"Челси" започна защитата на титлата с драматична загуба у дома

Шампионът на Висшата лига "Челси" получи звучен шамар на старта на новия сезон, губейки с 2:3 като домакин на "Бърнли". Сините изоставаха с 0:3 до почивката след най-слабите си 45 минути под ръководството на Антонио Конте, в които нищо не вървеше.

След почивката шампионите върнаха две попадения, независимо че бяха с девет човека, а в края можеха дори да спечелят и една точка, но пропуснаха няколко положения.

В следващия си мач срещу "Тотнъм" сините ще бъдат без капитана Гари Кейхил и Сеск Фабрегас, които бяха изгонените.

"Бърнли", който през миналия сезон вкара общо 13 гола в 19-те си гостувания, този път заби три в дома на актуалния шампион. За капак "Челси" стана първия шампион на Висшата лига, който допуска три попадения в първия си мач за новия сезон.

Също така за първи път в ерата Премиършип сините изоставаха с 0:3 на почивката на собствения си стадион.

Мачът започна кошмарно за шампионите, като още в 14-ата минута капитанът Гари Кейхил беше изгонен за опасно влизане в краката на Стивън Дефур. Според бившия топсъдия на Висшата лига и настоящ анализатор на BT Sport Марк Клатенбърг обаче централният защитник е трябвало да получи само жълт картон.

Червеният картон на Кейхил беше спорен, а анализаторът на BT Sport Марк Клатенбърг го нарече грешка.

Антонио Конте продължи да залага на схемата с трима защитници и след червения картон, като извади от терена младокът Бога и пусна Андреас Кристенсен.

Това обаче не даде резултат и 10 минути след изгонването на Кейхил "Бърнли" поведе. Десният бек Мат Лоутън центрира остро топката, а от трудна позиция Сам Воукс я насочи към вратата.

Стражът на "Челси" Куртоа обаче не се намеси по най-добрия начин, а Давид Луиз се беше пласирал много лошо в ситуацията, изпускайки Воукс.

До края на първата част на терена имаше само един отбор и това за изненада на всички беше "Бърнли". Гостите се чувстваха много комфортно на "Стамфорд Бридж" и имаха повече от 60% притежение на топката.

В 39-ата минута Стивън Уорд удвои аванса на "Бърнли". Той изскочи на голова позиция след две красиви двойни подавания и преодоля Куртоа.

Играчите на "Бърнли" се радват след трите гола в първите 45 минути на мача.

В самия край на първото полувреме резултатът набъбна на 0:3 с ново попадение на Сам Воукс. Таранът беше забравен за втори път от Давид Луиз и необезпокоявано засече с глава центриране на Дефур.

След почивката "Челси" излезе с различна нагласа и взе инициативата. Сините започнаха да държат по-трайно топката и веднага се настаниха пред вратата на съперника си.

В 60-ата минута на терена се появи и новото попълнение Алваро Мората, който се нуждаеше само от осем минути, за да открие головата си сметка във Висшата лига. Испанският нападател намали резултата след центриране на Вилиан.

Мората се включи силно от пейката, като вкара гол и асистира за попадението на Давид Луиз.

Това беше и седмия гол с глава на Мората от август 2016 г. на клубно ниво, като за този период единствено италианецът Андреа Белоти има повече (10).

Няколко минути по-късно "Челси" можеше да изостава само с един гол, но ново попадение беше отменено. Кристенсен стреля, но заради докосване на Мората на голлиняита голът беше отменен.

Сините тъкмо наложиха контрол над двубоя, когато получиха нов сериозен удар, след като и Сеск Фабрегас беше изгонен. Испанецът влезе много грубо в десния крак на Джак Корк и получи директен червен картон, оставяйки тима си с девет души.

Това се превърна в четвъртия червен картон за "Челси" в последните три официални мача. Във финала за ФА Къп през май срещу "Арсенал" Виктор Моузес беше изгонен, а преди седмица в сблъсъка с "артилеристите" за "Къмюнити шийлд" същата съдба имаше Педро.

Шампионите на Англия не успяват да спечелят трети пореден мач.

Последните минути бяха много драматични, след като "Челси" стигна до втори гол. Давид Луиз, който накрая заигра като нападател получи отличен пас от Мората и с мощно воле намали на 2:3.

В края положенията пред двете врати се редуваха едно след друго, а в 90-ата минута "Бърнли" дори удари греда след удар от фаул на Роби Брейди.