- 18:02
Холандия обяви състава за Евро 2012 преди контролата с България
- 17:48
Шестима отровени с гъби са приети в "Пирогов"
- 17:33
Spiegel: Меркел готви контраатака с нов план за европейски реформи
- 17:21
Жозе Моуриньо мечтае за успехи с "Реал", но иска да живее в Англия
- 17:05
В Кърджали Цачева се изказа срещу затвора за неплатени заплати
Бизнес: Капитал • Кариери • Бизнес • Ho Re Mag • Регал • Градът.bg • Одит • Foton.bg • Онлайн магазин • Блог
Новини: Дневник • Европа • Foreign Policy - България
IT: IDG.BG • Computerworld • PC World • CIO • Networkworld
Развлечение: Бакхус
In English: The Sofia Echo


























Търсене
Към началото
lz2
Рейтинг: 7526 НеутралноИ св.Николай /закрилник на моряците и банкерите/ да направят мин.председател,пак ще трябва да плащат!А те това,гърците го най-мразят!И заради това ни чакат "интересни" времена!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!
-22 +30
прашинка
Рейтинг: 934 НеутралноГръцкият Симеон Дянков.
Красотата ще спаси света. А злобата ще закопае форумците на "Дневник".
-18 +36
be_google
Рейтинг: 6740 ГневноИ заради това ни чакат "интересни" времена! - цитат на коментар #1 от “lz2”
Айде стига герберизми!!!
България я чака това, което ченгеларско-мутро-олигархи
Мнението ми е с аналитичен характер!не е препоръка за вземане на инвест.решение за търг.! ГЕРБ=на ДС! ДОЛУ ГЕРБ!
-34 +49
442
Рейтинг: 3047 НеутралноЕ, все пак е банкер. Можеше и да е по лошо, като у нас например.
-21 +50
lz2
Рейтинг: 7526 НеутралноДо коментар [#3] от "be_google":
Не ми се мисли,какво щеше да остане от България,ако крадливото правителство на Станищев,беше останало на власт!
Сигурно вече щяме да сме колония на друга наша съседка,и щяхме да работим за хляб и вода!
Пък в Гърция няма да се оправят и с банкер за мин.председател!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!
-41 +46
Вени Г.
Рейтинг: 4086 НеутралноОбнадеждаващо за Гърция и за еврозоната. Пападемос е работил като старши икономист във Бостънската банка на Федералния резерв и е член на влиятелната Тристранна комисия. А е напуснал гръцката централна банка през 2002 г., сиреч не е ангажиран с големите шашми и лъжи с дълга. Заявявал е, че помощите от Европейската централна банка не бива да бъдат възприемани като гратис. "Те са временни. Правителствата не бива да очакват, че ЕЦБ винаги ще подпомага финансирането им, независимо от резултатите на фискалната им и друга политика".
Най-добрият аргумент против демокрацията е 5-минутен разговор с избирател - Уинстън Чърчил
-5 +48
Ronald
Рейтинг: 220 НеутралноНаистина компромисна фигура.И за европейските банки и за гръцките.Има един проблем обаче.Дали гърците въобще знаят,какво ги очаква следващите години и дали няма да се активират някои социалистически и антиевропейски организации?
Знаете какво имам предвид...???
-6 +24
~
Рейтинг: 1902 НеутралноДо коментар [#5] от "lz2":
?
Глупостта и арогантността на Гроб в бг. могат да са не по-малко опасни от крадливостта на предишните. А кой е казал че при ББ и ЦЦ-възпитаници на Симеоново не се краде
-17 +20
loshdancho
Рейтинг: 326 НеутралноС такъв министър се очертава ЯКО затягане на колана за гърците и ако не го изгонят с камъни след 6 мес. може да се опомнят и да си седнат на дупетата.
За разлика от България, в Гърция има от къде да се извадят пари докато си стъпят поне малко на краката .
