"Рома" изпревари "Челси", а "Атлетико" остана извън борда

Финалистът от 2014 и 2016 г. "Атлетико" (Мадрид) отпадна от Шампионската лига, а "Рома" изпревари "Челси" в битката за първото място в група С. "Вълците" от Рим ще бъдат поставени в първа урна в жребия на 11 декември, а английският шампион ще срещне в осминафиналите някой от победителите в останалите групи.

"Атлетико" имаше изключително тежка задача преди тазвечершните мачове. Тимът на Диего Симеоне трябваше да победи "Челси" като гост и да се надява "Рома" да загуби или да завърши наравно при домакинството си на дебютанта "Карабах". Нито едно от двете обаче не се случи. Мачът на "Стамфорд бридж" завърши 1:1, а "Рома" спечели с 1:0.

"Рома" и "Челси" завършиха с по 11 точки. "Вълците" обаче заемат първото място заради четирите спечелени точки срещу тима на Антонио Конте - победа с 3:0 у дома и равенство 3:3 при гостуването в Лондон.

"Атлетико" събра седем точки и напролет ще играе в Лига Европа. "Карабах" приключва дебютното си участие в Шампионската лига с две точки, спечелени от двете равенства с "дюшекчиите".

"Рома" спечели първото място в група С

"Челси" държеше нещата в свои ръце и можеше да спечели групата. Сините обаче не се възползваха от игровото си предимство срещу "Атлетико" и бяха наказани за големия брой пропуски, които направиха.

Тимът на Конте отправи 17 удара към вратата на съперника, цели 14 от които в рамките на наказателното поле. Страхотен мач обаче изигра вратарят на "Атлетико" Ян Облак, който се отличи с няколко много класни спасявания.

Словенският страж беше главната причина първото полувреме да завърши без голове.

В 54-ата минута "Атлетико" стигна до първата си реална възможност за гол, но далечен изстрел на Филипе Луис срещна гредата, а Саул Нигес пропусна при добавката.

Само две минути по-късно испанецът се реваншира за пропуска си. След центриране от корнер Фернандо Торес отклони топката с глава към далечната греда, където оставеният непокрит Нигес не сгреши отблизо.

"Челси" натисна в търсене на изравнителния гол и това даде резултат в 75-ата минута. След центриране от корнер топката попадна в Еден Азар, който подаде успоредно на голлинията, а Стефан Савич си отбеляза автогол.

Стефан Савич си отбелязва автогол след центриране на Еден Азар

До края на мача домакините имаха няколко възможности да стигнат до победата. Облак обаче за пореден път разочарова Мората, а Уилиан стреля високо над вратата от чудесна позиция.

В Рим "Карабах" затвърди впечатлението, че е много труден за побеждаване отбор. "Рома" обаче успя да пробие желязната отбрана на шампиона на Азербайджан в 53-ата минута с попадение на Диего Пероти.

Диего Пероти вкара гола, който осигури първото място на "Рома"

В същото време "Манчестър юнайтед" спечели група А след победа с 2:1 срещу ЦСКА (Москва). Руският отбор, който водеше битка с "Базел" за второто място, откри резултата с гол на Витиньо в добавеното време на първата част.

Попадения на Ромелу Лукаку в 64-ата минута и Маркъс Рашфорд в 66-ата миунта обаче осигуриха бърз обрат за "червените дяволи".

"Базел" също свърши своята работа срещу "Бенфика". Швейцарският шампион спечели гостуването си в Лисабон с 2:0 с голове на Мохамед Елюнуси в 5-ата минута и Димитри Оберлин в 65-ата.

"Юнайтед" завърши участието си в груповата фаза с 15 точки след пет победи и една загуба. "Базел" събра 12 точки, а ЦСКА (Москва) остана с девет. "Бенфика" приключиха участието си в Европа с шест загуби в шест мача.

"Юнайтед" завърши груповата фаза с пет победи от шест мача

В група D "Ювентус" не допусна изненада и победи "Олимпиакос" с 2:0 като гост, за да заеме второто място. Хуан Куадрадо откри резултата в 15-ата минута, Федерико Бернардески подпечата трите точки в добавеното време на мача.

В другата среща от групата "Барселона" спечели със същия резултат срещу "Спортинг" (Лисабон). Пако Алкасер и автогол на Жереми Матийо осигуриха четвъртата победа от шест мача на каталунците.

"Барселона" завършва груповата фаза без загуба и с актив от 14 точки. "Ювентус" събра 11 точки, а "Спортинг" остана със седем и ще играе в Лига Европа. "Олимпиакос" приключва европейската си кампания с една точка.

"Ювентус" зае второто място в група D

В група В "Байерн" победи "Пари сен жермен" с 3:1, но не успя да измести парижани от първото място. Двата отбора завършиха с по 15 точки, но французите спечелиха групата заради успеха с 3:0 в първата среща с германския шампион.

"Андерлехт" победи "Селтик" с 1:0 като гост в другата среща. Двата отбора завършиха с равен брой точки - по три. Шотландците обаче ще играят в Лига Европа заради убедителната си победа с 3:0 на белгийска земя.

"Байерн" победи ПСЖ с 3:1, но не успя да измести парижани от първото място заради загубата с 0:3 в първата среща помежду им