Германия стигна до 2:2 с Франция в контрола, младите англичани удържаха Бразилия

Световният шампион Германия стигна до равенство 2:2 с Франция в приятелска среща. В Кьолн домакините успяха да изравнят в третата минута на добавеното време с гол на Ларс Щиндъл.

В друга контрола, очаквана с интерес, Англия и Бразилия приключиха без голове. Гарет Саутгейт използва подмладен състав, който се справи с натиска на "селесао" и мачът завърши 0:0.

"Петлите" поведоха в 33-ата минута, когато Антони Марсиал се справи със защитата в наказателното поле и пусна към непокрития Александър Лаказет, който вкара.

В 56-ата Месут Йозил изведе отлично Тимо Вернер вляво и той нямаше проблеми да изравни. "Петлите" си върнаха преднината в 71-ата отново с гол на Лаказет. Играчът на "Арсенал" получи извеждащо подаване от Килиан Мбапе и сам срещу вратаря отбеляза за втори път.

Германия изравни отново в 93-ата минута. Марио Гьотце технично подаде на Щиндъл, който беше точен за 2:2.

В мача на "Уембли" чистите голови възможности бяха малко. Бразилците атакуваха повече, като имаха и 66% притежание на топката. Те отправиха 13 удара, но само три бяха точни.

Домакините рядко нападаха и не притесниха петкратния световен шампион. В 76-ата минута Фернандиньо стреля от разстояние, но улучи гредата.

Преди няколко дни англичаните завършиха 0:0 и с Германия, като остават непобедени в последните си шест мача.

Наравно завърши и мачът между Русия и Испания в Санкт Петербург. "Сборная" съумя да заличи два гола изоставане и стигна до 3:3.

Жорди Алба откри резултата в деветата минута, а в 35-ата Серхио Рамос удвои от дузпа. Малко преди почивката Смолов намали, а в началото на второто полувреме Миранчук изравни.

Рамос отново даде предимство на "фурия роха" с втори гол от дузпа. В 70-ата минута Смолов вкара за 3:3.