КАМИОНДЖИЯ по сърце и душа
+32
m17
Рейтинг: 692 НеутралноДо коментар [#8] от "~":
Ами примерно казва го ЕС - не са спрели финансирането както на Станишев.
-5 +11
uzur
Рейтинг: 514 НеутралноТова става и след като причини вълна от страх и ужас по финансовите пазари и гняв и страх в много европейски столици,Георгиос Папандреу се поддаде на натиска от ЕС-(наречи го рекет), и от страна на част собствените си хора и се предаде. l
http://yphalachev.blogspot.com/2011/11/19-2012.htm
-3 +8
dosetliv
Рейтинг: 874 ВеселоХе-хе, тоз Пападемос е гръчкият Миленча. Трампил им дълга от долари в еро по курс 0,85 в комбина с юдея Аарон Авурис (по- известен като Симитис) : http://www.realzionistnews.com/?p=482
Нищо чудно да е юдейче - едно време бил асистент на юдея Модиляни, който го уредил на служба при юдеите от феда. Па и нема да сменят юдея Папандреу с некой гой , я!
-9 +14
Гражданин
Рейтинг: 521 НеутралноДа им подарим Дянков от сърце!!!
-8 +9
bored2009
Рейтинг: 437 НеутралноПисна ми под всяка статия да чета как гербери и комунисти се плюят. ПРЕСТАНЕТЕ. ИЗБОРИТЕ МИНАХА. Ако има нещо свестно и полезно да кажете, кажете, ако не замълчете.
П.П. Дневник престанете на такива да помпате рейтингите. Тука се превърна в една плювална.
-4 +25
dreamer
Рейтинг: 2135 НеутралноСъвремените гърци идея си нямат какво ги чака. Масова безработица, съкращения на администрацията, фалити на много частни фирми, закриване на държавни предприятия, за работещите заплати от по 400 евро, без 13 и 14-та, пенсии от по 250 евро. И като ги получават навреме да са доволни. И всичко това ще продължи минимум 10 години. И пак няма да са изплатили нищо от дълга си. Едва ли си го представят това. А като се замислиш, дори тогава ще са по-добре от нас.
Отделете време навреме.
-3 +28
m17
Рейтинг: 692 НеутралноДо коментар [#15] от "dreamer":
Прав сте и дори сте прав че пак ще бъдат по-добре от нас. Защото в гърция все пак не е имало комунизъм докато тук в българия го търпяхме 50 години
-3 +13
stephan
Рейтинг: 207 Неутралнотова вероятно е някакъв виц.
"Като бивш гуверньор на централната банка от 1994 и 2002 г. той контролираше усилията на страната да се присъедини към еврозоната."
значи ще назначат за премиер човекът, който координира гигантската фалишфикация на статистическите и бюджетни данни и излъга ЕС, че Гърция отговаря на критериите, така че да влезе в еврозоната ?!?!
-4 +21
omniam
Рейтинг: 1219 НеутралноОбнадеждаващо звучи, надявам се да се справи с проблемите, но се замислям, дали има общо с измамата на Гърция преди да влезят в Еврозоната, че дефицитът им е в норма?
-1 +7
Вени Г.
Рейтинг: 4086 Неутралнодали има общо с измамата на Гърция преди да влезят в Еврозоната, че дефицитът им е в норма? - цитат на коментар #18 от “omniam”
Позициите в преговорите за еврозоната са въпрос на политическо решение, т.е. прерогатив на правителството и улидерите на управляващите, а данните за дефицита са отговорност на финансовото министерство.
С това не твърдя, че не е знаел за въпросната начална измама, но тя не влиза в отговорностите му, както и в правомощията му - възможността да я спре. Много по-големите измами в последните години закопаха Гърция, а не първоначалната. Не я оправдавам, но тя беше поправима. Апропо, сеща ли се някой колко пъти ние мамихме ЕС и в преговорите, пък и след това?
