С подмладен състав Германия стартира успешно в Купата на конфедерациите

Германският национален отбор започна успешно участието си в Купата на конфедерациите. Световните шампиони победиха с 3:2 Австралия в Сочи.

Бундестимът показа ново лице с включването на много променен състав. Част от основните футболисти получиха почивка това лято с мисъл за световното в Русия след година.

С победата Германия се изравни с водача Чили, който преди ден се наложи с 2:0 срещу Камерун в другата среща от група В.

Воденият от Льов състав имаше инициативата от началото. Бундестимът поведе в 17-ата минута с гол на Ларс Щиндел, който получи топката на точката за дузпа от Юлиян Брандт и вкара. Том Рогич изравни малко преди почивката - той дриблира към наказателното поле на съперника, първият му удар срещна тялото на съперник, но вторият попадна във вратата.

Юлиян Дракслер върна преднината на Германия в 44-ата минута с гол от дузпа. В началото на втората част Леон Горецка увеличи на 3:1, след като получи извеждащ пас от Джошуа Кимих и преодоля с лекота Матю Райън с удар в близкия ъгъл.

Том Юрич намали в 58-ата след удар от десетина метра. Австралийците не успяха да променят развоя и да избегнат загубата.