Седем от седем за "Барселона", Меси вдъхнови победа над "Лас Палмас" на празния "Камп ноу"

Размирната обстановка в Каталуня и инцидентите около референдума за независимост на областта не можаха да спрат победния ход на "Барселона" в Ла Лига. Каталунците надделяха над "Лас Палмас" с 3:0 и вече имат седем победи от седем мача през сезона. В основата на успеха беше Лионел Меси, който подаде за първия гол на Серхио Бускетс, а след това сам реализира другите два.

Двубоят се игра пред празни трубуни, след като от клуба решиха да не пускат феновете, за да не се стига до нови инциденти около гласуването за референдум. По-рано от ръководството на "Барселона" поискаха срещата да бъде отложена, но испанската лига не позволи.

Дали заради липсата на публика, или по друга причина футболистите на "Барселона" изиграха слабо първо полувреме, в което липсваше настроение. Лионел Меси и компания рядко стигаха до вратата на "Лас Палмас", а за сметка на това в защита показаха липса на концентрация. След първите 45 минути учудващо статистиката сочеше, че гостите имат повече подавания и са владеели топката в по-голяма част от времето.

След подновяването на играта нещата бързо си дойдоха на мястото и "Барселона" откри след четири минути. Меси центрира от корнер, а Серхио Бускетс засече с глава за 1:0. Халфът изпревари Борха Ерера и въпреки, че беше дърпан за фланелката нямаше проблем да се разпише.

Серхио Бускетс се радва след първия гол в мача.

Попадението улесни "Барселона", като в защитата на гостите се отвориха доста празни пространства, а защитата се изнесе малко по-напред. Въпреки това каталунците трябваше сериозно да се потрудят преди да успеят да реализират още голове.

Второто попадение падна в 70-ата минута след хубава комбинация между Денис Суарес и Меси. Аржентинецът се реваншира за свой пропуск секунди по-рано. Меси получи топката, финтира Чичисола и вкара в опразнената врата.

Седем минути по-късно №10 се разписа за втори път, като отново асистенцията дойде от Суарес, но този път от Луис. Уругваецът пусна хитър пас, извеждайки Меси сам срещу вратаря и той нямаше как да сбърка.

До края на мача Суарес на свой ред се опита да вкара, но първо негово попадение беше отменено заради фаул в атака, а след това той пропусна от няколко метра да се запише сред голмайсторите.