Тервел Пулев спечели четвъртата си победа на професионалния ринг след нов нокаут

© Архив, LAP.bg

Боксьорът Тервел Пулев спечели четвъртата си победа от четири мача на професионалния ринг. Българинът нокаутира Дражан Жанянин в Берлин.

Пулев имаше инициативата и стигна до победата във втория рунд. Тогава след серия удари съперникът му падна от ринга.

Първоначалните планове бяха българският боксьор да играе с Владимир Ржезничек. Чехът, чийто актив на професионалния ринг е шест победи и две загуби, обаче се е отказал от двубоя.

Жанянин има значително по-голям опит в професионалния бокс, като това му беше 33-ият мач. Той обаче вече има 16 поражения.

За 34-годишният Пулев, който в края на миналата година се присъедини към своя брат Кубрат в "Зауерланд", това е четвърти успех. Преди това той победи в "Арена Армеец" хърватина Томислав Рудан на 3 декември и поляка Якуб Войчик на 28 април, а между двата мача надигра и грузинеца Рамази Гогичашвили на 8 април в Берлин.