"Байерн" и "Дортмунд" записаха разгромни победи за Купата на Германия

"Байерн" (Мюнхен) и "Борусия" (Дортмунд) не допуснаха изненада в мачовете си от втория кръг за Купата на Германия, записвайки разгромни победи.

Шампионите разгромиха с 5:0 третодивизионния "Кемницер" на неговия "Community 4 you arena". Първият гол в мача беше дело на Роберт Левандовски в средата на първата част. Полският нападател се разписа пряк свободен удар, като и рикошет в стената му помогна.

След почивката баварците забиха нови четири гола. Първо се разписа Кингсли Коман след пас на Франк Рибери, а след него Толисо асистира за второто попадение на Левандовски.

Капитанът на баварците Томас Мюлер в сблъсък с Том Шефнел.

В 79-ата минута Рибери се разписа от фаул, а в малко преди края точен беше и Матс Хумелс с глава.

"Борусия" (Дортмунд) също беше убедителен, след като разгроми с 4:0 шестодивизионнния "Рилазинген-Арлен".

Голмайсторът на Бундеслигата от миналия сезон Пиер-Емерик Обамеянг се отчете с хеттрик. Той се разписа в 41-ата, 56-ата и 80-ата минута. Преди това Марк Бартра бе открил резултата в 12-ата минута на двубоя.

Във втория кръг не паднаха никакви изненади, като елитните тимове спечелиха мачовете си.