Българският младежки национал Едисон Йорданов вкара своя първи гол за първия отбор на "Борусия" (Дортмунд) при победата с 2:1 над "Бохум" в контролна среща.

20-годишният полузащитник се състезава за втория отбор на жълто-черните в Трета Бундеслига, но беше взет за лагера на германския вицешампион в Испания от старши треньора Юрген Клоп.

Йорданов, който е роден и израснал в Германия, влезе в игра за началото на второто полувреме като част от изцяло подменения състав на "Борусия". Той се разписа в 52-ата минута при добавка с глава след изстрел в гредата на капитана Себастиан Кел.

Преди това още в първата минута на мача защитникът на "Бохум" Ян Гиамера си вкара куриозен автогол, но вината за това беше изцяло на вратаря Андреас Люте. Стражът се размина с върнатата към него топка и секунда по-късно трябваше да я извади от мрежата си.

"Бохум" стигна до почетно попадение в 87-ата минута, когато Свен Крейер отбеляза отблизо и оформи крайния резултат в срещата. Това беше второто включване на Йорданов в състава на "Борусия", след като записа двайсетина минути в контролата със "Стандарт" (Лиеж) преди три дни.

До края на лагера тимът от Дортмунд ще има още две проверки – срещу "Кайзерслаутерн" и "Дуисбург".