Най-добрият аргумент против демокрацията е 5-минутен разговор с избирател - Уинстън Чърчил
-3 +8
xalikarans
Рейтинг: 6187 НеутралноЧовек трябва да бъде толкова мъдър,колкото и богат за да завърже забележителните приятелства, които ще бележат възхода на неговата кариера в обществото.Да притежава самообладание и пристойни действия ,да умее да говори по-добре отколкото да пише.
-1 +8
Master of puppets
Рейтинг: 682 ВеселоДо коментар [#5] от "lz2":
Ма разбира се. Да се чуди човек как сме оцеляли без Боко
Master of puppets is pulling your strings, twisting your minds, smashing your dreams...
-1 +5
potrebitel555
Рейтинг: 199 ВеселоДо коментар [#19] от "Вени Г.":
Недей така бе момче. Имаш няколко поста пълни с полуистини.
Нали знаеш поговорката - Половин истина е по-лоша и от лъжа (Гръцка поговорка).
Та да си дойдем на думата - Симитис --> Лукас Пападимас <-- Папандеру.
-1 +5
potrebitel555
Рейтинг: 199 ВеселоДо коментар [#19] от "Вени Г.":
Сори, ти си била мома бе?
-1 +4
Вени Г.
Рейтинг: 4086 НеутралноДо коментар [#22] от "potrebitel555":
Кое е полуистина?
Най-добрият аргумент против демокрацията е 5-минутен разговор с избирател - Уинстън Чърчил
-1 +3
potrebitel555
Рейтинг: 199 НеутралноДо коментар [#24] от "Вени Г.":
Ако ми остане време, ще ти пиша на мейла (този от блога).
+2
Вени Г.
Рейтинг: 4086 НеутралноДо коментар [#25] от "potrebitel555":
Ще чакам, наистина ми е интересно. Ако съм сгрешила нещо, ще съм ти благодарна.
Най-добрият аргумент против демокрацията е 5-минутен разговор с избирател - Уинстън Чърчил
+4
ve
Рейтинг: 280 НеутралноЕдинственото предимство на тоя е компетентността.
Дали лъже, ще видим скоро.
Сега цяла Европа наблюдава Гърция под лупа и не може да не го хванат.
+5
do
Рейтинг: 557 НеутралноДо коментар [#17] от "stephan": Точно това си помислих и аз като се запознах с биографията му . Но в края на крайщата нашата поговорка - кой какво е дробил това ще сърба ,е приложима и за гърците.
+7
Ментор
Рейтинг: 1201 Неутралнодоста странно решение е премиер да стане точно човека, лично лъгал наляво и надясно за финансовото състояние на Гърция.
И сега кво - ще ги спасява от последиците на собствените си лъжи?? Подобна кандидатура е неподустимо дори да се разглежда.
-1 +11
Skydiver
Рейтинг: 580 НеутралноА, как така? Да не би ръководителят на противопожарната служба и основният експерт по униформите на бившата военна хунта да не са били свободни?
Много добър избор правят гърците - експерт за премиер който има доверието на международната общност и като професионалист е над партийните боричкания. Ще ги измъкне от дупката дори да го намразят докато го прави.
-3 +3
vassilun
Рейтинг: 3174 НеутралноДо коментар [#17] от "stephan":
"+" Изпревари ме! Щах да пусна същия пост!
+3
Минувач
Рейтинг: 700 ВеселоНово риалити: "Стани грък за една седмица" 8311
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=427
-3 +4
vassilun
Рейтинг: 3174 НеутралноОстава да направят финансов министър тогавашния шеф на тяхната статистика!
+4
борко
Рейтинг: 1437 Неутрално"Бивш зам.-президент на ЕЦБ е най-вероятният бъдещ премиер на Гърция" - аха, демек от онези, дето са приемали лъжовните данни за фин. състояния на Гърция!
If you want to kiss the sky, better learn how to kneel.
-2 +10
pppat
Рейтинг: 12 Любопитно"той контролираше усилията на страната да се присъедини към еврозоната" - това май е подигравка!
