"Септември" се завърна в елита със загуба от "Дунав"

"Септември" (София) се завърна в елита на българския футбол след 18-годишно отсъствие с домакинска загуба от евроучастника "Дунав". Тимът от Русе, който завърши четвърти миналия сезон, спечели с 2:0 на Националния стадион "Васил Левски" в предпоследния двубой от първия кръг.

Васил Шопов даде аванс на русенци още в четвъртата минута на двубоя. Мирослав Будинов се пребори за далечно подаване в полето на "Септрември", задържа добре и подаде към Диян Димов. Той проби центъра и изведе зад защитата Шопов, който технично преодоля Валентин Галев.

В 16-ата минута домакините пратиха топката във вратата, но попадението на Мартин Тошев беше отменено заради спорна засада при подаването на Борис Галчев към нападателя. Три минути преди почивката гостите можеха да удвоят аванса си, но Галев направи отлично спасяване след удар на Бранимир Костадинов.

"Дунав" започна по-активно второто полувреме и стигна до втори гол в 52-ата минута. Будинов отново задържа добре пред наказателното поле и изведе Хубчев на левия фланг. Последва центриране към далечната греда, където Бирсент Карагерен излезе зад защитата и засече отблизо.

Десет минути по-късно надеждите на "Септември" да измъкне нещо от този мач окончателно угаснаха, след като Траян Траянов беше изгонен за втори жълт картон. До края "Дунав" можеше да увеличи аванса си, но удар на Будинов срещна гредата.