Лидерът "Черно море" направи второ поредно равенство в Първа лига

Лидерът в Първа лига "Черно море" завърши 1:1 срещу "Славия" у дома в първия двубой от петия кръг. Варненци продължават без загуба от началото на шампионата и ще запазят първото място след кръга. Те обаче записаха второ поредно равенство и пропуснаха възможността да поведат с шест точки на върха.

Тимът на Георги Иванов, който стартира сезона с три поредни победи, събра 11 точки и води с четири пред ЦСКА, "Лудогорец" и "Верея". "Славия" също направи второ равенство и заема осмата позиция с пет точки преди останалите шест мача от кръга.

Белите наваксаха гол пасив на стадион "Тича", след като губеха с 0:1 до 71-ата минута. В края столичани имаха по-добрите възможности да стигнат до победата, но не се възползваха.

"Не съм доволен. Днес играхме много под възможностите си. Влязохме разконцентрирани в мача, нямахме скорост и идея в атака, така че закономерно равенство. Даже трябва да бъде доволни, защото накрая можехме да загубим мача", заяви Георги Иванов пред "Диема спорт".

Лошата новина за треньора на "Черно море" обаче не беше резултатът, а контузиите на двама от основните му футболисти. Още в 25-ата минута Цветелин Чунчуков получи разтежение и беше заменен от Марек Кузма, а три минути след почивката Витиня беше изнесен на носилка и вместо него се появи Борислав Балджийски.

Бразилецът, който днес направи дебют с екипа на варненци, ще отсъства много дълго от терените, тъй като според първоначалните прегледи е скъсал ахилес. Ситуацията с Чунчуков все още не е ясна, но неговата травма не изглежда толкова сериозна.

Иначе двубоят започна с по-активна игра на домакините, които отправиха две много опасни центрирания чрез Атанас Зехиров в първите десетина минути. При първото на Орлин Старокин не му стигна съвсем малко да засече, а при второто Мариян Огнянов стреля с глава над вратата.

В 11-ата минута "Славия" беше на няколко сантиметра от откриване на резултата. Гостите хванаха защитата на съперника неподготвена при една контраатака. Иван Минчев изведе на десния фланг Георги Йомов, който центрира успоредно на голлинията. Хасани изрита топката към собствената си врата в опит да пресече подаването към Ивайло Димитров, но за него късмет тя се отби в напречната греда.

В следващите минути столичани определено бяха по-добрият отбор на терена. В 27-ата минута Андреа Христов получи отлична възможност да отбележи след центриране на Минчев, но отправи изключително неточен удар с глава от чиста позиция в наказателното поле на "Черно море".

В последния четвърт час на първото полувреме домакините наложиха по-сериозен натиск и това даде резултат. В 34-ата минута Орлин Старокин направи голям пропуск пред Георги Петков, а три минути по-късно вратарят на белите спаси изстрел на Витиня.

При последвалия корнер варненци откриха резултата. Ивайло Димитров не успя да изчисти добре топката, а Зехриов беше оставен абсолютно непокрит около точката на дузпата и с мощен шут под гредата не остави никакви шансове на Георги Петков.

След почивката играчите на "Славия" се върнаха много амбицирани на терена и правеха всичко по силите си, за да стигнат до изравнителен гол. Усилията им бяха възнаградени в 71-ата минута, когато след перфектно центриране на Минчев Йомов се разписа с глава отблизо.

Само минути по-късно отново Йомов се озова на чиста позиция, но ударът му към близкия ъгъл се оплете във външната страна на мрежата. До края на двубоя белите имаха още две страхотни възможности, но те бяха пропилени с лека ръка от Ивайло Димитров.

В 84-ата минута нападателят на "Славия" беше оставен сам на границата на вратарското поле при центриране отляво, но отправи разочароващ удар с глава. Две минути по-късно той получи отлично подаване от десния фланг от Йомов, но от въздуха шутира право в ръцете на Емил Михайлов.