С три гола магьосникът Меси прати Аржентина на световното

Лионел Меси се превърна в спасител за аржентинския национален отбор по футбол, като го поведе към световното първенство. Небесносините се справиха с напрежението и се класираха за Русия 2018 след победа с 3:1 срещу Еквадор.

Домакините поведоха още в първата минута, но с трите си гола Меси донесе ценната победа за отбора си.

Аржентина беше пред угрозата за втори път в историята си (след Мексико 1970) да пропусне най-големия футболен форум. Преди последния кръг от квалификациите в Южна Америка съставът беше извън местата, даващи право на участие. Заключителните мачове се развиха така, че тимът се класира директно.

Класиралият се вече Бразилия победи с 3:0 Чили у дома и така шампионът на Южна Америка е големия губещ, като няма да играе на световното. Освен "селесао" и Аржентина, директни квоти си осигуриха още Уругвай и Колумбия, а Перу ще играе плейоф.

Още в първата минута Еквадор поведе и направи задачата на Аржентина максимално трудна. Ибара получи вляво в наказателното поле и с удар по земята отбеляза.

Тогава Меси влезе в ролята, в която всички очакваха да го видят и поведе отбора си. В 20-ата минута небесносините вече водеха с 2:1 с два гола на нападателя. Най-напред в 12-ата той получи от Анхел ди Мария и отблизо изравни. Осем по-късно със силен удар в наказателното поле дойде обратът.

Меси оформи хеттрика си в 61-ата минута. Той напредна и с много техничен удар преодоля вратаря на съперника.