-1 +6
kihano
Рейтинг: 2067 НеутралноПападемос е работил като старши икономист във Бостънската банка на Федералния резерв и е член на влиятелната Тристранна комисия. - цитат на коментар #6 от “Вени Г.”
Ако това е вярно ... сбогом Гърция!
Лобирането за този човек е естествено. Откакто централните банки станаха "независими", централните банкери взеха да се въртят около Вашингтон, СБ, МВФ и така наречената "Тристрана комисия". Ако има организация която претендира за "световно правителство" то това е Тристранната комисия. Тя се състои то едри индустриалци и банкери, които са се самоназначили като правителство и използват икономически лостове за да подчиняват страните. Гърция падна точно на място.
Оруеловата 1984-та е сега!
-6 +10
nya
Рейтинг: 699 НеутралноДо коментар [#2] от "точка 1":
Определено изглежда по-добре от Дянков...
-6 +6
rumata
Рейтинг: 501 НеутралноВсичко си идва на мястото! . . Циониският, предан до смърт родшилдов пес, Лукас Пападимос ще дои гръцкото стадо. Каква невероятна гавра!! Кога ще се събудим и кажем - СТИГА!!
-6 +5
charlyb
Рейтинг: 1020 НеутралноАко това е човекът, който ще стъпи на врата на алчните гърци за да им покаже къде им е мястото, значи е намерено лекарството...
Протестите ще стимулират управляващите да започнат реформи – протестират нереформираните, онези които смучат от държавата!
-1 +4
Пешката
Рейтинг: 2937 НеутралноБившият заместник-председател на Европейската централна банка Лукас Пападимос е най-вероятният наследник на поста на Георгиос Папандреу
-------
Ей сега им таковаха майката на сиртакито....
Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
-1 +6
Пешката
Рейтинг: 2937 НеутралноДо коментар [#6] от "Вени Г.":
тия миролюбиви институции които изреждаш са в дъното на всичките финансови кризи и глобалистки планове за нов световен ред и геноцид над масите. Само се разтърси за трилатерната комисия и ще ти се изправи косата като прочетеш за какво става въпрос!
Стига с това сляпо вярване в тия международни институций! Те нямат интерес ние да сме добре - тяхната цел е тотален контрол над масите и консолидация на власт на глобално ниво...
Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
+4
greenwich,ct
Рейтинг: 312 Любопитноизключително респектираща фигура не само в гърция но и по света ...
PhD от MIT както и досегашния му опит го определя като един надежден ръководител.
не знам как някои си представят да го сравняват с бъл. финансов мин.?!
-1 +1
Пешката
Рейтинг: 2937 НеутралноДо коментар [#42] от "greenwich,ct":
пич ти ако си наистина greenwich би трябвало да си наясно какво представлява тристранната комисия и глобалният банкерски кабал.
Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
Пламен Николов
Рейтинг: 206 Неутралноhttp://en.wikipedia.org/wiki/Lucas_Papademos
Лукас Димитрий Пападемос
Той е член на Трилатералната комисия от 1998 г.
Учредители :
Збигнев Бжежински , професор в Колумбийския университет и съветник на Рокфелер
Хенри Д. Оуен (Foreign Policy директор на института "Брукингс"
Джордж С. Франклин
Робърт Р. Бауи ( Асоциацията за външна политика и директор на Харвардския център за международни отношения)
Жерар С. Смит (съветник на Рокфелер )
Маршал Hornblower (бивш съдружник в "Уилмър, Cutler & Pickering)
Уилям Scranton (бивш губернатор на Пенсилвания)
Едуин Reischauer (професор в Харвард)
Максимална Kohnstamm (Европейски център за политика )
Други учредители са Алън Грийнспан и Пол Волкър , по-късно ръководители на Федералния резерв
+2
greenwich,ct
Рейтинг: 312 ВеселоДо коментар [#43] от "Пешката":
звучите така като че ли непременно трябва да ви отговоря на
на глупаво и грубо зададения ви въпрос
За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.