Юношите до 19 г. отстъпиха срещу Англия в квалификациите за Евро 2018

Българският национален отбор по футбол до 19 г. приключи със загуба първата фаза от квалификациите за европейско първенство догодина. Възпитаниците на Ангел Стойков допуснаха поражение с 0:1 от Англия на стадион "Трейс арена" в Стара Загора.

Единствения гол в срещата отбеляза нападателят на "Борусия" (Дортмунд) Джейдън Санчо в 11-ата минута. Футболистите на България оставиха добри впечатления с играта си, но им липсваше съобразителност в завършващата фаза на атаките.

Двата отбора вече си бяха осигурили място във втората фаза от квалификациите за Евро 2018. В предишните си два двубоя в групата българите записаха победи срещу Исландия (2:1) и Фарьорските острови (2:0). Те завършиха на второто място с шест точки, на три зад англичаните.

Двубоят започна силно за българите, които можеха да открият резултата още в третата минута. Иван Тилев изпълни пряк свободен удар в близост до вратата на англичаните, но улучи горната греда.

В 11-ата минута дойде единственото попадение в мача. Футболистът на "Челси" Дуйон Стърлинг проби по дясното крило и центрира към Санчо, който отблизо с глава прати топката във вратата.

Последва натиск на българите, но без успех. До края на полувремето те можеха да допуснат нов гол, но чудесна намеса на вратаря Димитър Шейтанов и горната греда спасиха юношите.

В началото на второто полувреме българите отново наложиха натиск, като в 57-ата минута имаха претенции за дузпа. След това англичаните наложиха контрол върху мача и можеха да стигнат до нов гол. В края на срещата нападателят на "Славия" Калоян Кръстев можеше да изравни резултата, но не уцели вратата отблизо.