Най-популярната автомобилна надпревара търпи остри критики от фенове, пилоти и организатори, откакто през 2014 г. прекалено тихите хибридни V6 турбодвигатели замениха значително по-шумните V8 агрегати.

"Астън Mартин" може да се завърне във Формула 1 при намаляване на разходите в спорта

"В момента разучаваме двигателя за 2021 г. Ако получим разумни регулации, които да намалят цената му, "Астън" ще се включи в доставката на двигатели", заяви изпълнителният директор на британската компания Анди Палмър.

/ Велко Топалски 0
Фетел се извини и няма да бъде наказван за инцидента с Хамилтън

Четирикратният световен шампион е поел пълна отговорност за инцидента, обещал е публично извинение и се е ангажирал да участва в образователни дейности в различни състезания и събития на ФИА".

Себастиан Фетел спечели Гран при на Монако за третата си победа от началото на сезона

Пилотът на "Ферари" Себастиан Фетел спечели Гран при на Монако и постигна третата си победа от началото на сезона. На второ място завърши съотборникът му Кими Райконен, който стартира от полпозишън.

Фернандо Алонсо ще се състезава във Формула 1 и през 2018 г.

В момента 35-годишният испанец се подготвя за "Инди 500" в неделя, заради което пропуска Гран при на Монако. Алонсо е най-предно класиралият се новобранец в квалификацията, като ще стартира пети в надпреварата.

/ Велко Топалски 4
Ягиз Авджъ спечели 48-ото рали "България"

Втори стана пак турски екип - Бурак Чукурова и Ведат Бостанджъ с Шкода Фабия, който завърши на 1:18.4 мин от победителите. На третото място на подиума стъпиха Игнат Исаев/Милен Илиев със Ситроен DS3 R3 Max на 3:20.2 мин.

/ Дневник 3
Люис Хамилтън е най-богатият спортист във Великобритания

Състоянието му е 130 млн. паунда. Зад него е нападателят на "Манчестър юнайтед" Златан Ибрахимович, чието богатство е 110 млн. паунда, а топ три се допълва от друг футболист на "червените дяволи" - Уейн Рууни, който има 93 млн.

/ Дневник 9
Себастиан Фетел ще стартира първи в Гран при на Русия

Германецът беше най-бърз в третия етап на квалификацията с време 1:33,194. На второ място остана съотборникът му Кими Райконен, а трети и четвърти се наредиха състезателите на "Мерсецес" Валтери Ботас и Люис Хамилтън.