"Нефтохимик" отпадна в квалификациите на волейболната Шампионска лига след загуба с 0:3 от германци

© cev.lu

Волейболният шампион "Нефтохимик" загуби и втория си мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският тим отстъпи с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25) оред германския "Фридрисхафен" за 75 минути.

В първата среща на българска земя "Нефтохимик" загуби с 1:3 и се нуждаеше от чиста победа или 3:1, за да вкара двубоя в златен гейм. Нито за момент "Нефтохимик" не беше на нивото на съперника си и не можа да поведе при нито една от техническите паузи. От самото начало на двубоя германците диктуваха случващото се на полето.

Първият гейм завърши само за 22 минути при 25:12. Втората техническа пауза дойде при 16:11 за "Фридрисхафен", а до края на частта българският тим отбеляза само една точка.

В следващите два гейма възпитаниците на Найден Найденов опитаха да бъдат по-конкурентни, но не успяха. Най-резултатен за "Фридрисхафен" беше Давид Созенхаймер с 13 точки. За българския състав Валентин Братоев отбеляза 15, а с осем се отчете Александър Стаценко.

След поражението българският шампион ще продължи участието си във втория по сила турнир – Купата на европейската конфедерация (CEV).

Там "Нефтохимик" ще срещне чешкия "Дукла" (Либерец) на 1/16-финалите. Първият мач е на 7 декември в Чехия, а вторият е в Бургас между 19 и 21 декември.