"Аталанта" спря "Ювентус" в зрелищен мач с четири гола

Ювентус" допусна първа грешка от началото на сезона при равенството 2:2 с "Аталанта" като гост. Шампионите на Италия прекъснаха серията си от шест поредни успеха и вече изостават с две точки от едноличния лидер "Наполи".

Тимът на Масимилиано Алегри поведе с 2:0 до 24-ата минута, но с много силна игра домакините от Бергамо стигнаха до точката. Драмата беше пълна, след като шест минути преди края Пауло Дибала изпусна дузпа.

"Ювентус" започна много силно и в рамките на три минути между 21-ата и 24-ата отбеляза две попадения. Първо Бернардески се разписа, а след това подаде на Игуаин за 2:0. Изглеждаше сякаш шампионите трудно ще изпуснат седмата си поредна победа, след като играеха много уверено.

Обратът обаче започна от Калдара, който е собственост на бианконерите, но играе под наем в "Аталанта". Централният защитник се разписа в 31-ата минута и върна домакините в мача.

В началото на втората част Марио Манджукич отбеляза трети гол за "Ювентус", но той беше отменен заради нарушение на Стефан Лихтщайнер. Реферът Антонио Дамато използва системата за видеоповторения и отсъди фаул в атака, вдигайки жълт картон на швейцареца.

Бившият футболист на "Лудогорец" Хосе Паломино изигра силен мач за "Аталанта".

Това сякаш даде криле на домакините, а феновете на "Стадио Атлети адзури" започнаха да подкрепят любимците си неистово. В 67-ата минута Браян Кристанте отбеляза втори гол и шокира шампионите.

Все пак десет минути преди края гостите имаха шанс да стигнат до трите точки, когато реферът отсъди дузпа. Изпълнението се забави след преглед на повторението. Дибала стреля, а топката срещна ръката на Петаня, но ситуацията изглеждаше спорно. Все пак близо 4 минути след ситуацията Дамато обяви, че дузпата остава.

Дибала застана зад топката, но неговият изстрел беше спасен от Етрит Бериша. Това беше и първата дузпа в кариерата на аржентинеца, която той изпуска в Серия А. Досега Дибала беше точен при всичките си 13 удара.