Регистрация
12 мар 2010, 16:28
Тази статия е част от темата "Балкани".

Папуляс положи клетва за втори мандат като президент на Гърция

Последна промяна в 16:30 на 12 мар 2010, 972 прочитания, 6 коментара
На официална церемония в парламента в Атина гръцкият президент Каролос Папуляс положи клетва за втори мандат на поста, съобщи ДПА.

"Има много неща, с който нашата страна трябва да се справи", каза 81- годишният Папуляс, който е бивш външен министър, в речта си в парламента.

Папуляс бе избран за първи път за президент през февруари 2005 г. по предложение на десницата, която тогава бе на власт, и бе подкрепен от социалистите от ПАСОК, които бяха в опозиция. Папуляс, който произлиза от редиците на социалистите, съумя да запази през първия си мандат един дискретен тон за политиката на десницата (2005-2009).

Президентът на гръцката република разполага с ограничени права и неговата роля е основно представителна.
  • Зарче
Етикети
6 коментара
 
Анонимен потребител

БЪЛГАРИН

Неутрално
  • 1
  • 18:33
  • 12 мар, 2010

Чест им прави на гърците че след свирепа гражданска война и дълги емигрански години за победените успяха да се обединят и си имат най добрата държава на Балканите А тук 20 години само крадци и пяна

Оценка
-4 +3
 
Анонимен потребител

WOW

Неутрално
  • 2
  • 19:12
  • 12 мар, 2010

До # 1 - не са имали Комунизъм по Саветски образен бе брачет!
И не се отчитат на Москва.

Оценка
-2 +6
 
Анонимен потребител

знаещ

Неутрално
  • 3
  • 20:04
  • 12 мар, 2010

Ех оправдания - оправдания
До коментар [#2] от "WOW ":

Оценка
-3 +1
 
Анонимен потребител

Сокола

Неутрално
  • 4
  • 20:34
  • 12 мар, 2010

Да бе чест им прави, да крадат пари от ЕС. Айде пак гъркоманчетата изкочиха.

България трябва да използвува този момент за да привлечем всички инвеститори които ще избягат от Малякия. Гърция никога не е била настроена приятелски така че бе угризения.

Оценка
-2 +4
 
Анонимен потребител

БЪЛГАРИН

Неутрално
  • 5
  • 23:22
  • 12 мар, 2010

Не соколе- не само не съм гъркоман а съм син на бежанци от егейска Македония но това е друга приказка А фактите са други БВП на гърците е колкото на всички други балканци взети заедно Ясо маляка

Оценка
-5 +2
 
Преглед на профил

uzur

Рейтинг: 514 Любопитно
  • 6
  • 16:46
  • 13 мар, 2010

http://yphalachev3.blogspot.com/2010/03/blog-post_13.html
Последно миналия ноември "Голдман Сакс" са предложили на Атина финансови инструменти, чрез които дългът на гръцката здравно-осигурителна система да бъде прехвърлен далеч в бъдещето.Подобни сделки са сключвани в миналото.Атина заяви, че не е приела последното предложение на американската банка.През последните години "Голдман Сакс" е получила близо 300 милиона долара комисионна. В замяна на свежи пари гръцкото правителство се отказало от бъдещи приходи като летищни такси и приходи от лотото за много години напред. Тъй като тези споразумения не били регистрирани като дългове, това заблудило регулаторите и инвеститорите върху истинското състояние на задлъжняването на страната. На Атина ще са й необходими над 55 млрд. евро до края на годината, за да избегне фалита.

Оценка
+2
Добавяне на коментар Правила за писане на коментари

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.