"Ботев" (Пловдив) пречупи "Витоша" с два гола в продължението

Новакът в Първа лига "Витоша" (Бистрица) записа драматично поражение с 2:4 от "Ботев" (Пловдив) и остава без победа от началото на сезона. Тимът на Костадин Ангелов на два пъти изравняваше срещу носителя на Купата и Суперкупата, но два късни гола в продължението донесоха успеха на пловдивчани.

Не бяха минали две минути, когато "Ботев" откри резултата. Йордан Минев се включи много хубаво отляво, центрира а Фернандо Виана се разписа с глава. Нападателят вкара точно в 72-ата секунда, което е един от най-бързите голове през този сезон.

Само четири минути след попадението на гостиет, домакините отговориха с точен изстрел от дузпа на Даниел Пеев. Тя обаче дойде след спорно положение, при което Румен Гьонов игра с ръка, а след това защитникът беше фаулиран от Радослав Терзиев.

До почивката "Ботев" беше по-активния отбор и имаше по-чистите положения, но не можа да се възползва от това предимство. "Витоша" сякаш от нищото обаче можеше да стигне до втори гол, като в 33-ата минута Михаил Петров прпопусна отличен шанс.

Много силни изяви на вратата на "Витоша" имаше младият Християн Василев, който се отчете с някои важни спасявания.

Както и през първата част, след почивката "Ботев" първи нанесе своя удар. В 53-ата минута Фернандо Виана отбеляза второто си попадение, наказвайки грешка в защитата на домакините. Той получи пас от Неделев, финтира бранител и с удар по диагонала изведе пловдивчани напред.

Радостта на гостите обаче отново не трая дълго и в 66-ата минута Петко Цанков отново възстанови равенството. Той получи много хубав пас отдясно, напредна и от малък ъгъл преодоля Иван Чворович. Вратарят на "Ботев" също има вина за гола, тъй като можеше да се намеси по-добре.

В заключителните минути по-опитния отбор на "Ботев" имаше предимство и натисна домакина. Само отличните изяви на Василев на вратата обаче отказваха гостите от Пловдив. Ходовете на треньора Николай Киров от пейката му донесоха успех, като два гола на резерви дадоха победата на "Ботев".

В 93-ата минута Стивън Петков изпревари Тодор Гочев от метър нямаше как да сгреши – 2:3. Секунди по-късно, появилият се малко по-рано Лазар Марин оформи крайното 2:4. Попадението му обаче падна след спорна ситуация, при която намиращият се в засада Стивън Петков понечи да играе с топката.