Екипът на "Ферари" няма да попречи на Михаел Шумахер да се състезава за "Мерцедес ГП" във Формула 1, ако той иска да го направи, заяви президентът на италианците Лука ди Монтедземоло и добави, че до този момент двамата не са обсъждали подобно нещо.
През уикенда германските медии тиражираха версията, че автомобилният производител от Щутгарт вече се е договорил със седемкратния световен шампион да се завърне в спорта три години след своето оттегляне.
Шумахер кара за "Ферари" от 1996 г. и след края на своята активна състезателна кариера остана в "скудерията" като консултант и тест пилот на серийните автомобили на марката.
В средата на изминалия сезон германецът трябваше да се завърне във Формула 1 с екипа на "черните кончета" на мястото на Фелипе Маса, но не успя да го направи заради непреодолими болки във врата. Така най-успешният пилот в световния шампионат продължи работата си като консултант в компанията, но сега слуховете го свързват с място в "Мерцедес" през новия сезон.
Запитан дали "Ферари" ще настоява да задържи Шумахер, Монтедземоло отговори "Не, не е задължително." Италианецът обясни, че бившият пилот на екипа може да се раздели с тима, ако желае да се състезава за друга компания, но до момента все още не са водили разговори по темата.
"Ясно е, че ако Михаел реши да поеме по друг път, нашето споразумение няма да бъде валидно още дълго време. Логично е - не може да работиш за противника и в същото време с нас", заяви Монтедземоло пред Ройтерс.
"Все още не съм говорил с него. Той е просто близък приятел, а не член на отбора. Той е консултант за нашите серийни автомобили", обясни президентът на "Ферари".
Според германската преса сделката между Шумахер и "Мерцедес" ще бъде обявена през тази седмица. Екипът вече подписа с германеца Нико Розберг за едното пилотско място.
Анонимен
Рейтинг: 0 Неутралноихааааа.....
-3 +1
nindja
Разстроенобраво, това все едно бербатов да иде да играе в левски... това показва че формулата вече е станала само бзинес. не че преиди не беше ама поне имаше малко спортна тръпка. сега - няма
-4 +5
lo_ridah
Рейтинг: 1231 Неутралноискам Mика Hакинен да се върне... във Ферари
Accelerates Under Demonic Influence
-4 +6
OldTen
НеутралноЩе бъде много интересно, но историята се повтаря винаги, като фарс. Този ветеран не може да се мери с младите лъвчета, просто това е живота, всяко нещо с времето си!
-2 +4
Сашо
НеутралноАз съм абсолютен Шуми-запалянко, но ме е страх, че Кобаяши може да го направи смешен...
-2 +3
skara
Рейтинг: 2293 НеутралноСлед като сега няма изразен лидер и симпатяга се връщаме към старите изпитани марки
Шуми е основна част от историята на Ф1.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.
+1
beatles
Рейтинг: 1522 Неутралноша го видим, дано пак не се окаже кьорфишек. и после меерцеден не търсели само немски пилоти. ха !!!
Всички животни са равни, но някои са по-равни от други
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.