"Бостън" без Кайри Ървинг постигна 12-а поредна победа в НБА

"Бостън Селтикс" увеличи победната си серия в НБА на 12 мача, след като надви драматично "Торонто раптърс" с 95:94. "Келтите" бяха без голямата си звезда Кайри Ървинг, който получи тежък удар в предишния мач с "Шарлът хорнетс". В негово отсъствие лидерската палка пое Ал Хорфърд, който се завърна на паркета и завърши с 21 точки.

Срещата в бостънската зала "Тиди Гардън" се игра пред 18 624 зрители и предложи голямо зрелище, в което разликата нито за момент не набъбна над 10 точки. Първата четвърт завърши наравно 24:24, а преди почивката гостите имаха аванс от пет точки.

Последва силна трета четвърт на "Бостън", която завърши при резултат 33:27 и домакините вече бяха с една напред. Последните 12 минути бяха много напрегнати, но завършиха при равенство – 18:18, което позволи на "Бостън" да спечели за 12-и пореден път.

Освен Хорфърд на ниво за домакините бяха Джейлън Браун с 18 точки и Тери Розиър, който се включи от пейката с 16. За "Раптърс" най-резултатен беше Демар Дероузън с 24 точи, а Кайл Лауръ добави 19 и седем асистенции.

"Бостън" остава начело в Източната конференция, а "Торонто" заема петото място със седем победи и пет поражения.

На Запад "Оклахома сити тъндър" постигна втора поредна победа, след като се наложи със 112:99 над "Далас маверикс". "Гръмотевиците" се справиха без двама основни играчи, които не играха. Час преди мача Кармело Антъни отпадна заради болки в кръста, а центърът Стивън Адамс беше с проблеми в прасеца.

Пол Джордж беше най-резултатен за "Оклахома" с 37 точки, като добави и осем борби. Ръсел Уестбрук се отчете с 27 точки за успеха на своя тим. За "Далас" Харисън Барнс записа "дабъл-дабъл" 22 точки и 13 борби, но това се оказа недостатъчно за тима му да избегне 12-ата си загуба за сезона. Тексасците са последни в Западната конференция със само две победи в 14 двубоя.

След колебливия старт на сезона "Оклахома" вече набира скорост и е с шест успеха и седем загуби.

В Индианаполис гостуващият "Хюстън рокетс" се справи с "Индиана пейсърс" със 118:95. Джеймс Хардън реализира пореден "дабъл-дабъл" за сезона и завърши с 26 точки и 15 асистенции за 11-ата победа на "ракетите".

Този път стрелбата на гарда не вървеше и той завърши с 9-21 и само три от 12 опита от тройката. Ерик Гордън помогна на капитана си с 21 точки, а Клинт Капела също записа "дабъл-дабъл" - 20 точки и 17 борби.