Младежките национали по футбол взеха първа победа в квалификациите

България спечели първа победа в квалификациите за европейското първенство по футбол за младежи до 21 години. Воденият от Антони Здравков отбор се наложи с 3:1 срещу Черна гора.

Българският състав е четвърти с пет точки, като изостава с една от Казахстан, пет от Словения и десет от водача Франция.

Националите започнаха напрегнато, но се справиха с двете положения, до които черногорците стигнаха. След почивката българите заиграха по-добре.

Кирил Десподов откри резултата в 47-ата минута, но Никола Кърсотович изравни шест по-късно. Божидар Краев върна преднината с точен удар от границата на наказателното поле в 58-ата минута. Наско Милев отбеляза третото попадение в 66-ата минута.

Според Здравков второто място е постижима цел. "Видя се че, че през първото полувреме бяхме напрегнати и тегнеше липсата на положения. Голът обаче окрили отбора и ни даде самочувствие. Имаше две неща, които се бяха слели в едно - прегаряне и притеснение. Хубаво е, че защитниците и вратарят се справиха с техните две положения", каза селекционерът пред БНТ2.

"Предните резултати доведоха до това и се надявам тази победа да ни повлияе добре. Трябва да печелим двубоите до края, а за мен тази цел е реалистична. Смятам, че можем да стигнем до второто място", добави Здравков.

Съставът на България: Николай Кръстев, Стойчо Атанасов (56-Петър Генчев), Венцислав Керчев, Наско Милев, Александър Георгиев, Серкан Юсеин, Кирил Десподов (79-Чавдар Ивайлов), Стефан Велков, Ангел Лясков, Божидар Краев и Антонио Вутов (68-Антонио Георгиев).