Регистрация
09 мар 2010, 13:40
Тази статия е част от темата "Формула 1".

Бътън: Новаците във F1 ще направят работата ни по-трудна

От Мирослав Стоев Всички статии на автора
Последна промяна в 14:22 на 09 мар 2010, 955 прочитания, 2 коментара
Световният шампион Дженсън Бътън също изрази недоволството и негативните си очаквания от влизането на нови отбори във Формула 1, но отрече твърденията, че те могат да бъдат опасни.

"Ферари" и пилотът на екипа Фелипе Маса вече заявиха своите резерви към болидите на "Лотус" и "Върджин рейсинг", които бяха с няколко секунди по-бавни от тези на останалите тимове по време на предсезонните тестове.

В същото време третият новак - "Испания рейсинг", ще направи пистовия си дебют едва в петък по време на свободните тренировки преди старта в Бахрейн, когато двамата дебютанти Бруно Сена и Карун Чандок ще седнат зад волана на болида, който до този момент не е направил и една обиколка.

Все пак Бътън не смята, че включването на новите отбори ще направи спорта по-опасен. "Тук не става въпрос за създаване на опасност, това ще направи работата ни по време на свободните тренировки и квалификациите много по-трудна", каза пилотът на "Макларън" пред италианския вестник "Ла Стампа".

"Например започваме бърза обиколка с минимално количество гориво и трябва да минем покрай някой "Лотус" или "Върджин" с пълен резервоар, който е с цели 12 секунди по-бавен", обясни Бътън.

"Дори и в квалификациите, с 24 автомобила на пистата, ще бъде много важно да ги изпревариш в трафика както трябва. По време на състезание ще бъде много по-лесно, защото разликата между първия и последния ще е по-скоро в рамките на 3-4 секунди", допълни световният шампион.
  • Зарче
Етикети
2 коментара
 
Анонимен потребител

asds

Неутрално
  • 1
  • 15:12
  • 09 мар, 2010

кои е тоя Бътън?

Оценка
-13 +3
 
Анонимен потребител

...

Неутрално
  • 2
  • 15:30
  • 09 мар, 2010

Татю ти

Оценка
+4
Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.