Спорт СвятАбониране за RSS емисията на рубрика Спорт Свят Следене на най-важните новини от Дневник Спорт в twitter

• 15:11 22 яну, 17
  • Американка свали световната №1 Кербер от трона в Мелбърн

Американка свали световната №1 Кербер от трона в Мелбърн

Дневник, 1359 прочитания, 8 коментара

В деня, в който лидерът в световната ранглиста при мъжете Анди Мъри сензационно отпадна от Australian Open, световната номер 1 при жените също се сбогува неочаквано рано с първия за годината турнир от Големия шлем.

• 14:34 22 яну, 17
  • Лара Гут продължи доминацията си в Супер-Г

Лара Гут продължи доминацията си в Супер-Г

Дневник, 574 прочитания, 2 коментара

25-годишната швейцарка не остави никакви шансове на съперничките си и постигна трета победа от три състезания в тази дисциплина.

• 09:31 22 яну, 17
  • Анди Мъри също приключи рано с Australian Open

Анди Мъри също приключи рано с Australian Open

Александър Иванов, 3893 прочитания, 62 коментара

Германецът Миша Зверев сътвори втората голяма сензация на Australian Open, след като елиминира световния номер 1.

• 15:39 21 яну, 17
  • Доминик Парис спечели спускането в Кицбюел

Доминик Парис спечели спускането в Кицбюел

Дневник, 717 прочитания, 3 коментара

Швейцарецът Беат Фойц стартира с номер 13, което се оказа фатално. Той караше уверено и имаше аванс от повече от 7 десети от секундата пред Парис, загуби контрол при влизането в траверса в долната част на трасето и се заби в предпазните мрежи.

• 14:07 21 яну, 17
  • Линдзи Вон спечели първа победа след завръщането си

Линдзи Вон спечели първа победа след завръщането си

Дневник, 1182 прочитания, 9 коментара

Американската звезда, която пропусна началото на сезона заради контузия, триумфира в спускането за Световната купа в германския зимен център Гармиш-Партенкирхен.

• 15:09 20 яну, 17
  • Майер триумфира в Супер-Г в Кицбюел

Майер триумфира в Супер-Г в Кицбюел

Дневник, 797 прочитания, 3 коментара

Шетил Янсруд, който имаше три поредни победи в дисциплината, остана девети на близо секунда от победителя. Ако беше спечелил той щеше да изравни рекорда на Херман Майер от четири последователни успеха в Супер-Г през 1998 г.

• 22:00 16 яну, 17
  • Статия с фото галерия
  • Фотогалерия: Най-доброто от първия ден на Australian Open

Фотогалерия: Най-доброто от първия ден на Australian Open

Дневник, 4768 прочитания, 4 коментара

Първият за годината турнир от Големия шлем стартира с мачове на световните номер 1 Анди Мъри и Анжелик Кербер, швейцарските претенденти Роджър Федерер и местния любимец Ник Кириос.

• 15:06 16 яну, 17
  • Федерер и Вавринка прескочиха първия кръг на Australian Open

Федерер и Вавринка прескочиха първия кръг на Australian Open

Александър Иванов, 1375 прочитания, 4 коментара

Четирикратният носител на титлата в Мелбърн преодоля австрийския левичар Юрген Мелцер в четири сета, а шампионът от 2014 г. оцеля в петсетова драма срещу словака Мартин Клижан.

• 07:26 16 яну, 17
  • Ще бъде ли 2017 годината на Мария Шарапова

Ще бъде ли 2017 годината на Мария Шарапова

Георги Вълчев, 5386 прочитания, 47 коментара

За разлика от много други източноевропейски и руски спортисти, бившата световна №1 избра сама да излезе пред медиите и да обяви, че е била уличена в употребата на забранени стимуланти.

• 18:57 15 яну, 17
  • Макарайнен излезе на второ място след дубъл в Руполдинг

Макарайнен излезе на второ място след дубъл в Руполдинг

Дневник, 619 прочитания, 1 коментар

До преследването в Руполдинг стигна и една българка - Емилия Йорданова, която остана на 4:50 минути зад Макарайнен при един пропуск в стрелбата, което ѝ отреди 44-о място в крайното класиране.

• 17:09 15 яну, 17
  • Кристоферсен спечели битката с Хиршер в слалома във Венген

Кристоферсен спечели битката с Хиршер в слалома във Венген

Дневник, 758 прочитания, 7 коментара

Силно второ спускане направи и Феликс Нойройтер, който завърши трети на 63 стотни. Германецът беше 13-и след първия манш, но в крайна сметка успя да се придвижи с 10 места и за трети път през сезона се качи на подиума.

• 16:49 15 яну, 17
  • Линдзи Вон се завърна на пистата с 13-о място в спускането

Линдзи Вон се завърна на пистата с 13-о място в спускането

Дневник, 978 прочитания, 4 коментара

Кристине Шайер изненадващо спечели състезанието пред родна публика и записа първа победа в едва 12-ия си старт за купата. Тя стартира с №25, но направи отлично спускане и изпревари с 39 стотни от секундата Тина Вайратер от Лихтенщайн.