Регистрация
30 авг 2009, 11:48
Тази статия е част от темата "Формула 1".

Дженсън Бътън се страхува за лидерската си позиция

От Мирослав Стоев Всички статии на автора
Последна промяна в 12:02 на 30 авг 2009, 770 прочитания, 0 коментара
Лидерът във временното класиране при пилотите във Формула 1 Дженсън Бътън изрази опасенията си, че може да загуби своята преднина в следващите състезания и да не спечели световната титла, освен ако не обърне тенденцията от последните няколко старта.

За изминалите четири надпревари пилотът на "Браун ГП" спечели само 11 точки, а в събота направи катастрофална квалификация за Гран при на Белгия и днес ще стартира едва 14-и.

Британецът е притеснен, че неговите преследвачи - съотборникът му Рубенс Барикело и тандемът на "Ред бул" Марк Уебър и Себастиан Фетел, могат да вземат повече точки от него в състезанието.

Бътън смята, че преднината му от 18 точки пред бразилеца не е достатъчно комфортна спрямо слабото му представяне в последните състезания.

"Това не е голямо предимство. Загубих осем точки от Рубенс само във Валенсия, което е разочароващо, въпреки че не бях с толкова лошо темпо. Тук ми липсва скорост и той ще стартира четвърти, докато аз съм извън първата десетка", коментира Бътън пред журналисти на "Спа".

"Дори и на финала позициите ни да останат същите, той ще спечели много повече точки от мен. Преднината ми много бързо ще изчезне, ако продължа да правя толкова лоши уикенди, но в момента не мога да променя нищо", добави британецът.

Той обясни, че не може да извлече по-добро темпо от своя болид. "Имаме няколко седмици до "Монца" и се надявам дотогава да намерим причините за това. Не усещам колата както в началото на сезона. Имахме няколко слаби състезания, които ни алармираха за проблемите, но все още не мога да намеря добрия баланс", обясни Бътън.

"Трябва да се концентрираме върху подобряването на ситуацията и точно това смятам да направя", допълни той.

Първата позиция за днешния старт изненадващо беше спечелена от Джанкарло Фисикела, който донесе първия полпозишън за "Форс Индия" във Формула 1. Днес отборът ще запише 30-ото си състезание и ще се бори за първите си точки в световния шампионат.
  • Зарче
Етикети
Няма коментари
Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.