Фрум загуби част от преднината си във "Вуелта", но остава уверен (видео)

Водачът в колоездачната обиколка на Испания Крис Фрум загуби част от преднината си след 17-ия етап. Въпреки това той остана уверен, че ще постигне крайната победа.

Денят беше успешен за Щефан Денифел, който спечели етапа. Австриецът преодоля 180.5-километровото разстояние от Виядиего до Лос Мачукос за 4.48:52 часа. След него се нареди испанецът Алберто Контадор с изоставане от 28 секунди. Трети е колумбиецът Мигел Анхел Лопес на 1:04 минута.

Фрум имаше проблеми във финалното изкачване и загуби 42 секунди от преднината си пред Винченцо Нибали. Британецът все пак води с 1:16 минути пред италианеца. Трети е Вилко Келдерман от Холандия на 2:13 мин.

"Никога не е приятно да загубиш време, но се чувствам добре. Остават още три дни и съм уверен, че можем да свършим работата", заяви Фрум.

В четвъртък предстои 18-ият етап, който е равнинен и включва 169 км от Суансес до Санто Торибио де Лиебана.