Младежите остават без победа и след третaта си квалификация за Евро 2019

България и Казахстан направиха второ поредно равенство, след като в петък завършиха 2:2 в Стара Загора

Младежкият национален отбор по футбол до 21 години остава без победа и след третия си двубой от квалификациите за европейското първенство през 2019 г. Отборът, воден от Антони Здравков, завърши 1:1 при гостуването си на Казахстан в Астана.

Младежките национали бяха много близо до загубата, след като Бактийор Заинутдинов изведе домакините напред в 76-ата минута. Защитникът на "Лудогорец" Венцислав Керчев обаче спаси точката за българския състав, след като засече с глава центриране от корнер в 88-ата минута.

Това е второ поредно равенство между двата тима. Миналата седмица те се срещнаха в Стара Загора и завършиха 2:2, след като Кирил Десподов и Тонислав Йорданов два пъти даваха аванс на българския отбор. Гостите стигнаха до точката с попадение в 86-ата минута.

В първата си квалификация България загуби с 0:1 у дома от Люкембург след попадение в добавеното време на двубоя.

Българският отбор заема предпоследното пето място с две точки. Черна гора е на дъното с една точка от три мача. Люксембург и Казахстан имат съответно четири и шест точки, но са изиграли по пет двубоя.

Франция е начело с максимален актив от девет точки, следвана от Словения със седем точки от две победи и едно равенство.