Узунов беше на път да вкара красив гол от сериозна дистанция, като топката беше насочена под гредата, Георги Петков обаче се намеси стабилно.

В 58-ата минута Сердеров се разписа за 2:0. Руснакът получи от Васев малко пред дъгата на наказателното поле и отправи силен удар. Банков закъсня с намесата си и позволи топката да мине под плонжа му.

След четири минути Димитров вкара втория си гол. Защитникът Петко Христов изведе нападателя с пас от дълбочина, той излезе сам срещу Банков и със самочувствие го преодоля.

В края на двубоя Кавдански изпусна много добра възможност да намали изоставането преди реванша, но от близо с глава не затрудни Петков.